Pomocy:((

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ZOK57 21 sie 2011, 13:31
Choruję na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz uporczywe zaburzenia urojeniowe , 3 rok z rzędu w 2 połowie sierpnia występuje u mnie hipomania.Jestem 23letnim mężczyzną , który nie pracuje i nie uczy się.Moja hipomania polega na tym że ciągle chce mi się gadać , palę 2 paczki mocnych fajek dziennie , wypijam 5 , 6 kaw. Od tych używek jestem oczywiście uzależniony ale w czasie hipomanii jest to zwiększone natręctwami.Mam myśli ksobne etc. I pełno natręctw mieszanych przy tym..;/

Moje pytanie brzmi ; czy to może być CHAD ? Zimą miałem epizodzik depresyjny , krótki , kilkudniowy , moja choroba ciągle ewoluuje od natręctw przez schizo typie po paranoję.

Tłumaczono już mi wiele razy na forum że powinienem wziąć się w garść , coś robić ale mi naprawdę jest ciężko..:(( Obecnie biorę ABILIFY 7,5MG rano , Wenlaflaksyne(nie pamiętam nazwy leku) 37,5 mg SR ranoi depakine chrono 500 mg po południu. Napiszcie mi czy za małę dawki leków czy co? Martwię się:((

ps. jutro idę do lekarza , dziś niedziela;/
ZOK57

przez I Stay Here... 23 sie 2011, 07:35
Witam, nie jestem specjalistką od chorób aczkolwiek mam niewielkie doświadczenie w leczeniu swojej depresji wiem, że to dwie odmienne terapie jednak wiem, że póki nie sięgniesz rad psychiatry nigdy sam w garść się nie wezmiesz;) to choroba to tak jakby ktoś powiedział choremu na np ospe-wyzdrowiej. Jeśli leki nie dają odpowiedniego efektu zgłaszaj to lekarzowi do skutku pamiętaj, że to tylko lekarz on też się może mylić odnośnie leków a jeśli chodzi o CHAD, jak długo to wszystko trwa??
You are responsible, forever, for what you have tamed...

przez ZOK57 16 cze 2015, 06:19
Zadna depresja ani mannia , żadna hipomannia ani subdepresja tylko zwykłe zmiany nastroju spowodowane nerwicą natręctw i paranoją , depakina mi pomaga , obecnie 1500mg , nie mam żadnych zaburzeń afektywnych. zamykam temat.
ZOK57

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 18 cze 2015, 09:07
To nie chodzi o wziecie sie w garsc, tylko o polepszenie jakosci swojego zycia. Faktycznie masz ciezkie zaburzenie/chorobę i powinienes chodzic na psychoterapię a dodatkowo sądze ze na zajecia w szpitalu psychiatrycznym(plus leki). Całkiem składnie piszesz jak na swoje zaburzenie/chorobę. Nie jestem lekarzem ani wrożka, ale sądze ze masz potencjał, tyle, ze polepszenie jakości zycia polega na ZMUSZENIU się (inacej samomotywacji) do czegoś. Wiadomo ze Ci cięzko, ale jak nic z tym robic nie bedziesz to będzie jeszcze cięzej. Lubisz rozmawiac to tym bardziej idz na psychoterapię i na zajęcia w osrodku/szpitalu, tam sa rożne zajęcia, być moze coś drgnie w Tobie i zaczniesz robić kroki do przodu zamiast do tyłu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez ZOK57 19 cze 2015, 02:56
Masz rację , przejrzałaś mnie , wiele osób mówi mi w realu że jestem inteligentny i elokwentny , z resztą maturę zdałem nie robiąc przez 3 lata zupełnie nic..Zastanowię się nad tym co napisałaś i dziękuję za poradę.Pozdrawiam:)
ZOK57

Sortuj wg