CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nel 04 lis 2011, 22:08
S jak... napisał(a):tylko żal, że gdy jest nieznośnie aż do bólu trzeba uciekać od najbliższych.

podświadomie chcesz ich chronic...
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez muraszka 05 lis 2011, 15:32
O kurcze... się rozpisaliście. Więc po kolei...

Ślicznotka Cieszę się niezmiernie, że jesteś zadowolona z tej terapii. Ja się wprawdzie na tym nie znam, ale skoro uważasz, że jest ok tzn, że jest :* Jak reagujesz na lit? Mi się strasznie po nim pić chce.

Panna Zdruzgotana Ja czasami wyczuwam manie, ale cholera nawet ak jej ie ma boję się czymś zając i zaabsorbować, bo boję się, że reszta spraw przestanie mnie interesować. I ie wiem co z tym fantem zrobić.

S jak...Po to jest ten portal i ludzie tutaj, żebyś mogła się wygadać. I nikt Ci krzywdy nie zrobi, jak Cię ktoś opierdz..... to ze szczerego serca. Co do uciekania od najbliższych, to ja rozmawiam o tym tylko z ciocią. Mąż mam wrażenie, że ma to w dupie, a jak fuknę na mamę to sugeruje, że to wina CHAD.

A teraz co u mnie. A jakoś humor mam lepszy, aczkolwiek dobija mnie początek miesiąca i masa opłat naraz. Jestem nadal senna, przytyłam 5 kilo w 2 tyg, bo po zolafrenie bym zeżarła lodówkę z drzwiczkami i zamrażarką, taki mam apetyt. Muszę się pohamować i obiecuję, że to zrobię. (nie ma ak pisemna deklaracja :P)
Buziaki dla wszystkich
muraszka

przez S jak... 05 lis 2011, 23:31
Rodzina...

Mąż lubił zawsze moje manie, jednak nigdy sobie nie radził gdy nadchodziła depresja. Było super póki mania-depresja było 80%-20% gorzej gdy teraz jest 5%-95%.

Mama...uważa, że wmawiam sobie wszystko i chcę coś komuś coś udowodnić, i żebym przestała brać leki...

Ot rodzina...w tym wszystkim najbardziej żal córek:(
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez girl anachronism 06 lis 2011, 07:24
S jak..., trzymaj się. Nie mam dzieci, ale mąż też ma problem z moją depresją, tzn. czuje się bezradny. Wiadomo, facet jak widzi problem, szuka rozwiązania, a tu to tak nie działa.
wild hearts can't be broken.

F31

przez muraszka 06 lis 2011, 15:30
S jak... Rozumiem co czujesz, bo mam córkę która wszystko chłonie z otoczenia i próbuje papugować. Niestety trzeba się trzymać przede wszystkim przez wzgląd na dziecko. Sama przy deprechach nie mam siły się biczym zająć i zawsze ta myśl w głowie 'masz dziecko. wez sie w garsc do cholery' trochę pomaga. Co do facetów to taki ich urok. Jak kobiecie coś dolega to się dziwią, a jak oni mają 37 stopni gorączki to umierają. A jak jakiś objaw im pasuje tj. ok. Ja przy maniach mam dużą ochotę na igraszki, więc mój też nie narzeka. Standard. Bierzesz jakieś leki?
muraszka

przez S jak... 06 lis 2011, 18:31
Masz rację - gdyby nie córy dawno by mnie trafiło tym bardziej, że przy manii mam dość ryzykowne pomysły-im więcej adrenaliny tym lepiej łącznie z sexem:)

To że mam CHAD wiem od maja. Póki depresji było mało radziłam sobie, niestety od roku siedzę w depresji:( Od maja biorę depakinę a od dwóch tygodni fevarin i... mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Przy wcześniejszych depresjach często miałam myśli samobójcze ale to były tylko myśli a teraz... nie wiem ale mam dzikie pomysły związane ze zniszczeniem siebie ale w taki teatralny sposób. Zdecydowanie wolałam dzikie pomysły związane z zabawą jak naprzykład szalony wyjazd do Egiptu z dnia na dzień...kurcze jaki wstyd przed córkami:((((
Sulpiryd 2x 50

przez girl anachronism 07 lis 2011, 13:47
S jak..., to nie wstyd!

Rano myślałam, że mania sobie poszła i że padnę, ale chyba jednak nie. Jestem słabsza, fakt, ale dalej nie jem. Chyba oszaleję, pernazyna miała to ustabilizować, ale padam po niej jak mucha, nie da się tak funkcjonować. Zaczynam być rozdrażniona, nie mogę jeść ani spać. Wrrrrr :evil:

F31

przez S jak... 07 lis 2011, 15:02
Widzisz...ja też nie jem. Zleciałam już 5 kg... ale najgorsze jest to, że niejedzenie sprawia mi przyjemność i świadomie wchodzę w anoreksję z dziką przyjemnością:(
Sulpiryd 2x 50

przez girl anachronism 07 lis 2011, 19:46
Nie wchodziłam jeszcze na wagę podczas tego "postu", boję się. U mnie niejedzenie powoduje wyrzuty sumienia i strach, że w końcu gdzieś padnę. Skąd organizm ma jeszcze energię? W głowie mi się to nie mieści.

F31

przez S jak... 07 lis 2011, 22:27
girl anachronism napisał(a):Nie wchodziłam jeszcze na wagę podczas tego "postu", boję się. U mnie niejedzenie powoduje wyrzuty sumienia i strach, że w końcu gdzieś padnę. Skąd organizm ma jeszcze energię? W głowie mi się to nie mieści.

Ja do tej pory podczas takich postów bardzo dbałam o to by nie zejść poniżej 46 kg. Mam świetną odżywkę. Problem w tym, że teraz chcę paść-i to jest wstyd. Ja celowo nie jem:(
Sulpiryd 2x 50

przez girl anachronism 08 lis 2011, 07:46
S jak..., w takim razie pomyśl o terapii, skoro Twoje niejedzenie nie jest wywołane tylko manią, a świadomą chęcią. Pomyśl już teraz, żeby nie było za późno.

F31

przez S jak... 08 lis 2011, 18:40
girl anachronism napisał(a):S jak..., w takim razie pomyśl o terapii, skoro Twoje niejedzenie nie jest wywołane tylko manią, a świadomą chęcią. Pomyśl już teraz, żeby nie było za późno.

Może to wynik manii kolejny nowy szalony pomysł. Teatralno-orginalny jak u Szekspira...
Sulpiryd 2x 50

przez girl anachronism 09 lis 2011, 15:22
S jak..., nie jest ani oryginalny (statystyki osób chorych na anoreksję chyba znowu nie są takie małe, choćby tu na forum), ani teatralny. Jest za wyniszczający dla Twojego organizmu!

F31

przez pannaAlicja 09 lis 2011, 19:45
Także nie jem w czasie mani, ale raczej z wewnętrznego napięcia - nie jestem w stanie.
Ale nie przedłużam tego sztucznie - jak czuję, że już się rozluźnia - po maleńku wracam do równowagi.

S jak..., złe odżywianie teraz może być w konsekwencji przyczyną późniejszego upadku... odwrócenia się karty, że tak powiem - depresji... Warto?
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Sortuj wg