niepokojące, agresywne myśli wobec innych w depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Lord Kapucyn 13 cze 2011, 21:12
Podejrzewa się właśnie, że większą rolę w patogenezie OCD odgrywają czynniki biologiczne (czyli właśnie nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych części mózgu) niż czynniki psychologiczne. Ponoć wykazano związek z aktywnością dopaminergicznych neuronów OUN.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marcja 13 cze 2011, 21:20
Ale to tylko jedno z przypuszczen, jak tez w przypadku innych chorb. Dlatego jestem zwolennikiem atakowania kazdego zaburzenia z kazdej strony i nie rozumiem osob pewnych, ze na kazde zaburzenie idealnym rozwiazaniem jest psychoterapia...

przez Pustocień 13 cze 2011, 21:22
Mad_Scientist napisał(a):Podejrzewa się właśnie, że większą rolę w patogenezie OCD odgrywają czynniki biologiczne (czyli właśnie nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych części mózgu) niż czynniki psychologiczne. Ponoć wykazano związek z aktywnością dopaminergicznych neuronów OUN.

ja już nie wiem jak to jest, ale kiedyś boksowałem i uporczywych myśli miałem mniej. to znaczy było je nawet słychać jak "krzyczą" w trakcie tego "treningu".

dziś sam jestem dziadkiem i pozostaje mi demolowanie samochodów na osiedlowym parkingu. he he żart ;-)

-- 13 cze 2011, 21:24 --

marcja napisał(a):Ale to tylko jedno z przypuszczen, jak tez w przypadku innych chorb. Dlatego jestem zwolennikiem atakowania kazdego zaburzenia z kazdej strony i nie rozumiem osob pewnych, ze na kazde zaburzenie idealnym rozwiazaniem jest psychoterapia...

mi psychoterapia prawie pomogła. jednak po zawodzie miłosnym pogorszyło się (to nawet mało powiedziane)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 13 cze 2011, 21:29
Ponieważ podczas aktywności fizycznej zachodzące korzystne procesy w biochemii organizmu. M.in. uwalniane są endorfiny.

Nurtuje mnie pewna hipoteza uczonych. Zacytują za cioteczką Wiki:
"Wykazano niski potencjał przyłączania się dopaminy do receptorów D2 u osób cierpiących na fobię społeczną. Uczeni spekulują na temat prawdopodobnej patologicznie niższej aktywności układu dopaminergicznego wobec aktywności układu współczulnego u socjofobików."

Podobnej przyczyny dopatruje się u osób cierpiących na OCD. No a jak wiadomo leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI hamują wychwyt zwrotny, ale tylko serotoniny (nie licząc sertraliny w wyższych dawkach). Z inhibitorów wychwytu zwrotnego dopaminy można dostać na naszym rynku jedynie bupropion i metylofenidat (nie licząc nielegalnych używek).

Moderator/ R2 - D2

przez Pustocień 13 cze 2011, 21:34
"Podobnej przyczyny dopatruje się u osób cierpiących na OCD. No a jak wiadomo leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI hamują wychwyt zwrotny, ale tylko serotoniny (nie licząc sertraliny w wyższych dawkach)"

na wyższej dawce leków na pewno było mniej myśli. jednak pora szukać innych rozwiązań, bo to tylko usuwa objawy a nie leczy przyczyny.

pogodnego wieczoru. na razie

przez Lord Kapucyn 13 cze 2011, 21:35
To zależy czy przyczyna jest neurobiologiczna czy ma podłoże psychologiczne do przepracowania na terapii.

No ale zboczyliśmy z tematu. W ogóle te dywagacje warto przenieść z Depresji -> NN. Problem jest typowy.

Swoją drogą bupropion jest dalekim krewnym amfetaminy. Wyprowadźcie mnie z błędu jakby co.

Moderator/ R2 - D2

przez anqa83 15 cze 2011, 13:38
Ja mam takie agresywne odruchy odkąd zaczęlam brać depakine...Ostatnio jadąc samochodem coś mnie naszło by wybić szybę, bez jakiegoś powodu, w formie wyżycia się, oczywiście resztkami woli nie zrobiłam tego ....Potrafię także bardzo mocno ostatnio odreagowywywać na córcę, drę się na nią z błachych powodów....i ten krzyk, daje mi ukojenie....a za chwilę płaczę, bo wiem że ją krzywdzę swoim zachowaniem :( :cry:

przez Agasaya 15 cze 2011, 14:41
anqa83, :shock: u mnie depakine właśnie zredukowało takie odruchy ...
Agasaya

przez anqa83 15 cze 2011, 15:13
Lady_B Tym bardziej mnie to przeraża.....

przez Agasaya 15 cze 2011, 15:34
anqa83, to chyba jest coś takiego jak reakcja odwrotna na przyjmowany lek... skonsultuj to z lekarzem jak najprędzej
Agasaya

przez anqa83 15 cze 2011, 21:32
W poniedziałek mam wizytę i nie omieszkam jej zdać relacje z tego co odczuwam, bo widzę po sobie, że jest gorzej niż przed przyjęciem leków...do stanów lękowo-depresyjnych, doszły stany agresywne i jak wpadam w dołek, to jest głębszy niż był....

przez Agasaya 15 cze 2011, 22:37
anqa83, a to podobno się zdarza... takie pogorszenie... ja miałam tak samo że po ok 3 tygodniach leczenia poczułam się gorzej, miałam jeszcze większą huśtawkę i ochotę uszkodzić kogoś lub siebie... potem to się znów lekko wyciszyło... choć jeszcze daleko mi do stanu który by mnie satysfakcjonował
Agasaya

przez Lord Kapucyn 15 cze 2011, 22:41
Depakine jest stabilizatorem nastroju i m.in. ma redukować agresywne zachowania. Jeżeli efekt jest odwrotny do zamierzonego to lek nie spełnia swojej roli.

Moderator/ R2 - D2

przez anqa83 15 cze 2011, 23:09
Poprzednio przy leczeniu doskonale czułam się po Paromercku . Chyba naprawdę depakine nie spełnia swojej roli

Sortuj wg