niepokojące, agresywne myśli wobec innych w depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Agasaya 12 cze 2011, 20:01
marcja, "niestety" muszę podpisać się pod Twoimi słowami. Po prostu niektórzy nie powinni wykonywać pewnych zawodów... zwłaszcza pracować przy dzieciach...
Agasaya

przez Sorrow 12 cze 2011, 20:47
Ta dyskusja o tym czy się ktoś nadaje do jakiejś pracy czy nie, nie ma sensu, póki nie będzie możliwości odmowy wykonywania pracy z powodów etycznych czy zdrowotnych.
Jak ktoś nie ma pracy to jest u nas "leniem" i "pasożytem społecznym". A już jak odmawia oferty pracy to w ogóle jest przerąbane.
Nie zdziwię się jeśli w pewnym momencie nie będzie można odmówić nawet oferty podjęcia pracy w agencji towarzyskiej.

przez Agasaya 12 cze 2011, 20:58
Sorrow, nie tragizuj
Agasaya

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agasaya 12 cze 2011, 22:57
piotrek_d04, to nie jest ostracyzm tylko wyrażenie swojego zdania. Po to właśnie istnieje forum. Nikt Morphine nie skazał na nic, nie wydał wyroku, nie zlinczował, nie zbluzgał... Kulturalnie wyraziłyśmy z Marcją nasze zdanie
Agasaya

przez Agasaya 12 cze 2011, 23:05
tyle ode mnie ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Agasaya

przez Agasaya 12 cze 2011, 23:09
piotrek_d04, nie trolluj bo nie ma potrzeby
Agasaya

przez Agasaya 12 cze 2011, 23:23
piotrek_d04, po to że opieka nad dzieckiem to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zajęć na świecie i ja osobiście nie chciałabym żeby moje dziecko doświadczało sprzecznych sygnałów. Niestety ale takie myśli da się wyczuć. Zwłaszcza dzieci to czują. To nie jest stygmatyzacja tylko troska o dobro dziecka. Czy tak ciężko to zrozumieć... ??
Chyba mam prawo powiedzieć że moim zdaniem osoby z takimi myślami nie powinny być opiekunkami do dzieci?? że ja bym chciała takiej opiekunki dla Moja dyskusja z Tobą ... więc wybacz ale się oddalę bo nie chce mi się w kółko wałkować tego samego...
Agasaya

przez Agasaya 12 cze 2011, 23:35
piotrek_d04, miałam nie pisać ale nie mogę się powstrzymać :mrgreen:
Tak masz prawo powiedzieć mi że nie powinnam pisać na tym forum a ja mam prawo to olać. Ty wyrażasz swoje zdanie a ja je ignoruję i szafa gra
Agasaya

przez Agasaya 12 cze 2011, 23:43
a mi nie jest przykro :smile: Nie uważam też bym zrobiła coś niewłaściwego wyrażając swoją opinię na forum... zwłaszcza że niestety ale żadna agencja opiekunek nie zatrudniłaby osoby leczącej się psychiatrycznie... więc to nie tylko moja opinia niestety... :bezradny:
Agasaya

przez marcja 12 cze 2011, 23:43
Co innego okazjonalny kontakt z dziecmi, a co innego sprawowanie nad nimi pieczy codziennie na pelny etat. Bedac z dzieckiem tak dlugo jest sie dla kilkumiesiecznego dziecka "drugim rodzicem", jedna z wazniejszych osob na swiecie. I wypadaloby by ta osoba nie zywila do dziecka negatywnych uczuc. Pisales o matkach, ktorym wobec tego tez powinno sie odebrac prawa rodzicielskie. Tylko roznica jest taka, ze matka z taka sama choroba, mimo swych mysli, kocha dziecko. A tu czytamy wypowiedz osoby, ktora nie dosc, ze ma negatywne mysli wobec dziecka, to jeszcze jawnie pisze, ze go nie lubi, ze jest okropnym bachorem. Jesli nie widzisz roznicy, to nie wiem... Chyba trzeba byc kobieta, zeby to zrozumiec...Zadna matka nie chcialaby takiej opiekunki dla swojego dziecka.

Ciagle piszesz, ze tak osoba nie zrobi krzywdy dziecku. No i nie zrobi jej w tym zakresie o jakim mysli, ale niszczy delikatna psychike dziecka, przebywajac z nim tyle czasu i palajac niechecia i negatywnymi myslami wobec niego.
Ponadto faceci, ktorzy wkrecaja sobie,ze sa pedofilami, raczej unikaja dzieci "na wszelki wypadek", niz podchodza do nich i dotykaja, sprawdzajc, jak daleko moga sie posunac. Tu jest tak samo - dziewczyna pewnie unika dotykania dziecka (a wiec pozbawia je bliskosci emocjonalnej) zeby nie zrobic mu krzywdy.

przez marcja 12 cze 2011, 23:55
piotrek_d04 napisał(a): no i widzisz i znowu muszę zredukować do absurdu.... bo idąc Twoim tokiem myślenia to matkom z OCD powinno się zabierać dzieci bo niszczą ich delikatną psychikę.... jest podstawowa zasada we wnioskowaniach logicznych tzw. reducto ad absurdum... jeśli proces myślowy prowadzi do absurdalnych wniosków to go zaniechaj... może jestem tylko zwykłym prostym przyszłym prawnikiem i myślę chłodno ale dla mnie nie ma tu konkretów i umocowania w logice...

Porownujesz wiez jaka laczy matke z dzieckiem, do wiezi opiekunki z nielubianym przez nia bachorem? Faktycznie tu logiki nie potrzeba, roznice trzeba po prostu czuc...

przez Agasaya 12 cze 2011, 23:56
piotrek_d04, w emocjach z reguły nie ma logiki... :?
Agasaya

przez marcja 13 cze 2011, 00:02
My natomiast widzimy przeciwwskazania, mimo, ze nie uwazamy wcale, ze osoba ta zrobi dziecku fizyczna krzywde. I nic dodac, nic ujac.

przez Agasaya 13 cze 2011, 00:18
piotrek_d04, są... z pedagogicznego punktu widzenia są uzasadnione i o to właśnie się rozchodzi... boszzzzz :hide:
Agasaya

Sortuj wg