CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Rambo123 08 cze 2011, 22:08
skalamax napisał(a):Piszę, bo mam do Was ważne pytanie:
Czy bez trudności informujecie otoczenie o swojej chorobie? Ja mam wątpliwości, czy podzielić się tym "newsem" z rodziną. Wie tylko moja najukochańsza siostra. Wie mąż i przyjaciele. Reszta.. wolałabym, żeby nie wiedziała. Jak z tym u Was jest?

Nie ogarniam...
Byłam parę tygodni temu w Krakowie (sprawy służbowe) i tradycyjnie spotkałam się z przyjaciółką, która tam mieszka. Opowiadamy sobie o różnych rzeczach, zawodowych, prywatnych, zmartwiła się tymi moimi fiksami w głowie, sama opowiedziała o swoich i na koniec dorzuciła pointę w postaci znanego wszystkim dowcipu, który pozwalam sobie zacytować:
"Dwa koty idą przez pustynię i jeden mówi do drugiego: Ech, stary, normalnie nie ogarniam tej kuwety!!"

Ja właśnie ostatnio "nie ogarniam kuwety" i wszystkim, którzy też nie ogarniają, życzę szybkiej stabilizacji.

Zawalona pracą, terminami, odkładam wszystko na "za chwilę", "jutro", "pojutrze", "W przyszłym tygodniu to już na pewno", tracę przyjaciół, klientów, zaufanie męża i syna, zadręczam się niepospłacanymi ratami i - mimo nawarstwienia tej góry problemów - nie potrafię się zmobilizować do pracy. Porobię trzy - cztery godziny i jestem wykończona... Kiedy to się skończy?....
Biorę nowe leki od kilku dni i - póki co - nic się nie zmieniło. Wiem, że potrzeba czasu. Ale ja nie mam czasu. Powinnam siedzieć w pracowni i zasuwać po 10 h na dobę co najmniej, żeby się powyrabiać na zakrętach. Ale nie mam siły. Koszmar, który mnie dopadł, nie kończy się wraz z dzwonkiem budzika...
Trzymajcie się.

To o czym piszesz często towarzyszy naszej chorobie a nazywa się prokrastynacja. Odkładanie spraw na póżniej.
Ech życie.

przez skalamax 08 cze 2011, 23:40
Rambo, dzięki wielkie. Zaraz wskakuję na net żeby coś o tym poczytać.
Pozdrawiam Was wszystkich!
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez Miniaa 09 cze 2011, 00:45
Prokrastynacja dotyczy też każdego studenta, dlatego nazywana jest syndromem studenta :) Znam to bardzo dobrze, na youtubie jest kilka fajnych filmików na ten temat.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 09 cze 2011, 22:13
Trzymaj się Kasiu i nie poddawaj. Liczę na Twe doświadczenie.
Ech życie.

przez *Monika* 10 cze 2011, 01:36
Ka_Po, Tak Kasiu, porozmawiaj o tym Twoim stanie na oddziale. I daj znać co u Ciebie.
Może to efekt terapii, jak myślisz?
Coś Cię zdenerwowało? Masz jakieś przemyślenia w związku z rozmowami z terapeutą?
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 10 cze 2011, 11:16
Hej
Jestem w kukułczym gnieździe juz prawie 4 tygodnie.....
W końcu zacząłem mieć częsty kontakt z terapeutką, która w dodatku zna i poważa moja "wolnościową" terapeutkę z Instytutu Ericksona. Baaaa, ta moja szpitalna nawet się szkoli w terapii ericksonowskiej właśnie w Katowicach, celem uzyskania certyfikatu.
Dużo mi dają sesje z Nią. Bardzo dużo.
Pokazała mi kilka tricków, dzięki którym uwierzyłem, że pod przykrywka derealizacji naprawdę jestem dalej bystry i mam rzutki umysł z niezłą pamięcią....
Ale.....ja juz czuję nieodpartą chęc powrotu do domu.
W poniedziałek będe o tym rozmawiał i obstawał przy swoim.
Ja od listopada zeszłego roku w domu z Synkiem i Żona byłem raptem 40-50 dni....a mamy połowę czerwca...
Wszyscy, a głównie ja ,są tym stanem rzeczy juz zmęczeni
Ka_Po
Mi osobiście nie podoba sie ten Twój oddział z tego co słyszę.
Przypomina mi moj pobyt na dziennym, gdzie ordynator-chyba kretyn- stwierdził , że żadne leki nie sa mi potrzebne,hehehe....a po kilku tygodniach miałem piękną hipomanię i faktycznie juz wtedy żadne leki nie były mi potrzebne hehehehehe , aż do momentu kiedy spadłem na ryj....
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Dust 11 cze 2011, 01:48
Hmmm calkiem fajne podejscie.
Ka-Po na jakim oddziale jestes ze tak fajnie tam macie?Dobrze ze jakos dajesz rade.Trzymam kciuki!

Mnie zaczynaja draznic typowe problemy zwyklych smiertelnikow.Jestem na etapie oswajania sie z mysla swojej kruchej egzystencji.Co to wogole oznacza "byc zdrowym" ?
Jak dlugo jestesmy w stanie "odraczać" swoją egzekucje,ktora i tak kiedys musi nastąpić?
Ogarnia mnie obojetnosc a sprawy fizycznej egzystencji i problemy ludzi twardo stąpających na ziemi z kazdym dniem wydaja mi sie coraz bardziej smieszne.

Bylem dzisiaj na miescie i grupa malolatow robila zadyme i prała jak popadlo po kolei klientow.Wkur.rwia mnie takie zachowanie.Zlali kilku kolesi dla zasady.Szkoda ze nie bylem w gronie znajomych i szkoda ze pilem alkohol,ktory wydluza czas reakcji i robi ze mnie jeszcze wiekszego debila niz jestem w rzeczywistosci.
Jakiej "rzeczywistosci",co ja mowie?Projekcji mojego chorego mózgu,ktora z rzeczywistoscia nie ma nic wspolnego!

BTW mam nadzieje ze nasz dobry kolega espirit dostal dluzszego bana i szybko nie wroci.
Po ostatnich zajsciach odrzuca mnie od tego forum.Sa tutaj dobrzy i wartosciowi ludzie ale jak widac niektorym po prostu odbiło całkowicie co zniecheca do pisania.

Nie zebym sie obawial czegos lub kogos,ale wyzywanie innych i umawianie sie na "ustawki" to jakas abstrakcja.

Niektorzy pomylili to forum z forum dla dresow i kiboli,ktorzy przez swoje "dokonania" i "osiągniecia" probuja sie jakos dowartosciowac.

Z drugiej strony to dobrze,ze poznalo sie ludzi z tej innej,"prawdziwej" strony.

Dobrze ze admini czuwaja nas sprawa i banują osoby,ktore tolują.
Dust

przez Rambo123 11 cze 2011, 08:08
Ktoś chyba z czymś przedobrzył. W czadzie wszystko możliwe. Kasiu jak nowa firma???
Ech życie.

przez Dust 11 cze 2011, 10:22
Heh Rambo co miales na mysli z tym przedobrzeniem?
Co do moich rozwazan na pewne tematy natury egzystencjonalnej...mysle ze w jakis sposob zaglebianie sie w tego typu sprawy pomagaja mi.Jeszcze niedawno bylem calkowitym racjonalista a w tej chwili ulega to zmianie.

Ale zeby nie bylo - dla grupy ludzi w sutannach zawsze bede heretykiem hehe
Dust

przez *Monika* 11 cze 2011, 11:01
Dust, Byłeś racjonalistą? Czyli dobrze poinformowanym opytmistą czy pesymistą? ;)
Co do Panów w czerni...nie ma co generalizować, tak mi się wydaje...Są ludzie i ludziska ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez paradoksy 11 cze 2011, 11:05
Dust napisał(a):Niektorzy pomylili to forum z forum dla dresow i kiboli,ktorzy przez swoje "dokonania" i "osiągniecia" probuja sie jakos dowartosciowac.

Z drugiej strony to dobrze,ze poznalo sie ludzi z tej innej,"prawdziwej" strony.

Dobrze ze admini czuwaja nas sprawa i banują osoby,ktore tolują.

moja osobista prośba - nie nawiązujcie już do tego.
było, minęło, pokazał się prawdziwy charakter pewnej osoby i już jej nie ma.
nie chciałabym kolejnej haji.
paradoksy

przez linka 11 cze 2011, 13:25
Z tego co pisał to ma jakieś problemy z internetem, także spokojnie :smile: .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Dust 11 cze 2011, 18:28
Ka_Po widze,ze w niezle podchody tamta firma sie bawi.Co do traktowania pracownikow,to nie sposob sie nie zgodzic.Nie jest to regula ale wiekszosc firm ma podobne podejscie.

Amon faktycznie sie nie odzywa.Miejmy nadzieje ze jakos daje rady.

paradoksy przepraszam ze do tego nawiazalem piszac pod wplywem chwili.Nic wiecej nie bede pisal na ten temat.
Dust

przez Rambo123 11 cze 2011, 23:26
Nie denerwuicie się. Przed chwilą widziałem na podglądzie Amona. Na innym forum. Wynika z tego że żyje :yeah:
Ech życie.

Sortuj wg