Czy mam depresję proszę o pomoc:(

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Anna26 03 lip 2011, 20:16
Witam

Piszę bo od jakiegoś czasu podejrzewam u siebie depresję, a objawy które wydały mi się niepokojące to: napady złości, ciągłe zmęczenie i przygnębienie, napady płaczu, brak wiary w siebie obwinianie się że wszystko robię źle i nie tak jak chcą inni. Unikam również kontaktów ze znajomymi i przyjaciółmi bo nie chcę lub nie mam ochoty z nimi rozmawiać ponieważ nie chcę martwić ich swoimi problemami. Często też boli mnie głowa kręgosłup i kluje mnie w okolicy serca myślę że to też mogą być objawy depresji. Proszę o poradę.
Dziękuję

-- 03 lip 2011, 20:45 --

Proszę o odpowiedź czy to może być depresja?

przez carlosbueno 03 lip 2011, 21:37
Brzmi jak typowe objawy depresji ale nie jestem psychologiem czy psychiatrą aby to na 100% stwierdzic. Więc mogłabyś byś do nich udac w celu zbadania, albo najpierw do zwykłego lekarza gdyż twój stan może miec podłoże czysto biologiczne po prostu jakas choroba tez moze takie stany powodowac. Te twoje stany mają źródło w jakiś ostatnich negatywnych przeżyciach, długotrwałej frustracji czy też pojawiły się bez powodu.
Największy Forumowy Maruda

przez BB1 03 lip 2011, 22:05
carlosbueno, bez powodu nie mogło się nic pojawić.
BB1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 03 lip 2011, 22:12
depresja endogeniczna zwana też wielką może pojawic sie bez powodu, znaczy ma podłoże biologiczne i nie musi byc spowodowane jakimiś stresującymi zdarzeniami. Ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie także nie będę tu wydawał kategorycznych sądów.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg