CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez nora29 01 lut 2012, 14:04
o wszystkim :) przede wszystkim czy dominują u Was dołki czy górki? czy też macie wrażenie, że im większa górka tym większy dół ? jakie leki wam pomagają? wiem, że na pewno stabilatory, ale jakie antydepresanty?
mi pani doktor przepisała mozarin, średnio się cieszę bo wcześniej używałam antydepresantów działających na noradrenaline a ten działa na serotonine a te mi nie pomagały przez te 7 lat, leki typu sentra, seroxat sprawiały,że czułam się gorzej ;(

przez girl anachronism 01 lut 2012, 14:30
Zwykle dominują górki, ale od miesiąca siedzę w dole, który skutecznie nie pozwala, żeby plusy zasłoniły mi minusy. Jeśli leki działają, to tak, że już dłuższy czas nie miałam hipo, ale nie trzymam się na zero tylko poniżej :(
Staram się ze wszelkich sił przywołać hipo, chociaż wiem, że to tak nie działa :?
wild hearts can't be broken.

F31

przez nora29 01 lut 2012, 14:36
u mnie dominuje wieeeeeeeelki dół i zdarzały się po lekach hipomanie, które uwielbiam bo tylko wtedy czuję szczęście, chciałabym trwać w tym stanie wieczność, od wczoraj oswajam się z myślą, że ich już nie będzie, że one mi szkodzą. ale ku*wa nie mogę się z tym pogodzić

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez iren53 01 lut 2012, 16:13
Nora......jak jesteś w hipa-mani....... co na to Twoja rodzina i najbliżsi....... jakie :bezradny: masz objawy...
Pragniemy być całym szczęściem osoby kochanej, a jeśli to niemożliwe - to całym jej nieszczęściem.

— Jean de La Bruyére

przez nora29 01 lut 2012, 16:28
iren53 napisał(a):Nora......jak jesteś w hipa-mani....... co na to Twoja rodzina i najbliżsi....... jakie :bezradny: masz objawy...

jestem straszna dla męża, krzyczę na niego, jestem wroga, irytuje mnie jak wygląda, co robi. niestety moja drażliwość dotyczy córki ale w dużo mniejszym stopniu

przez iren53 01 lut 2012, 16:45
Nora .....spytałam się dlatego że wiem co to znaczy.........wcześniej to pisałam ale ci to zacytuje jeszcze raz:

,,Żyje z osobą /15 lat/ chorą na depresję afektywną dwubiegunową,jakie jest to trudne mogą powiedzieć osoby i rodziny które z takimi osobami przebywają.
Jak mój ukochany jest w depresji /apatii/ jest ciężko wspomagam go jak mogę.....wiem że ten okres jest niebezpieczny dla niego ..
ale ja w miarę wytrzymuje....pogorszyło się w ubiegłym roku na tyle że poszedł do szpitala psychiatrycznego i to był błąd /szpitale sa nie przystosowane do leczenia tej choroby brak warunków/....tak go nakręcili jak wyszedł po miesiącu wszedł w MANIĘ.....i dosyć poważnie że nie można było z nim dać rady..
1.Kredyty nabrał na 60.000 tyś wszystko przegrał w kasynie....
2.Kontakty towarzyskie- przywiózł ze szpitala dziewczynę 28 lat a ma 53lata .....oczywiście pogoniłam....a możecie sobie wyobrazić co ja przeżyłam że sama znalazłam się u psychiatry i biorę leki bo myślałam że zwariuje.
3.Jak stracił wszystkie pieniądze ...... to wrócił do domu i mnie obwiniał że mu przeszkadzam w jego szczęściu itp
4.Puki był w mani był w domu horror.....krzyczał ,wrzeszczał ,pluł na mnie itp
5.Znowu jest w apatii...przeprasza za to co mi zrobił.....płacze,nie je...cały czas leży nie chce mu się nawet wstawać itd,,,

Ja przez to wszystko też wpadłam w depresje i biorę leki...
Nora proszę Cię bierz leki ze względu na swoich najbliższych oni to obserwują i cierpią.....
Pragniemy być całym szczęściem osoby kochanej, a jeśli to niemożliwe - to całym jej nieszczęściem.

— Jean de La Bruyére

przez nora29 01 lut 2012, 16:58
Iren53 bardzo Ci dziękuję. ja miewałam tylko stany hipomani, ale potrafiłam przepuścić pół pensji na ciuchy, upijać się do nieprzytomności, planować wyjścia choć powinnam siedzieć w domu. to już za mną, teraz jest wielki dół, rozpacz, nie mam na nic siły. moje dziecko patrzy na leżącą płaczącą matkę, pewnie się boi bo ma tylko 4 lata. chcę normalności, tego chce umysł, ale psychika chce znowu wznieść się do takiego stanu kiedy tańczę i śpiewam i jest mi tak bardzo dobrze

przez iren53 01 lut 2012, 17:44
nora29 napisał(a):chcę normalności, tego chce umysł

Noro życzę Ci normalności....... normalność to prawdziwe szczęście hipo... lub mania.... to jest wzlot narkotyczny mózgu .....
Obrazek

— Jean de La Bruyére

przez pannaAlicja 02 lut 2012, 00:49
normalność... Taka piąteczka w skali 10, gdzie 10 to mania, 1 to depresja i myśli s...
Ja od miesięcy waham się między 2 a 9...
Biorę karbamazepinę od końca listopada albo początku grudnia i w zasadzie chyba nie czuję nic.
Podobnie z antydepresantem.
Nie wiem zresztą co mam czuć.
Nie wiem też, co jest silniejsze: borderline czy chad.

Wiem tylko, że jestem już tym zmęczona. I trochę przerażona, bo chyba nie umiem żyć inaczej.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez Lord Kapucyn 02 lut 2012, 00:54
W CHAD jest spokojnie jak na wojnie. Tu pierdolnie, tam pierdolnie, i znowu jest spokojnie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez pannaAlicja 02 lut 2012, 01:23
Mad, Ty... spamujesz :shock:
;)
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez Lord Kapucyn 02 lut 2012, 01:24
Doprawdy? Skąd ta śmiała konkluzja? :mrgreen:

Gdzieś trzeba nabić te 10k postów
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez S jak... 02 lut 2012, 09:27
Wszyscy piszemy o normalnosci. A czym własciwie jest ta normalność? Moim zdaniem( a męczęsię z CHAD dość długo) niebezpieczna jest mania i pogranicze manii i hipomanii. Wtedy wali na dekielek. ( Awantury sexscesy, i bóg wie co-np 4 kochanków na raz hihihihihihi) To jest niebezpieczne dla chorego i jego rodziny. Ja dzieki moim hipo skończyłam studia wyższe. Później podyplomowe takze dzięki hipo w jednej z najbardziej prestizowych uczelni informatycznych i to mając już dwoje dzieci. Teraz dominuje depresja. Jest takze tzw normalność. I co? Siedzę w domu. Nie jestem w stanie pracować. Nie jestem w stanie doprowadzić do końca sprawy w sądzie przeciw byłym pracodawcom. Nie jestem wstanie szukać pracy.
I co to jest własciwie qwa m... normalność? Chyba jak człowiek jest szczęsliwy no nie?
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez nora29 02 lut 2012, 10:54
[quote="S jak..."
I co to jest własciwie qwa m... normalność? Chyba jak człowiek jest szczęsliwy no nie?[/quote]

fajnie byłoby żyć w ciągłej górce, kiedy się chce żyć i jest się w szampańskim nastroju. czuję, że jak mam tzw. lepsze dni (czyli dni choroby według lekarza) jestem lepszą matką

Sortuj wg