Trudna sytuacja, brak pieniędzy, pracy i zdrowia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Pauolo4x 09 sie 2011, 18:53
Jestem tu nowy, więc witam wszystkich. Trochę tu opisze, będzie dużo czytania.

Zacznę od mojej choroby, której nabawiłem się ponad pół roku temu, wcześniej też byłem chory, ale choroba nie pokazywała oznak. Jestem chory na IBS, czyli zespół jelita nadwrażliwego. Jest to choroba na przemian biegunka i zaparcia, dodatkowo występują nudności, czasem silne, czasem słabe. Niestety bardzo mi to przeszkadza z tego względu, że nie mogę usiedzieć w jednym miejscu, bo mam nudności, nie mogę się stresować, także nie mogę wyjść ze znajomymi czy coś, bo łapią skurcze jelit i trzeba szybko do wc. Objawy idzie zmniejszyć, tzw dietą na królika, czyli warzywka gotowane i tylko to. Tak właściwie to nawet mnie na to nie stać i jem to co jest. Rodzina nie bogata, też żyją bo żyją, a tu do płacenia rachunki itd.

Druga sprawa to brak pracy i zawężone poszukiwania z powodu choroby powyżej. Źle się czuję w pomieszczeniach, a ciężko mi jest znaleźć pracę na dworze.

Trzecia dotyczy braku pieniędzy, a mam do zapłacenia rachunki, oc za samochód, no i nie mam zamiaru tak żyć.

Dodatkowo mam koszmary i codziennie porażenia przysenne, podświadomość płata mi figle.
Nocy boje się bardziej niż śmierci, której w ogóle sie nie boję.
Nie wpadam w depresję, ale muszę przyznać, że sytuacja jest bardzo trudna, a w domu napięta, człowiek cały zestresowany chodzi, bo cały czas mi mówią, że mam do pracy iść i nie rozumieją tej choroby, mówią, że symuluje.

Czasem mam chęć gdzieś wyjechać i nie wracać, ale co ja sam zrobię na świecie bez pieniędzy, domu? Takie nędzne życie mi sie nie podoba, a mam plany, których nie mogę realizować z powodu choroby i braku pieniędzy.

Nie umiem nic, na czym mógłbym zarobić np przez internet. Nawet miałem pomysł znalenienia sponsorki, ale w tym necie sami oszuści i złodzieje.

Nie wiem co mam począć i robić. Brakuje motywacji, bo nie ma pomysłu.

przez element 09 sie 2011, 19:01
Mowisz nie wpadam w depresje... A mi sie wydaje ze to typowe depresyjne myslenie.... Mowisz ze nic nie umiesz, ze jest ci zle, ze sobie nie dasz rady... Ze nie znajdziesz pracy to typowe depresyjne myslenie moze myslisz ze nie wpadles w depreche a juz w niej jestes... Ja mam to samo.... w sensie boje sie pracy boje sie zycia w przyszlosci rachunkow tego ze sobie nie dam rady ale uczeszczam na terapie i bardzo mi to pomaga proponuje CI abys zrobil to samo naprawde. Mialem tak samo jak Ty porazenie przysenne i wiem jakie to meczace i straszne..... Ma sie wrazenie ze sie umiera.... ze sie jest sparalizowanym to bylo straszne.... Ale u mnie przeszlo..... Nie myslalem o tym staralem sie przed snem ogladnac jakis ciekawy film przeczytac jakas ksiazke zrelaksowac sie nie myslalem o problemach i pomoglo.... Napewno TObie tez to pomoze. Poponuje jeszcze raz wizyte u dobrego psychologa.... Psychiatra nawet jest tutaj nie potrzebny... musisz w siebie uwierzyc. Nie wydaje mi sie zeby byly CI potrzebne jakies leki tutaj jedynie praca nad samym soba i sposobem myslenia pomoze 3mam kciuki!!
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

przez Noopii 09 sie 2011, 20:35
Lekarz pierwszego kontaktu niech przepisze Ci leki na te dolegliwosci,idź do niego,potem jakas terapia,praca nad soba,nauka technik relaksacyjnych,przyniesa efekty.
Noopii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pauolo4x 09 sie 2011, 23:51
Niestety nie mam czasu chodzić po lekarzach, którzy i tak mi nie pomogą, muszę pracę znaleźć, bo bez pieniędzy będzie nędza.

przez Nana88 10 sie 2011, 22:31
Spróbuj odwiedzić Domy Pomocy Społecznej, wiem, że pomagają ludziom w trudnej sytuacji materialnej. Potem udaj się do Urzędu Pracy - może znajdziesz jakąś oferte pracy. I przede wszystkim udaj sie do lekarza. Musisz im zaufać, że Ci pomogą.

przez Pauolo4x 10 sie 2011, 22:47
Byłem, dawają 500 zł na wszystko dla 6 osobowej rodziny, żal.
Nie poddaje sie, szukam pracy odpowiedniej dla mnie, a mój lekarz niestety tylko umie zwolnienia pisać i jakieś tandetne leki, w ogóle nie leczy, poza tym tego się nie da wyleczyć.

przez Noopii 11 sie 2011, 05:16
To po co piszesz o swoich dolegliwościach skoro nie masz czasu..iść do lekarza!widać nie jest tak źle.Można łagodzić te dolegliwości lekami i spokojnie żyć.Chory nie popracujesz długo.Skoro wszystko wiesz lepiej po co biadolisz?
Noopii

przez Pauolo4x 11 sie 2011, 08:55
Musiałbym iść do specjalisty, który się na tym zna i nie wiem czy ma to być gastrolog czy proktolog czy dietetyk. IBS to trudna choroba. Jedynie co mi pomaga, to nie jedzenie niczego, będę czuł tylko głód, ewentualnie ugotuje sobie marchewke. Fajnie jest tak żyć? Bez żadnych przyjemności? Nie sądze..

przez *Monika* 11 sie 2011, 10:22
Noopii napisał(a):Lekarz pierwszego kontaktu niech przepisze Ci leki na te dolegliwosci.

Lepszy wg mnie byłby specjalizujący się w tej przypadłości.
Pauolo4x napisał(a):Niestety nie mam czasu chodzić po lekarzach, którzy i tak mi nie pomogą, muszę pracę znaleźć, bo bez pieniędzy będzie nędza.

Zdrowie jest najważniejsze. Bez zdrowia nie znajdziesz pracu, albo będzie Ci ciężko.
Nana88 napisał(a):Spróbuj odwiedzić Domy Pomocy Społecznej, wiem, że pomagają ludziom w trudnej sytuacji materialnej. Potem udaj się do Urzędu Pracy - może znajdziesz jakąś oferte pracy. I przede wszystkim udaj sie do lekarza. Musisz im zaufać, że Ci pomogą.

Do Urzędu Pracy zgłosić się jako bezrobotny-chodzi o ubezpieczenie.
Pauolo4x napisał(a):Musiałbym iść do specjalisty, który się na tym zna

Tak, to bardzo dobry pomysł.
Obrazek
Główny Moderator

przez Noopii 11 sie 2011, 13:40
IBS to dolegliwości ktore można łagodzić obniżając poziom stresu,psychoterapia,relaksacja,ćwiczenia fizyczne,oraz jeść często,ale mało unikać ostrych tłustych pokarmów,lekarz dobierze ci leki rozkurczające,przeciwbiegunkowe..wymaga to pracy nad sobą,zmagam się z tym od 10lat pracuje,funkcjonuje dobrze przestrzegam zasad i tyle.
Noopii

przez *Monika* 11 sie 2011, 13:42
Noopii, Odpowiedz mi proszę w poprzednim wątku na pytanie :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Noopii 11 sie 2011, 16:06
Monia:-)oczywiście jakie pytanie?bo zgubiłem wątek;-)
Noopii

przez Pauolo4x 11 sie 2011, 18:28
Lepszy wg mnie byłby specjalizujący się w tej przypadłości.

Nie znam takiego specjalisty.

Noopii napisał(a):IBS to dolegliwości ktore można łagodzić obniżając poziom stresu,psychoterapia,relaksacja,ćwiczenia fizyczne,oraz jeść często,ale mało unikać ostrych tłustych pokarmów,lekarz dobierze ci leki rozkurczające,przeciwbiegunkowe..wymaga to pracy nad sobą,zmagam się z tym od 10lat pracuje,funkcjonuje dobrze przestrzegam zasad i tyle.

I jak Ci się z tym żyje? Chyba nie powiesz, że jest super?
Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 18:29 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie

przez Noopii 11 sie 2011, 19:25
Super może nie,ale można spokojnie z tym żyć..więc nie ma co rozczulać się.
Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 23:12 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto zdublowany post
Noopii

Sortuj wg