CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Dariusz_wawa 17 lis 2011, 09:41
muraszka napisał(a):Kto z Was jest z Wawy?

Parę rozhuśtanych osób się znajdzie :mrgreen:
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

przez Zenonek 17 lis 2011, 10:07
Amon_Rah napisał(a):No coz, ja tez bylem bliski zabojstwa, ale mialem wtedy psychoze. Na szczescie ta racjonalniejsza czesc mozgu wybila mi to z glowy. Natomiast teraz, w pelni rozumiejac sytuacje, nie jestem w stanie zrozumiec sytuacji matki, ktora z zimna krwia topi swoje dziecko. I ch*j, ze byla pod opieka psychiatry, to jej w ogole nie tlumaczy. Ja tez wielokrotnie mam ochote popelnic bardzo krwawe morderstwo ale tego nie robie, bo sa konsekwencje prawne itd. I wcale nie mam ochoty isc siedziec na dozywocie.

Tylko dlatego, ze sa konsekwencje prawne ?

Jak dla mnie to nie wolno zabijac czy krzywdzic innych ludzi, gdyz zycie jest najwyzsza wartosca sama w sobie i kazdy ma tylko jedno...

przez muraszka 17 lis 2011, 12:28
Ja mieszkam w Warszawie i jej nie znoszę mimo tego, że moje geny sięgają warszawskiej pragi. :)
muraszka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez S jak... 17 lis 2011, 16:21
Słucham dalszych relacji z Sopockiego molo i także mam pełną świadomość tego, że Nigdy W Życiu nie skrzywdzę swoich dzieci i wogóle innego człowieka. Nie wiem co dyktowało tą kobietą-teraz są to tylko spekulacje. Pisząc tamten post miałam na myśli to, że będąc w obecnym stanie i zastanawiając się nad tym próbuję ją zrozumieć a oczywistym jest, że Zabijać Nie Wolno.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez pannaAlicja 17 lis 2011, 16:35
Zenonek, a w obronie własnej?
Poza tym poruszamy takie tematy, które nie wnoszą nic konstruktywnego: chyba, że się spotkamy, damy sobie po nożu i wypuścimy na miasto. Wtedy byśmy się przekonali kto z nas potrafiłby zabić.
Podejrzewam, że żadne.

Bo co innego wyobraźnia i sceny odgrywające się w naszych głowach, a co innego najprawdziwsza prawda i strach w oczach...

S jak..., sopockie molo już tyle ofiar nosiło... ciekawa jestem, na ile to nagonka mediów a ile prawdy w tym... to, że leczyła się psychiatrycznie(chorowała na depresje) i to, że jej córka zginęła to są fakty. Faktem jest też to, że ona sama też była w tej wodzie. Nie wiemy co się stało. Media nam kreują jakąś wizję, ale kto wie co działo się na prawdę...

Ale czuję podobnie, jak Wy... z tym, że bez różnicy czy to dziecko, pies czy inne stworzenie, któremu krew w żyłach pulsuje...
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez Miniaa 17 lis 2011, 17:23
Zabójstwo jest aktem agresji, które idzie w parze z lękiem i jest na ten lęk 'skutecznym antidotum". Zabójstwo daje poczucie zniszczenia jakiejś części świata, więc przynosi uczucie zwycięstwa i zwyczajną ulgę.

Dla tego rzeczywiście nie możemy powiedzieć kto do czego jest zdolny. Natomiast sam mechanizm zabójstwa nie jest tak głupi(?)
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez pannaAlicja 17 lis 2011, 19:12
Miniaa, pokaż mi mordercę, który stwierdzi, że poczuł zwycięstwo i ulgę :shock: może przez chwilę (w przypadku zaszczutej jednostki, która nie widzi innego wyjścia niż zlikwidować źródło swojego lęku jak np widzimy to w filmie "Lincz"), a później....

To tak jak w "Zbrodni i karze", wyobrażamy sobie buk wie co, dorabiamy sobie ideologię, a jak przychodzi co do czego to zżerają nas wyrzuty sumienia...

Z drugiej strony (mam nadzieję) mordercze skłonności raczej chadu nie dotyczą?

przez S jak... 17 lis 2011, 19:53
Mordercze może i nie ale sama agresja...dotyczy kazdego z nas, agresja skierowana czy to w nas samych czy też w drugą osobę. W CHAD ponoć agresja sama w sobie istnieje nie wiem tylko czy jest skierowana bardziej w nas czy w swoich bliskich...bo czy samobójstwo (jednak dość często spotykane w tej chorobie) nie jest gwałtem na nas samych?
A teraz hipotetycznie rzecz ujmując-planuję samobójstwo ponieważ mam dość choroby i siebie samej jest tylko dylemat>>no tak ale co najbliżsi? Będą przecież cierpieć<< i w głowie tworzy się plan >> a może tak zabrać ich ze sobą...???<< i już mamy morderstwo oraz samobójstwo spowodowane chorobą. Straszne? Niestety spotykane:(
Sulpiryd 2x 50

przez Miniaa 17 lis 2011, 20:07
PannaZdruzgotana, wyrzuty sumienia to już jest inny temat. One nie wykluczają popełnienia zbrodni w celu pozbycia się lęku i poczucia tryumfu.

Uważam, że wyrzuty sumienia to wewnętrzna część swojego własnego ja, która odpowiada na nasze działania próbując się dostosować do oczekiwań innych. Gdyby nikt nigdy nie zabraniał zabójstw to czy były by one potępiane i czy pojawiałyby się wyrzuty sumienia?

S jak ..., nie wpadłam jeszcze na tej pomysł. Uważam, że decyzja o samobójstwie to impuls a nie dokładnie przemyślany krok. Chyba nie myśli się wtedy o innych. Przynajmniej na swoich własnych doświadczeniach mogę powiedzieć, że mój Mateusz powtarzam tysiące razy ze NIGDY nie zrobiłby tego mnie ani rodzinie. Przyszedł gorszy moment i już go nie ma.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez pannaAlicja 17 lis 2011, 20:45
To zależy od sytuacji... gdybym kiedyś miała urzeczywistnić moje myśli samobójcze, pewnie zdałabym się na przypadek i zrobiła to pod wpływem impulsu.
Ale mimo to, zawsze myślę o innych. Zawsze zastanawiam się, jak oni zareagują i co niektórzy - jak się w ogóle dowiedzą. Nie wiem na przykład, czy na forum dotarłaby wiadomość o moim zniknięciu - nie tylko wirtualnym ale i ze świata. W zasadzie nie powinno mnie to interesować, ale wolałabym żeby ktoś mi bliski wiedział, że nie olałam go, że włączył mi się ignor a po prostu nie ma mnie już tutaj...
Ale mamy chore dyskusje ;)

Ale czysty pragmatyzm: zanim się pojawia taki impuls, to musiało coś go poprzedzać. Jakieś myśli samobójcze. U mnie są częste, chociaż nie zamierzam tego zrobić. Ale w głowie bezwolnie układa się plan.
A co z tymi, co planują na zimno? Potrafią stworzyć doskonały plan własnego odejścia...

-- 17 lis 2011, 20:49 --

Dorothy Parker

Résumé

Żyletka? — krew, nieporządek;
Rzeka? — moczy;
Tabletka? — zła na żołądek;
Kwas? — szczypie w oczy;
Rewolwer? — a zezwolenie?
Pętla? — pęka w pierwszym użyciu;
Gaz? — czuć go wszędzie szalenie;
Lepiej już pozostać przy życiu.

przełożył Stanisław Barańczak

przez Miniaa 17 lis 2011, 21:01
PannaZdruzgotana napisał(a):A co z tymi, co planują na zimno? Potrafią stworzyć doskonały plan własnego odejścia...

To Ci z nerwicą natręctw. Kurczowo trzymają się planów niepozwalająca na dynamizm życia a więc pogarszając samopoczucie (to tak jak z anorektyczkami?)

Szczerze to nie wiem, fascynujący temat.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez JOSE 2 18 lis 2011, 04:08
Ja już to robiłem raz i przeżyłem. W depresji to nie jest żaden impuls. Po prostu dochodzi się do takiego bólu psychicznego, że nic nie jest w stanie nas przekonać do dalszego życia. Depresja (czadowa) nasilała się od kilku miesięcy. Najgorzej było rano. żona do pracy, a ja sam w domu. Dlatego próbę z listem pożegnalnym, miałem rano.
A wystarczyło mieć odpowiednie lekarstwa lub zgłosić się do szpitala. Teraz to wiem. Wtedy nie wiedziałem.
Prozaicznym powodem depresji, było przejście na emeryturę.
Dawniej Rambo.

przez S jak... 18 lis 2011, 16:20
PannaZdruzgotana napisał(a):Ale mamy chore dyskusje ;)

Trochę ja ją wywołałam. Taka podświadoma potrzeba porozmawiania o tym. Zalogowałam się tutaj ponieważ w pewnym momencie przeraziłam się iż będę w stanie to zrobić. Ale przeszło. I tak do następnego razu:)))
Sulpiryd 2x 50

przez pannaAlicja 18 lis 2011, 16:22
S jak..., każdy z nas miał/ma takie myśli... większość próbowała je wcielać w życie (he he ciekawe stwierdzenie).

Grunt, by je trzymać na smyczy, nie przyspieszać tego, co i tak nadejdzie...

Sortuj wg