Pomóżcie...Urojenia przy Depresji ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez cyganeczka 17 cze 2011, 01:25
Cześć Wszystkim chciałabym Was zapytać czy przy Depresji mogą występować urojenia ?
bo u mnie zdiagnozowano depresję 2 lata temu obecnie nie biorę leków bo myślałam że już
jest mi lepiej a teraz boje się iść do psychiatry bo może mnie zostawić w szpitalu a tego
panicznie się boję :( aczkolwiek być może to tylko z przemęczenia bo mam problemy ze
zaśnięciem potrafię siedzieć do 03:00 bo nie chce mi się spać no i raz mi się tak zdarzyło
widziałam jakąś postać wiedziałam że to niemożlwie i coś się dzieje ponieważ się nie ruszała
stała w miejscu i kiedy podchodziłam do okna to tam cały czas stała,do tego doszedł lęk i bałam
się własnego cienia a gdy położyłam się nie mogłam usnąć i się bałam...Czy ktoś z Was przy depresji miał coś podobnego ?
Czy to nie absurdalne, że wspomnienia o dobrych czasach o wiele częściej doprowadzają do łez, niż wspomnienia o tych złych?

przez Agasaya 17 cze 2011, 01:28
tak... jest to możliwe w depresji... zaburzenia snu również mogą z tego wynikać
Agasaya

przez halenore 17 cze 2011, 01:33
cyganeczka, chyab trzeba wrócić do leków...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyganeczka 17 cze 2011, 01:36
halenore napisał(a):cyganeczka, chyab trzeba wrócić do leków...

Tak wiem,tylko boje się że jak pójdę do psychiatry to mnie zostawi w szpitalu :(
Czy to nie absurdalne, że wspomnienia o dobrych czasach o wiele częściej doprowadzają do łez, niż wspomnienia o tych złych?

przez halenore 17 cze 2011, 01:40
cyganeczko, na siłę nikt cię w szpitalu nie zostawi. Lekarz może wypisać skierowanie i zalecić szpital. Ale czy podejmiesz takie leczenie, jest wyłącznie twoją decyzją. Poza tym leczenie szpitalne może być dla ciebie lepszym rozwiązaniem. Nie zamkną cię w pokoju bez klamek, w koszulce zapinanej na plecach. To nie tak wygląda...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Agasaya 17 cze 2011, 01:44
cyganeczka, nie ma się czego bać... nie zagrażasz sobie ani otoczeniu przecież
Agasaya

przez Guzik 21 cze 2011, 00:15
Jeśli wiedziałaś, że to niemożliwe to chyba nie mogło być to urojenie, bo charakteryzuje się tym że osoba odbiera to jako rzeczywiste i nie widzi w tym nic niemożliwego. Może to jakieś halucynacje albo coś? Ja widziałam na polu tańczącego czarnego pana, i było to jakoś dziwnie nierealne, a on tańczył, ja się bałam, już chciałam zmienić drogę ale znów się odwróciłam a go już nie było. Do dziś myślę czy mogłoby się mi tak wydawać. Ale nie martwię się tym zbytnio bo może to była jakaś moja wyobraźnia? Nie mówiłam o tym lekarzowi. Na szczęście nie przeżyłam więcej czegoś podobnego i oby tak zostało!

przez katie26 25 cze 2011, 16:00
tak jak pisze Guzik - najważniejsze, że masz świadomość, że to nie było rzeczywiste... Przemęczenie i brak snu mogą chyba wywoływać takie dziwne stany...

przez Agasaya 25 cze 2011, 16:06
katie26 napisał(a):tak jak pisze Guzik - najważniejsze, że masz świadomość, że to nie było rzeczywiste... Przemęczenie i brak snu mogą chyba wywoływać takie dziwne stany...

nie chyba tylko na pewno ;)
Agasaya

Sortuj wg