czy to depresja ciażowa????? Pomocy!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez malnow1990 07 sie 2011, 22:04
Witam jestem w 24 tygodniu ciąży od jakiegoś miesiąca pojawiły się u mnie problemy zwiazane z nastrojem oraz koncentracją bardzo często zapominam o róznych rzeczach zupełnie jak bym traciła pamięc.Ciagle jestem przygnębiona , boje sie o wszystkoi o wszystkich jest mi żle nie mam sie czym zająć często płacze z niewiadomego powodu w mojej glowie kumuluje sie miliony róznych dziwnych myśli boje się że może sie to pogłębic...czasami naprawde nie daje rady i zupełnie nie wiem co mi jest czy to tylko zmienne nastrosje towarzyszace ciazy czy moze cos poważniejszego np depresja .Dodam jeszcze ze ciąża nie była planowana moj partner jest starszy o 13 lat nie mieszkamy razem widujemy sie bardzo żadko raz na miesiac ponieważ dzieli nasz 600km a on nie moze być przy mnie ponieważ musi pracować ja mam 21 lat mialam mnustwo planów zwiazanych z dalszym życiem a tu nagle dowiedzialam sie ze jestem w ciazy na poczatku bylo dobrze ale teraz jest coraz gorzej dodam jeszcze ze bardzo jestem zwiazana z moją mamą kocham ja najbardziej na świecie ale niestety rodzice maja długi i mama musiala wyjechac za granice na pare miesiecy i zostałam sama z ojcem czyli praktycznie sama bez żadnej pomocy a przecież jej potrzebuje mam dopiero 21 lat prosze doradzcie co mam robić ciagle czuje sie smutna wszystkich mi szkoda o wszystko i wszystkich bym mogła ryczeć

przez Agasaya 07 sie 2011, 22:28
malnow1990, najlepiej byłoby udać się do psychologa
Agasaya

przez *Monika* 07 sie 2011, 22:28
malnow1990, Witaj.
Moim zdaniem ten stan wywołuje u Ciebie parę czynników:
- zaskoczenie z powodu nieplanowanej ciąży,
- wyjazd mamy,
- brak wsparcia ze strony przyszłego ojca Waszego dziecka,
- zmiany natrojów, spowodowane stanem jakim jest ciąża.

Radziłabym Tobie o skontaktowanie się ze specjalistą, może coś zaradzi.
A Ty nie możesz pojechać do partnera?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 08 sie 2011, 19:45
Nieżle sie wpakowałaś na własne życzenie i to w tak mlodym wieku :-| :( .
Do specjalisty idż...aczkolwiek to wcale nie musi być depresja...przecież w czasie ciąży no hormony szaleją i takie tam.
No i ta sytuacja z partnerem.....dziecko potrzebuje ojca...Może udało by Ci się pojechać do Niego?...albo nie wiem,matkę do powrotu namówić..?
:)

przez linka 09 sie 2011, 00:52
Hmmm a przeprowadzka do partnera w ogole nie wchodzi w gre?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 09 sie 2011, 01:14
W sumie noo to samo miałem na myśli do góry,ale noo dobra nie focham się :mrgreen: :105:
:)

przez malnow1990 09 sie 2011, 11:17
przeprowadzka nie wchodzi w grę ponieważ on miesza u wujka nie ma tam za bardzo warunków a juz napewno nie dla dziecka może z czasem coś wynajmiemy razem ale to dopiero jak urodzi się mały i troszkę podrośnie narazie muszę być u siebie ponieważ nie mam doswiadczenia w opiece nad dziecmi musi mi ktos pomagać sądzę że moja mama przejmie wszystkie obowiazki zwiazane z opieką nad dzieckiem...całe szczęście już niedługo wraca:)a ja mam zamiar wybrac sie do psychologa napisze jak było...

przez *Monika* 09 sie 2011, 13:06
malnow1990 napisał(a):przeprowadzka nie wchodzi w grę ponieważ on miesza u wujka nie ma tam za bardzo warunków a juz napewno nie dla dziecka

To trochę trudna sytuacja, ze partner nie widzi jak przechodzisz ciążę, że nie ma Go obok Ciebie.
Może niech przeprowadzi się do Ciebie? Poszuka pracy na miejscu.
może z czasem coś wynajmiemy razem ale to dopiero jak urodzi się mały i troszkę podrośnie

Lepiej wcześniej. Z reguły jak się rodzi dziecko jest więcej obowiązków niż myślenie o przeprowadzce.
narazie muszę być u siebie ponieważ nie mam doswiadczenia w opiece nad dziecmi musi mi ktos pomagać sądzę że moja mama przejmie wszystkie obowiazki zwiazane z opieką nad dzieckiem...całe szczęście już niedługo wraca:)

:shock: Powiedz proszę,że zażartowałaś!? Nikt nie ma doświadczenia w byciu matką będąc w pierwszej ciąży.
Myślę, że to raczej sprawa instynktu macierzyńskiego i dojrzałości emocjonalnej.
Mama będzie wychowywała Twoje dziecko? Jestem zaszokowana, powiem szczerze Twoim podejściem.
Dziecko powinno być wychowywane przez matkę i ojca.
a ja mam zamiar wybrac sie do psychologa napisze jak było...

Myślę, że to świetny pomysł.
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 09 sie 2011, 13:11
nie mam doswiadczenia w opiece nad dziecmi musi mi ktos pomagać sądzę że moja mama przejmie wszystkie obowiazki zwiazane z opieką nad dzieckiem

:shock:
Ty juz nie masz 15 lat, nie przesadzałabym z tym "niemaniem doświadczenia" to twoje dziecko czy twojej mamy ....zamiast matki i ojca bobas będzie wychowywany przez babcię ??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ewaryst7 10 sie 2011, 08:18
Zgadzam się. Masz dziwne podejście do macierzyństwa..Mam nadzieję że jest to chwilowy kryzys , i stąd takie dyrdymaly piszesz , że mama przejmie obowiązki. Twoja mama , zostanie babcią , a nie poraz kolejny mamą .Nie można tak wykorzystywać innych.Przemyśl to.

przez element 10 sie 2011, 09:26
Dla mnie wogole nie myslisz racjonalnie... Zachowujesz sie jakbys naprawde miala 15 lat... Mimo wszystko zycze powodzenia mam nadzieje ze sie kochacie... i ze to przetrwa... Fajnie by bylo jakby maly mial 2 rodzicow przy sobie bo szkoda jak bedzie mial tylko babcie ;|
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

przez malnow1990 10 sie 2011, 14:48
Wiem przesadziłam z tym że nie dam rady wiadomo mama mi pomoże ale to moje dziecko i wiem że będę musiała się wszystkiego nauczyć myslę że dam rade muszę...mam nadzieje ze go pokocham jak nikogo innego.Byłam dziś u psychiatry bo w recepcji pani stwierdziła że pierwsza wizyta musi odbyć sie u psychiatry a dopiero pozniej on kieruje dalej...jednak mnie nigdzie nie skierował tylko przepisała mi leki (antydepresanty) nazwa coaxil i zdiagnozowała u mnie depresję mam nadzieje że z tego wyjde bo naprawde jest mi bardzo ciezko...i mam też nadzieje że leki nie wpłyną negatynie na zdrowie mojego dziecka .jeśli macie jakies doświadczenie z tym lekiem piszcie bo jakos nie jestem do niego przekonana boje sie ze zaszkodzi zamiast pomóc

przez linka 10 sie 2011, 17:34
Yyyy psychiatra dal ci leki psychoaktywne do przyjmowania podczas ciazy???? Tak po prostu? bez konsultacji z ginekologiem???
Dziewczyno zmien lekarza, idz do ogolnego i popros o skierowanie do psychologa.
Przyjaciel forum

przez Badziak 10 sie 2011, 17:52
Ten lek nie był stosowany u kobiet w ciąży. Nie ma gwarancji, że nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Nie bierz go i poszukaj psychologa. Tu fragment z ulotki:

Ciąża i karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Brak danych dotyczących stosowania leku Coaxil u kobiet w ciąży. Z tego względu nie zaleca się podawać tianeptyny kobietom w ciąży.
Nie należy stosować leku Coaxil w okresie karmienia piersią.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg