niepokojące, agresywne myśli wobec innych w depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Pustocień 11 cze 2011, 21:29
Mad_Scientist napisał(a):Pustocień,

Ciesz się, że Twoi rodzice nie mieli takiego podejścia jak zmieniali Ci pieluchy. :P

ja tam nie wiem co oni wyprawiali ale na pewno miałem trudną opiekunkę.

wyobraź sobie że bałem się nawet lodówki i kąpieli w wannie- tak mnie straszyła

przez Morphine 11 cze 2011, 21:34
@Lady_B
Ja nie wychowuję, ja się opiekuję. I nie zależy to od mojego świadomego wyboru czy całodzienny wrzask działa mi na nerwy czy nie. Wierz mi, że gdyby to zależało ode mnie, nie musiałabym codziennie płakać razem z tym dzieckiem z bezsilności, przemęczenia i zdenerwowania. Po prostu jest jak jest i niestety tego nie zmienię, może leki mnie trochę przytłumią, ale pracy zmienić nie mam możliwości.

Musisz po prostu przyjechać do Wielkopolski i odwiedzić Małego Terrorystę - gdybyś zobaczyła o kim mówię, pewnie byś podeszła do mnie z większą empatią 8)

A ja zmywam się wyspać przed kolejnym dniem na uczelni - nie obgadujcie mnie pod moją nieobecność ;)

przez Pustocień 11 cze 2011, 21:45
Mad_Scientist napisał(a):Nerwica natręctw pozdrawia Was kochani:

Myśli mimo pojawienia się u pacjenta nie są przez niego realizowane, dlatego osoba cierpiąca na obsesje nie stanowi zagrożenia dla siebie i otoczenia.

poczekaj, poczekaj ;-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agasaya 11 cze 2011, 22:51
Morphine, wychowanie i opieka to pojęcia sobie bliskie... wspierają się wzajemnie. jestem pedagogiem z wykształcenia... Jako opiekunka zajmujesz się również wychowaniem chcąc nie chcąc.
Agasaya

przez Lord Kapucyn 12 cze 2011, 00:27
Tak, mogą to być natręctwa w przebiegu innych zaburzeń. Zresztą wszyscy ludzie doświadczają natręctw w swoim życiu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ( Dean )^2 12 cze 2011, 15:26
Sadystyczne wyobrażenia i fantazje to dla mnie norma ale w ogole się nimi nie martwię bo bez potrzeby nie skrzywdziłbym nawet muchy....
Najgorszy jest wiatr.

przez marcja 12 cze 2011, 17:14
Uwazam, ze osoba majaca takie mysli, nie powinna zajmowac sie dzieckiem...I dla swojego dobra i dla dobra dziecka. Kiedys bylam przeciwna podsluchiwaniom opiekunek, teraz, gdybym miala oddac dziecko obcej kobiecie, na pewno zalozylabym podsluch, bo nikt mi nie da gwarancji, czy dzieckiem zajmuje sie osoba zdrowa psychicznie.

Co do psychopatii, watpie czy to to - objawy psychopatii pojawiaja sie wczesniej, niz w doroslym zyciu.

przez Agasaya 12 cze 2011, 17:42
no i właśnie o to mi chodzi... bo może są osoby które mają takie myśli i są niegroźne ale są i takie które wreszcie odreagują złość postaci agresji... a wtedy może być już za późno... mądry Polak po szkodzie...
a dziecko jest tylko dzieckiem i to jaki będzie miało charakter w dużej mierze jest zależne od osób sprawujących nad nim pieczę
Agasaya

przez marcja 12 cze 2011, 17:48
Tzn. temperament takiego dziecka jest juzz grubsza uksztaltowany, faktycznie moze byc z natury zywe, uciazliwe i wyjace. Nie zmienia to faktu, ze nie wybrazam sobie opiekunki przytulajacej na przyklad splakane dziecko, przy czym myslacej sobie: "Zaraz cie przydusze poduszka", "Zaraz ci cos zrobie"... Przeciez takie mysli "widac" w wyrazie twarzy, oczu, w tonie glosu. Opieka kogos takiego to tragedia dla dziecka, szczegolnie tak malego, ktore potrzebuje ciepla i serdecznego dotyku.

przez Agasaya 12 cze 2011, 18:40
temperament temperamentem bo on ma również uwarunkowanie genetyczne ale charakter można kształtować... i niestety zgodzę się że dziecko czuje takie "złe" myśli i również tego powodu może być płaczliwe i niespokojne...
na to jacy jesteśmy mają wpływ dwa rodzaje czynników egzogenne i endogenne. Najsilniej oddziałują jednak te zewnętrze, którymi są wszelkie elementy środowiska w jakim funkcjonuje dziecko.
Zastanówmy się dlaczego tak wiele jest osób zaburzonych które miały w życiu zapewnione wszystko poza odczuwaniem miłości swoich rodziców...
pedagogiczny bełkot?? może... ale tu będę się upierać że mam rację ;)
Agasaya

przez marcja 12 cze 2011, 18:50
Lady B, dlatego mowie, ze to tragedia dla dziecka.
Pierwsze miesiace zycia dziecka sa kluczowe dla rozwoju przywiazania. A to dziecko spedza 8 a moze 10 h dziennie z osoba, ktora go nie przytula, malo dotyka, dzieciak pewnie wiekszosc czasu siedzi sam w kojcu, czy lozeczku. Pozniej rodzice beda sie zastanawiac, co takiego zle zrobili, ze ich dorosle juz dziecko nie potrafi wchodzic w zwiazki z innymi ludzmi...

przez Agasaya 12 cze 2011, 19:06
Morphine twierdzi że się nim zajmuje... uczy siadać, stawać w łóżeczku itd więc dziecko jest przyzwyczajane do dotyku ale co z tego skoro ten dotyk jest naładowany negatywnymi emocjami ?? :?
Agasaya

przez marcja 12 cze 2011, 19:28
Farmazony to Ty wypisujesz, zupelnie nie rozumiesz psychiki dziecka (ktore chlonie wszystkie emocje jak gabka) i istoty sprawy. Powiedzialam jasno - taka osoba nie nadaje sie do opieki nad dziecmi. Jesli mysli doprowadzaja do tego, ze bierze wolne, zeby nie skrzywdzic by moze dziecka, to jak wyglada opieka na co dzien? Jestem prawie pewna, ze dziecko nie jest na wszelki wpadek niemal wcale dotykane, zeby zminimalizowac ewentualnosc zrobienia mu krzywdy.

-- N cze 12, 2011 7:41 pm --

Lady_B napisał(a):Morphine twierdzi że się nim zajmuje... uczy siadać, stawać w łóżeczku itd więc dziecko jest przyzwyczajane do dotyku ale co z tego skoro ten dotyk jest naładowany negatywnymi emocjami ?? :?

Nie tylko naladowany negatywnymi emocjami, ale i machinalny, pozbawiony uczuc. Rehabilitant tez dotyka dziecko, czy doroslego, ale raczej nie o taki dotyk mi chodzilo...

I tak dziewczyna nie przyzna sie do tego, jak istotnie wyglada jej opieka. Pozostaje mi tylko marzyc, zeby w przyszlosci, o ile bede miec dziecko, nie zajmowal sie nim ktos, kto ma takie mysli...

przez Agasaya 12 cze 2011, 20:01
marcja, "niestety" muszę podpisać się pod Twoimi słowami. Po prostu niektórzy nie powinni wykonywać pewnych zawodów... zwłaszcza pracować przy dzieciach...
Agasaya

Sortuj wg