CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez rober6666 25 lip 2011, 19:27
Fascynująca jest Twoja Fascynacja psychoterapią i jej założeniami oraz podstawami :D
Ale w tym przypadku jest to chyba czysta CHAD , a tejże raczej się nie "nabywa", tylko na nią zapada...
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Borinescu 25 lip 2011, 19:52
Wg mnie Matka i Babka żony miały to samo,
teść na szczęscie odszedł ale gdy my już byliśmy po ślubie... to min. dzięki Niemu tyle wytrwałem... :)
równy gośc i nauczył się olewać (bardzo późno , ale ...)

Zona jest w PL do środy, chyba jescze raz pójdzie pogadac jutro w sprawie tego leku i pierwszych dni kuracji...
W środę odbieram ich z lotniska i ew. wróci za kilak dni do PL albo zacznie tutaj...

przez sens 25 lip 2011, 20:22
Borinescu trzymamy kciuki
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 25 lip 2011, 21:24
rober6666 napisał(a):Fascynująca jest Twoja Fascynacja psychoterapią i jej założeniami oraz podstawami :D
Ale w tym przypadku jest to chyba czysta CHAD , a tejże raczej się nie "nabywa", tylko na nią zapada...

Mam nadzieję, że się ze mnie Robcio nie nabijasz :shock:
A zapytałam Borinescu o to, ponieważ chciałam zobaczyć na ile czynniki tj. niepełna rodzina, inne dysfunkcje , mają wpływ na rozpoznanie/rozwój CHAD.
Borinescu napisał ,że Matka i Babka żony miały to samo.
A ja chciałam tylko dodać od siebie, że mechanizmów i wzorców zachowań uczymy się od rodziców. Jeśli żona Borinescu wzrastała w takich warunkach, wiele by to tłumaczyło.
Obrazek
Główny Moderator

przez Nel 25 lip 2011, 21:29
przeczytałam opis zachowania żony Borinescu, i sie totalnie załamalam.... :(
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez rober6666 25 lip 2011, 21:30
Borinescu napisał(a):Wg mnie Matka i Babka żony miały to samo,

....niech mi ktoś jeszcze raz powie że CHAD nie ma nic wspólnego z dziedziczeniem...
Że co? Że zbieg okoliczności?
To juz chyba łatwiej wygrać Lotto niż przewidzieć , że osobnicy trzech kolejnych pokoleń zachorują na CHAD, przyjmując oczywiście ( z czym się absolutnie nie zgadzam ) ,że ta choroba nie jest genetycznie przenoszona.
U mnie też "przypadkowo" ojciec zawisnął na linie, a jego siostra przerwała skutecznie ciągłość arterii, natomiast ich Ojciec, a mój Dziadek całymi tygodniami spał do 15-16 , apotem dostawał "białej gorączki" i przez miesiąc remontował od piwnic aż po dach swój dom, po czym w połowie roboty zostawiał wszystko rozbabrane, po to, żeby znów zalegać tygodniami w łóżku...
Brzmi znajomo??
Dla mnie aż za bardzo.
Czynniki psychologiczne mogą być tylko zapalnikiem przyczajonej choroby, a na pewno nie są jej przyczyną
W przeciwnym razie wszystkie dzieci alkoholików musiałyby chorować psychicznie
Monika !!!!
jak Cię huknę... :D :D
Akurat Ty najmniej , lub wręcz wcale nie dajesz powodów do nabijania się z Ciebie
A co do Jego Żony..
...nawet jakby wyrastała w rodzinie Rysia i Grażynki z Klanu to nic by to nie dalo skoro ma zwichrowaną genetykę w kierunku CHAD
NON SERVIAM

obserwowany

przez Nel 25 lip 2011, 21:36
rober6666, jest cos takiego jak dziedziczenie skłonności a nie choroby, to chyba wtedy kiedy "golym okiem" widac dodatnia korelację między chorobami w rodzinie, ale nie ma wystarczających dowodów na teze o dziedziczeniu...
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez Borinescu 25 lip 2011, 21:58
heja, ani Babka ani Matka nei miały zdiagnozowanej choroby !!!
Ale zachowania te same..
tesciowa potrafi z minuty na minute zmienic sie w zlosliwa , plujaca jadem, przeklanstwami , zjechac do szpiku - by po chwili podspiewujac jakby nigdy nic zapytac sie czy podac herbatke...
dlugie deprechy ma od kilku lat, manii raczej nie... ale sama mieszka wiec nie napisze na 100%.
I zona i tesciowa to krotkie raczej napady manii (od godzin do kilkunastu dni) - wszystko wtedy mozliwe jest... szukanie dziury w calym, nagłe wyjazdy z kraju, 100 planów na dzień ...NIE MA RZECZY NIEMOZLIWYCH!! Ale potem... ech...

przez rober6666 25 lip 2011, 21:59
Może i nie ma wystarczających dowodów na teze o dziedziczeniu, ale nie można pozostawać ślepcem w krainie widzących korelacje występujące w mojej rodzinie, rodzinie Żony Borinescu jak i w znakomitym , choć tragicznym przykładzie rodziny Hemingwaya
NON SERVIAM

obserwowany

przez rober6666 25 lip 2011, 22:15
......Ja też myślę , że zachowuję się i rozumuję całkowicie prawidłowo...Baaa, niech ktoś spróbuje powiedzieć ,że jest inaczej.
Jestem pępkiem świata, ktorego niesłusznie i pezpodstawnie doświadcza zły los i złośliwa karma :D
Tylko czemu wokół mnie zgliszcza...................
NON SERVIAM

obserwowany

przez Borinescu 25 lip 2011, 22:29
to chyba nie jest wyrozumiałość ... to chyba wychowanie moje + uczucie + waga rodziny + odpowiedzialnośc za rodzinę kosztem ... no właśnie

nikt nie wie ile razy doświadczyłem łez bezsilności...
nikt nie wie ile razy byłem na ostatniej nitce aby to przerwać, przerwać pasmo obelg, poniżeń, osądów i posądzań...
nikt nie wie jakom to kosztem dalej TRWA
często gram spokojnego ale serducho wali jak po maratonie... kiedys nie wytrzyma...

przez Nel 25 lip 2011, 22:30
rober6666, czytałam kilkanascie twoich postów...nie sądzę zebys tak myslał... :(

Nel

przez rober6666 25 lip 2011, 22:35
Dune-jak myślał?
...nie nalezy zapominać o mojej dosyć megalomańskiej autoironii...
Ostatnio edytowano 25 lip 2011, 22:36 przez rober6666, łącznie edytowano 1 raz
NON SERVIAM

obserwowany

przez Nel 25 lip 2011, 22:36
rober6666 napisał(a):......Ja też myślę , że zachowuję się i rozumuję całkowicie prawidłowo...

Tak

Nel

Sortuj wg