CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez muraszka 28 wrz 2011, 13:15
no ja mam wzloty i dołki. Ale to nie jest jakieś niewiadomo jakie. Tzn dołki mam poważne. Ale ani mąż ani osoby z mojego najbliższego otoczenia nie zauważyły takiej manii. Zwł., że ja z natury jestem bardzo żywiołowa i nadpobudliwa. Może i to choroba, a może zwykłą chęć zmiany czegoś w życiu, w któym się nie realizuję i siedzę na dupie. Sama nie wiem. Pogadam o tym z lekarką.
A u Was na czym polegają te wzloty?
muraszka

przez frutek 28 wrz 2011, 14:43
ja jakos tak dolow bardzoe nie odczuwam. tzn. sa ale nie takie hardkorowe
jak mam manie to za to jest maskara
wplatuje sie w romanse, imprezuje
na nic nie zwracam uwagi i zyje w swoim swiecie. a potem przychodzi opamietanie i pytanie w glowie co ja zrobilam
ostatnia mania trwala 5 miesiecy

przez kicikici 28 wrz 2011, 15:11
frutek napisał(a):rozmawialam z nim juz
prosilam zeby wrocil
zeby sie zastanowil
ale powiedzial ze nie bo i tak by mnie zdradzal
powiedzial ze chcial odejsc wczesniej ale nie mial do kogo wiec zostal
mowil tez ze w zwiazku nie moze byc tak ze jest nudno, powinno byc ciagle z motylami
no ale jak sie ma dom i dziecko i obowiazki to juz nigdy nie bedzie tak jak kiedys
z reszta im sie dluzej z kims jest to uczucia sie zmieniaja
a on chce zeby byly motylki w brzuszku i randeczki
dzieciak nie dojrzaly
lazi uchachany lampi sie w tel jak boska pietnastka
ostatnio przyjaciele mi powiedzieli ze on nie dojrzal ani do ojcostwa ani do malzenstwa
a teraz zostal z 700zl pensji, obowiazkami wzgledem mnie i michasia i zyciem z rodzicami
ciekawe czy jego nowa panna to ogarnie. zarabia tez nie wiele i tez mieszka z mamusia i tatusiem
ponadto on jest alkoholikiem wiec powodzenia. nie raz mi robil akcje ze wychodzil w srodku nocy z domu, kradl mi pieniadze albo karty do bankomatu
takze fajnie mialam,

Ja tak sie zastanawiam, bo juz nie raz spotykam sie z tego typu wypowiedziami...i jedno mnie zastanawia czy ty nie znalas go zanim zaczelas z nim zwiazek? bo nagle jest alkoholikiem, niedojzalym czlowiekiem na ktorego nie mozna liczyc w zyciu.. Ale wkoncu przeciez postanowilas z nim byc czyli wybralas go sobie do wspolnego zycia. Dlatego mnie zastanawia czy on zaczol byc alkoholikiem i prostakiem w trakcie zwiazku? nagle? czy poprostu na poczatku ci to odpowiadalo.
Dodam jeszcze ze motylki sa mozliwe po latach bycia razem bo ja takie odczuwam dalej po 3 latach bycia razem. Pamietaj ze nie facet czyni kobiete szczesliwa, szczescie trzeba znalesc w sobie. I co mnie dziwi jeszcze ze prosilas go by wrocil a jednoczesnie jest takim zlym czlowiekiem krory ciebie nie szanuje. Musisz zaczac siebie szanowac i nie tracisz czasu na kogos kto ewidetnie ciebie nie kocha. Najwazniejsza jestes ty i choroba i dziecko a od takich facetow warto sie trzymac z daleka.
pozdrawiam i zycze powodzenia

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dolomit 28 wrz 2011, 15:28
kicikici napisał(a):Najwazniejsza jestes ty i choroba i dziecko a od takich facetow warto sie trzymac z daleka.

......też mam CHAD i z całą odpowiedzialnościa napiszę:
TO OD TAKICH KOBIET TRZEBA SIĘ TRZYMAĆ Z DALEKA !!!
Kto imprezuje i delikatnie rzecz ujmując romansuje całymi miesiącami??? Frutek czy Jej mąż????
MNIE wolno wszystko , nawet łamać hurtowo podstawową zasadę wierności w małżeństwie bo mam CHAD??
Jaja sobie robicie?
zeby nie było, że jestem hipokrytą
W manii latałem jak wściekły do prostytutek.......sprawa się rypła
Zapłaciłem już za to
lecz nie ma dla mnie wytłumaczenia w postaci CHAD.............Trzeba było dzwonić do lekarza i wrzucać neuroleptyki......ale po co-mania jest zaje.bista przecież.............

przez kicikici 28 wrz 2011, 15:35
Wiesz ja doczytalam do piero potem:) i zobaczylam co frutek wyprawia...i oczywiscie zgadzam sie ze takie zachowanie raczej nie utrzyma zwiazku zdrowego. Jeszcze tez zdziwilam sie pod koniec ze ktos kto nei jest sam fair oczekuje faceta by kochal i wspieral i nei zdradzal.....
BO jesli autorka watku sama stosuje takie zachowania to dla niego tez sie nalezy wtedy wymowka? a moze on tez na cos chory;)

Dlatego sadze ze ani ten facet ani Frutek nie sa gotowi na zwiazek ..

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez dolomit 28 wrz 2011, 21:47
Brał ktoś Kwetiapine na typ mieszany CHAD??
Moj nowy psychiatra po dogłębnej analizie historii mojego, jak na razie kompletnie nieskutecznego leczenia, zalecił mi na początek 25 mg ketrelu....
Jakieś opinie ,Was CHADowców?

przez Miniaa 28 wrz 2011, 23:30
Ja bardzo sobie chwaliłam Kertel. To bardzo dobry neuroleptyk, coraz częściej stosowany w monoterapii w CHADzie.

Byłam wczoraj u lekarki. Będzie u mnie rewolucja lekowa, na razie mam zrobić komplet badań. Ta kobieta chce mi zmienić z depakiny na lit. Nie wiem czy ją Bóg opuścił? Chcę też zmienić mi Ketrel na Tisercin, średnio mnie to zadowala. Na razie po staremu: 800mg Ketrelu, 1000mg Depakiny.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez frutek 29 wrz 2011, 08:59
juz odpowiadam
wiedzialam jaki jest, wiedzialam ze duzo pije
ale sie zakochalam i nic nie moglam poradzic
zdradzalam z nim pierwszego meza wiec swiety nie byl
z pierwszym mezem bylo tak ze on wyjechal do irlandii na rok przed slubem i po slubie rowniez
nie tlumacze sie, bylam sama i uczucia mi sie gdzies schowaly
ale zylam w innym swiecie
mialam ciagla podjarawke i wszyscy mi mowili ze zachowuje sie jak nie ja
potem zaczelam brac seronil i cos tam jeszcze i przeszlo
moj maz nr 2 po urodzeniu dziecka zaczal pic jeszcze wiecej, ja tego po pewnym czasie nie ogarnelam i znowu mialam swoj swiat
moja lekarka najpierw nie wiedziala co mi jest myslala ze mam nerwice, ze depresje, ze adhd nawet.
az w koncu jak mnie sieklo i zobaczyla co wyczyniam to stwierdzila dwubiegunowke i najpierw ketrel a potem lit
po licie mi przeszly wszystkie dziwne akcje
ale juz bylo za pozno na ratowanie malzenstwa
bo moj maz zdazyl sie zauroczyc.
wiem ze nie da sie tak utrzymac zwiazku
dlatego sie lecze, mysle ze sie uda
ale wtedy nawet nie wiedzialam ze moge byc w manii i miec dwubiegunowke skoro lekarz nawijal o czyms innym

ale szkoda gadac, teraz wiem ze to nie bylam ja i nie chce tak wiecej

a co do ketrelu ja tez mam mala dawke 50mg, moj psychiatra zawsze mi wrzuca takie male dawki bo pow iekszosci lekow mam mega skutki uboczne, ktorych nie ogarniam

przez Amon_Rah 29 wrz 2011, 09:21
Ślicznotka napisał(a):dolomit, 25 mg to bardzo malutko, to prawie żadna dawka terapeutyczna, na CHAD wdraża sie więcej nawet w stanie mieszanym

No ta, ja bralem 600- 800, niestety po deoch przeszlo latach kompletnie przestal dzialac i lekarka przestawila mnie na Clopixol. To co dopiero armata... :twisted:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez frutek 29 wrz 2011, 10:54
......też mam CHAD i z całą odpowiedzialnościa napiszę:
TO OD TAKICH KOBIET TRZEBA SIĘ TRZYMAĆ Z DALEKA !!!
Kto imprezuje i delikatnie rzecz ujmując romansuje całymi miesiącami??? Frutek czy Jej mąż????
MNIE wolno wszystko , nawet łamać hurtowo podstawową zasadę wierności w małżeństwie bo mam CHAD??
Jaja sobie robicie?
zeby nie było, że jestem hipokrytą
W manii latałem jak wściekły do prostytutek.......sprawa się rypła
Zapłaciłem już za to
lecz nie ma dla mnie wytłumaczenia w postaci CHAD.............Trzeba było dzwonić do lekarza i wrzucać neuroleptyki......ale po co-mania jest zaje.bista przecież.............

jakbym wiedziala ze jestem w mani to bym pewnie cos kombinowala, ale psychiatra nic takiego nie powiedzial, tylko zapisywal jakies dziwne rzeczy
poza tym nie uwazam ze ktos kto ma chad ma byc sam do konca zycia
ma sie leczyc i dzialac zeby naprawic swoja banie
mi sie po licie bardzo w glowie naprawilo i teraz widze rzeczy takimi jakie sa
pewnie ze zaluje tego co sie stalo, ale wtedy nie bylo to dla mnie latwe do ogarniecia
p.s. moj maz jak mnie poznal wiedzial ze zaiwaniam do psychiatry i ze mam dziwne zajawki

-- Cz wrz 29, 2011 10:00 am --

cytowalam dolomita ale jakos nie wyszlo
Ostatnio edytowano 03 wrz 2013, 13:51 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: poprawiono cytowanie

przez dolomit 29 wrz 2011, 11:29
Jak juz pisałem nie oceniam ani nie potępiam Ciebie i Twoich zajawek,hehehe
Pisze tylko, że facet byłby skończonym frajerem, gdyby przełknął takie Twoje wyczyny i niestety ma prawo całkowicie Cie teraz "olać".Czego nie możesz mieć mu za złe.......
Ja swoja rodzinę straciłem, zniszczyłem.....A raczej w 90 % zawiniła CHAD...nie mam wątpliwości.
Przed chorobą byłem inny-empatyczny, spokojny, zrównoważony, poukładany.
Teraz ? Teraz mój stan to rok 1942 w czasie 2 wojny światowej. Totalny bur.del
Nie mam też żalu o to , że zostałem sam..
Jedynie żal do losu i żal do Boga. Ale być może wnet sobie to z Nim wyjaśnimy.

przez frutek 29 wrz 2011, 13:15
niby nie powinnam miec zalu ale to boli po prostu
bo w momencie jak ja sie ocknelam i tabletki zaczely dzialac
on sie poddal

dolomit
a straciles rodzine przez manie czy depresje???
dlugo juz jestes sam??

nie mow ze sie spotkasz z bogiem
trzeba walczyc o siebie
jak bedziesz zdrowy to wszystko sie ulozy
i bedziesz szczesliwy
nikt nie powiedzial ze chadowcy maja byc nieszczesliwi

przez muraszka 29 wrz 2011, 16:55
A ja mam męża, któremu chyba pasują te moje skoki. Jak mam stan euforii to chce mi się szaleć w łóżku, mam odlotowe pomysły, czego by tu ie zrobić żeby poprawić życie małżeńskie. U mnie natomiast problemem są ataki agresjii oraz fazy depresyjne kiedy nie jestem w stanie się zająć dzieckiem. Ale zgadzam się, że to że się choruje wcale nie oznacza, że musi być się samemu. To zależy od człowieka.
muraszka

przez Miniaa 29 wrz 2011, 22:28
Ślicznotka napisał(a):Miniaa, czyzby Hipo jakies, tudziez mania?? ;)

No właśnie wydaje mi się, że jest wszystko ok. Tylko ostatnio dużo mi się wydaje :P
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Sortuj wg