CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez GILAMAN 10 gru 2011, 01:19
Witam wszystkich.Od dawna obserwuje ten czat i cieszę się że nie jestem sam z tą chorobą.Z oczywistych powodów>>!!!
Kiedyś w moim życiu było dużo róznych rodzaju używek,kolegów.Nie skończona szkoła,areszt ,ciągła zmiana pracy,bezrobocie itd.Aż w końcu powiedziałem sobie dość.Mowie coś jest ze mną nie tak ,to nie pech za długo to trwało.W końcu postanowiłem iść do lekarza(psychologa)wtedy bałem się iść do pychiatry ale niepotrzebnie.Pani doktor od razu zdiagnozowała moją chorobę i przepisała mi leki. No i od jakiegoś czasu jest coraz lepiej.Ale najważniejsze jest własne podejście do sprawy.Powoli i do przodu, pomału nie słuchać większości ,mieć Swoje zdanie i nie okazywać go na każdym kroku, ponieważ ten kto tego nie przeżył, nigdy tego nie zrozumie.

pozdrawiam. 26lat w ciężkich warunkach.

ale się rozgadałem ;) ,sorka za błedy :P
Ostatnio edytowano 10 sie 2012, 21:22 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: poprawiono ort.

przez *Monika* 10 gru 2011, 02:54
GILAMAN, Witaj na forum! Czuj się tu z nami dobrze.
A czat jest tutaj: pjirc.php

Rambuś i Anulka proszę nie kłócić się !
Obrazek
Główny Moderator

przez S jak... 10 gru 2011, 18:02
że też te doły są coraz silniejsze mimo brania leków:(((
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GILAMAN 10 gru 2011, 23:52
Monika1974,Witam. dzięki za info. :D

przez JOSE 2 11 gru 2011, 00:33
Kochana Moniczko - poprawię się :uklon: Chciałbym zabrać głos w sprawie Depakiny Chrono. Przyjmuję ją już prawie dziewięć lat. Nie powodowała u mnie nigdy wzmożonego apetytu. Co do łysienia, to nie zauważyłem u mnie większego ubytku w owłosieniu. W wieku 60-ciu lat mam więcej włosów np. od syna i zięcia.
Nie mam łysiny. A naczytałem się mnóstwo o wypadaniu włosów z powodu zażywania Depakiny.
Z powodu jej zażywania, dostałem grzybicę paznokci (paluchy) u stóp. Kiedyś w ulotkach odnośnie zażywania Depakiny informowali o tym. Teraz nie czytam ulotek - muszę sprawdzić. Ja co drugi dzień ubieram buty gumowe i zjeżdżam pod ziemię. To przyczyniło się do złapania grzybicy. Zarodniki musiałem złapać w łażni, w której się pluskam po wyjeżdzie z dołu. :D
Co ciekawe, grzybicę zwalczyłem tzw. impulsami, czyli trzykrotnemu zażywaniu lekarstw przeciwgrzybicznych (najpierw pobierano mi próbki jaki to grzyb). Przyjmując lekarstwa przeciwgrzybicze, nie mogłem przyjmować żadnych lekarstw tzw. antydepresantów włącznie z Depakiną. Udało mi się. Nie przyjmując żadnych lekarstw na czad byłem pełen obaw. Niestety, zażywając Depakinę historia może się powtórzyć.
Pozdrawiam Józek.

-- 11 gru 2011, 00:18 --

S jak... napisał(a):że też te doły są coraz silniejsze mimo brania leków:(((

Ja jak zaczynam lecieć w dół, to pomimo zażywania antydepresantów kończę w szpitalu. Moja lekarka ma na to jedną receptę - abym porzucił pracę i ustabilizował swoje życie na emeryturze. Skończył z marzeniami itp. Niestety ja uwielbiam, jak moje dzieci są mi wdzięczne. Co mogę im dać?
Są samodzielne, ale pieniędzy nigdy za dużo. Sam jestem ciekawy, jak sobie poradzę bez pracy. Może mój czad się skończy?
Dam głupi przykład. Cała moja rodzina i rodzina żony mieszka w Niemczech. Ja jedyny nie pojechałem tam na stałe. Wszyscy mają obywatelstwo niemieckie (żona i ja też). Kiedyś brat zaprosił mnie do siebie. Pojechałem samochodem w stanie silnej depresji, która zaczęła się dzień przed wyjazdem. Było to po strasznym przepiciu Alkoholowym. W ciągu jednej doby, z powodu alkoholu, bieguny mej choroby odwróciły się o 180 stopni..Pomimo że zwiedzaliśmy inne kraje Europy, ja byłem bliski samobójstwa. Ledwo dojechałem samochodem z Hamburga do domu. Wtedy po raz ostatni udało mi się przetrzymać depresję czadową bez lekarstw.
Dawniej Rambo.

przez GILAMAN 11 gru 2011, 01:40
Monika1974,sorka za wprowadzenie w błąd nie chodziło mi o czat ale o forum.Ale dzięki :smile: ,byłem na tym czacie ale nie było tam Czad-ów, no ale ktoś mnie przywitał ale nie mogłem z nikim porozmawiać.
Brałem Depakine od lutego tamtego roku do grudnia potem miałem przerwę.Przez czas przerwy w weekendy piłem duże ilości alkoholu i nie polecam tego nikomu poniewaz przerwałem terapie i w tym czasie byłem bardzo agresywny a gdy piłem byłem spokojny ale robiłem głupie rzeczy.Więc nie polecam tego nikomu co to bierze.Ale od maja tego roku biore regularnie i nie pije dużych ilości vódki poniewaz wypiłem tylko raz w wakacje i bardzo tego żałuje.Teraz jest lepiej nie pije i jest spoko.I żadnych nieporządanych skutków brania tego leku na razie nie mam i mam nadzieje że tak zostanie.
:8): pokój!!

przez *Monika* 11 gru 2011, 02:07
JOSE 2 napisał(a):Kochana Moniczko - poprawię się :uklon:

:D
GILAMAN napisał(a):Monika1974,sorka za wprowadzenie w błąd nie chodziło mi o czat ale o forum.Ale dzięki :smile: ,byłem na tym czacie ale nie było tam Czad-ów, no ale ktoś mnie przywitał ale nie mogłem z nikim porozmawiać.

Tak właśnie myślałam, że chodziło Tobie o forum :D
Kiedyś czat okupywało wielu użytkowników, ostatnimi czasy jest odwrotnie.
Obrazek
Główny Moderator

przez GILAMAN 11 gru 2011, 02:20
Monika1974,No ja mam nadzieje że z forum tak się nie stanie :nono:

przez *Monika* 11 gru 2011, 02:24
GILAMAN, Raczej nie sądzę :D
Mamy tu bardzo fajnych użytkowników, miłą atmosferę i kompetentnych rozmówców.
Obrazek
Główny Moderator

przez GILAMAN 11 gru 2011, 02:28
Monika1974, :D . Nacodzień tego brakuje mi w życiu :( Ale nad tym pracuje :D
Ostatnio edytowano 11 gru 2011, 02:31 przez GILAMAN, łącznie edytowano 1 raz

przez *Monika* 11 gru 2011, 02:30
GILAMAN, Może obracasz się w nieodpowiednim towarzystwie?
Obcujesz w ogóle z kimkolwiek? Bliżej?
Obrazek
Główny Moderator

przez JOSE 2 11 gru 2011, 02:32
Czadowcy nie powinni nigdy pić alkoholu, ponieważ po urwaniu się filmu, mogą wpaść w różne fazy choroby. Ja w młodości nie wiedziałem że mam czad, niestety na małe problemy dla zdrowego człowieka, ja reagowałem strasznie. Po prostu musiałem wypić, aby zmusić rozum do spokoju. Jeżeli nie zastosowałem tego usypiacza, to niekiedy z błachego powodu nie potrafiłem przespać nocy. Takie były początki. Zawsze zastanawiałem się dlaczego ja reaguję na drobne niepowodzenia nieprzespanymi nocami?
Może gdyby w czasach mojej młodości były dostępne narkotyki, to zostałbym narkomanem? Wszystko możliwe. Ja będąc studentem nigdy nie piłem alkoholu. brzydziłem się nim. I pewnego dnia nie mogąc spać drugą noc -- poprosiłem moją matkę o butelkę. Dała mi widząc mój stan. Było to wtedy chyba jedyne lekarstwo dla większości czadowców. Teraz pomimo postępów w nauce, dalej jest mało lekarstw, które potrafią wyciągnąć czadowca z depresji. Większość z nich ma działanie podobne do alkoholu (niekiedy bardziej uzależniające.
Dawniej Rambo.

przez pannaAlicja 11 gru 2011, 12:39
JOSE 2, narkotyki były, tylko nie mówiło się o tym. Mój wujek, prawie Twój rocznik, zmarł 20 lat temu właśnie dzięki zażywaniu tak zwanego kompotu. Jego ciało było okropne, odpychające, pamiętam go, pamiętam zapach kuchni, gdy przygotowywał te wszystkie swoje mikstury... To mnie zawsze powstrzymywało przed wzięciem czegoś...

a alkohol... uspakaja, zdecydowanie. Podobnie jak 10 tabl. hydro. Czasami stoję przed dylematem, co wybrać: hydro czy alkohol. A może tak wszystko i wszystkie....

Biorę karbamazepinę, bo jest skuteczniejsza w drażliwości od lamitrinu, ale szczerze mówiąc, nie widzę żadnego efektu, pewnie za krótko biorę (tydzień).
Czekam niecierpliwie na poprawę.
Ale jest też strach przed efektami ubocznymi. JOSE 2, u Ciebie one nie wystąpiły (u mnie po depakinie już po miesiącu zaczęły występować i to straszne), może Ty się tych efektów nie boisz... ehhh ja się boję dwóch rzeczy: spłycenia emocji i ilości leków w domu... teraz (po przeczytaniu ulotki) zaczęłam się bać efektów ubocznych.
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez Amon_Rah 11 gru 2011, 18:55
JOSE2- zostajesz ponownie zbanowany po zalozeniu kolejnego konta po poprzednim banie- przypomne Ci dokladnie za co- za
Twoje pijackie wystapienia w stanie silnego upojenia alkoholowego oraz za wyniesienie informacji z forum bipolardisorder. Czy Ty naprawde myslisz, ze Administracja to sami idioci? Radze nie zakladac kolejnego konta po drugim banie. Zostanie skasowane szybvciej niz myslisz. I jak Ty w ogole smiesz pisac i napominac innych CHAD-owcow o tym, ze nie nalezy pic alkoholu, skoro sam jestes doskonalym tego anty-przykladem?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Sortuj wg