CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez dolomit 10 wrz 2011, 20:42
Amon
Dziś idę chlać z Bratem i oglądać walkę Adamka....kurcze nalezy mi się jakiś oddech od tej choroby.Unikam alkoholu w związku z lekami.Lecz dziś mam zamiar zachowac się w sposób nieodpowiedzialny i porządnie się zeszmacić,hehehehe. Rispoleptu nie biore od kilku dni, a na Licie nic mi się nie stanie.
Dlatego tez, aby zachowac resztki odpowiedzialności nie zażyłem Abilify.
W poniedzialek mam za to bardzo ważną sprawę rano do załatwienia i nie wiem jak lek zadziała. Nie mogę sobie pozwolić na "odlot"
Zażyję więc w poniedziałek koło 13-14 jak wrócę do domu....i zdam relację

przez Amon_Rah 10 wrz 2011, 20:55
OK, w taki razie czekam na relacje...i pamietaj, ze Abi potrzebuje 3-4 dni czasu, zeby sie rozkrecic.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez frutek 11 wrz 2011, 08:35
co to jest abilify? nie slyszalam o tym nigdy?
ide dzis z mezem na randke
powiedzial ze wroci na probe na tydzien a potem zdecyduje co dalej
boje sie jak nie wiem
wczoraj caly dzien wylam
a dzis sie trzese z nerwow
trzymajcie za mnie kcuki
zastanawiam sie nad wypiciem piwka tak na lepsza gadke, tylko sie troche boje bo na wszystkie leki pilam i skutek byl nie fajny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 11 wrz 2011, 10:24
frutek, Bądź naturalna, nie pij. Po piwie będziesz miała nieświeży oddech.
Obrazek
Główny Moderator

przez *Monika* 11 wrz 2011, 10:42
Ślicznotka, Czyli zależy Tobie na nim.
Kasia.....myślisz, że on jest w stanie wspierać Cię do końca dni? Nawet jak już będzie stabilniej u Ciebie?
Wiecznie młodzi ne będziecie.
Jest dobrze, gdy kwitniesz, a gdy gorzej............udaje , ze nie widzi problemu.
Masz wątpliwości.....to normalne.
Obrazek
Główny Moderator

przez frutek 11 wrz 2011, 11:01
njagorsze jest to ze ja ciagle myse ze on po tygodniu powiem pa pa
a wtedy to sie w ogole rozsypie
najlatwiej obrocic sie na piecie i odejsc jak jest problem, a chad to ciezka do ogarniecia sprawa.
sama nie wiem czy dalabym rade zyc z kims takim jak ja
jeden dzien spoko , drugi juz gorzej
gadalam z nim i przypomnial mi jak to widzial jak mam pelno energi ktora az mnie roznosi, gadam spiewam zwicze-jestem supermenem, a za chwile dupa,leze na lozku i nie moge sie zwlec do pracy
jak mozna takie cos nosic i to latami
teraz mam nadzieje ze po tym licie bedzie lepiej
ale powiem wam ze zmeczona juz jestem tymi lekami. a wy nie?
pracujecie gdzies? wasze zachowanie odbija sie na pracy??w manii ja moge gory przenosic, ale tez jestem z lekka agresywna i pewnie bardzo to widac

Ślicznotka jestes sama?przez chad??manie czy depresje??

przez frutek 11 wrz 2011, 11:34
no ja wlasnie tez sie tego boje. ze on po prostu stwierdzi ze juz nie ma sily ze mna byc. bo to jest dla niego tez meczace. ale moze jakims cudem stwierdzi ze jeszcze sprobuje. my mamy przesrane i osoby ktore z nami zyja tez. chcialabym byc zdrowa dla mojego synka, bo jak ja sie nim zajme jak tu na przemian gora i dol.
slicznotka masz dzieci?

czy ktos z was ma dzieci? duze? male? jak sobie z tym radzicie? z choroba i dzieckiem?

przez sens 11 wrz 2011, 19:47
whitepearl
To może być CHAD albo zaburzenia osobowości skoro reagujesz na czynniki zewnetrzne. Dobrze, że wiesz co na Ciebie źle działa. Łatwiej będzie ci nauczyć się z tym walczyć. Idź do psychoatry i warto zrobić testy u psychologa.
Powodzenia
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Amon_Rah 12 wrz 2011, 11:28
frutek, Abiify to nowy (w miare) neuroleptyk aktywizujacy w mniejszej dawce, tlumiacy manie w wyzszej. Tu masz wyjatki ze strony MP:

[...]Leczenie schizofrenii u dorosłych i młodzieży po 15. rż. Leczenie epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym i ciężkim w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych typu I. Zapobieganie nowym epizodom maniakalnym u chorych, którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem i u których występują głównie epizody maniakalne[...]
[...]Leczenie epizodów maniakalnych. Początkowo 15 mg/d w monoterapii lub leczeniu skojarzonym, u niektórych chorych może być konieczne zastosowanie większej dawki. Dawka maks. 30 mg/d. Zapobieganie nawrotom epizodów maniakalnych w zaburzeniu dwubiegunowym typu I. Należy kontynuować stosowanie ustalonej dawki dobowej; jej dostosowanie należy wykonać na podstawie oceny stanu klinicznego[...]

Mnie dwukrotnie wyciagnelo ze strasznego zombiowatego grobu, po refundacji na CHAD 3,20 zl.
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez frutek 12 wrz 2011, 15:07
jak dzis u was?
u mnie nerw
wrocil maz ale jakby wcale nie chce nic odbudowywac
ciagle gdzies poumawiany
ciagle wychodzi
a ja mam siedziec sama z dzieckiem w domu
to ma byc ratowanie malzenstwa???nie sadze

przez frutek 12 wrz 2011, 19:44
wiem ze to sprawdzian dla mnie, ale boje sie ze od tej nie wiedzy
i jego oschlosci go nie przejde
poki co jestem mega zestresowana
nie moge pracowac bo ciagle mysle
a co do wychodzenia i umawiania sie to nigdy tak nie robil
jakos teraz ma nagle duzo spraw
nie wiem jaka mam faze mania poszla w cholere, depresji tez nie mam
czuje sie normalnie na razie, tylko znerwicowana i troszke wsciekla
moze to dlatego ze inaczej sobie to wszystko wyobrazalam i zaplanowalam
nie lubie jak jest spontanicznie

przez dolomit 12 wrz 2011, 22:59
Amon_Rah napisał(a):dolomit, a co z Abilify??? Wziales tak jak mowilem na poczatek 7,5 mg? I co sie zadzialo?

Zażyłem.
Po 15 minutach zaczęłom i się kręcić w glowie ,a po poł godzinie przestałem rejestrować co sie wokół mnie dzieje. Po godznie miałem ogromny problem z przejściem 2 km do domu od teściów. Zataczałem się.Nie pamiętam kiedy byłem tak pijany..Po wejściu do domu padłem na łóżko i spałem 5 godzin .Teraz jestem jak na kacu.
Masakra jakaś
Ludzie...czy jest jakiś lek dla mnie?

-- 13 wrz 2011, 11:55 --

Jakaś porażka.
Spałem po wczoraj o 14 zażytym Abilify z którym wiązałem ogromne nadzieje aż do teraz....12.00
To jakiś obłęd .Nasiliły się depresyjne objawy.Brak sił.Nie chce mi sie nawet zrobić sobie jeść-przerasta to moje potrzebne zaangażowanie psychiczne w tą czynnośc.
najgorszy jest brak nadziei . A taki mnie włąsnie teraz dopadł
Patrzę przez okno i widzę zabieganych ludzi, ktorzy gdzieś dążą , za czymś biegną, coś mają....Robią to z rozpędu niejako , bez jakiegokolwiek specjalnego wysiłku....a ja nie mam siły nawet zjeśc czy obejrzeć tv.
taka dłuższa wegetacja nie ma już sensu.

przez Amon_Rah 13 wrz 2011, 14:19
dolomit, objawy uboczne...masz po prostu pecha do lekow. Ale tez ciagle zmiany nic dobrego Ci nie przyniosa, rozreguluja Ci tylko jeszcze niepotrzebnie dalej nastroj. Moja rada- siedz w domu i lykaj CODZIENNIE RANO to Abilify przez 1 tydzien. Objawy uboczne powinny ustapic i zacznie sie wasciwe dzalanie leku. Czasem, zeby lek zaskoczyl, trzeba przezyc pieklo ubokow. Ale NIE REZYGNUJ, zdaniem moim i moich wielu przyjaciol z CHAD-em jest to najbardziej rewelacyjny lek zarowno na manie, depresje jak i na stan miszany. Trzymam kciuki za Ciebie i DON`T GIVE UP chlopie.

A co u Was dzieciaki?

U mnie podwyzszony nastroj zwiazany z lotem do PL, i poltora miesiaca spedzonego z przyjaciolmi i z pewna baaaaardzo wazna dla mnie osoba:)
Jade tez miedzy innymi na spotkane ze swoja poznanska lekarka zeby odpowiednio ustawila i wyregulowala i leki. Zdaze ja odwiedzic kilka razy, takze stwierdzi, czy mam dodatkowego przyjaciela w postaci borderline, czy nie. W miedzyczasie wpadne do swojej wroclawskiej ogolnej z tym guzem pod piersia, niech to obejrzy. No i takie plany poki co.
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Amon_Rah 13 wrz 2011, 16:30
Ślicznotka, niebawem, niebawem...a odrobina sentymentu i melancholii nigdy nie zaszkodzi. Ja teraz jestem jestem na etapie myslenia o spotkaniu tylko z jedna osoba.... :105:
KOCOBO JE CPБИЈА!

Sortuj wg