CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 25 lip 2011, 02:02
Borinescu zobacz to:

http://www.dwubiegunowa.net.pl/artykul.php?ks=112

ortel
jak temat cie zainteresuje moge ci cos polecic tj. ksiażki
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Amon_Rah 25 lip 2011, 09:07
Borinescu, ze wzledu na mozliwe objawy odstawienia poprzedniego leku, 2-tygodniowa przerwe w braniu lekow i ewentualne skutki wporowadzania sertraliny, ja jednak postaralbym sie jakos tak zalatwic, zeby jednak mogla pojsc do tego szpitala. Sadze, ze tak bedzie najlepiej dla wszystkich zainteresowanych.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez ortel 25 lip 2011, 09:30
sens napisał(a):Borinescu zobacz to:

http://www.dwubiegunowa.net.pl/artykul.php?ks=112

ortel
jak temat cie zainteresuje moge ci cos polecic tj. ksiażki

Bardzo chętnie czekam na tytuły może mi to coś da.

rober6666 słuchałem tego co poleciłeś troszkę pomogło wyciszyłem się ale nie wytrwałem do końca bo się najzwyczajniej w świecie uśpiłem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 25 lip 2011, 09:34
Borinescu
Twardziel z Ciebie.
Ja , pomimo że mam dwubiegunówkę i wiem , że mam wariackie nieraz objawy to nie wytrzymałbym z partnerką mającą tą chorobę.
Nie ma mowy. Może dlatego, że mam "dzięki" chorobie skrzywiony, egoistyczny sposób postrzegania świata ( kiedyś byłem wrażliwym empatą....) .
Dlatego podziwiam Cie i Twoją cierpliwośc.
Rozumiem , że Ty jesteś nadal za granicą, a Żona obecnie w Polsce więc tutaj rozważacie podjęcie leczenia?
Moim zdaniem ideałem byłoby gdybyście oboje byli w takim razie tutaj, oczywiście jeśli to możliwe.
Z tego co słyszę i czytam to zachodnioeuropejscy psychiatrzy są jeszcze większymi ( chyba niemożliwe , a jednak ) głąbami i impotentami medycznymi niż rodzimi.
Weź też pod uwagę, że dopasowanie zestawu leków może potrwać kilka miesięcy....ciężkich miesięcy.
Jeśli nie możesz być w tym czasie stale z Żoną ,to może możesz ( co za idiotyczne sformułowanie, ale innego nie chce mi sie wymyślać ) być tutaj z Nią regularnie w krótkich odstępach czasu?
Ma tutaj jakąś rodzinę?
Dobry szpital na dzień dobry, najlepiej z oddziałem otwartym-najlepsze wyjście z sytuacji. Lekarz miałby Ją pod kontrolą każdego dnia, anie tylko na wizytach w gabinecie raz na 2-4 tygodnie
Dziwi mnie tylko sam setaloft.
A gdzie jakiś stabilizator? Lit,Karbamazepina,Depakina,Lamotrygina???
Powodzenia
Robert
ortel
Nic nie szkodzi
A wręcz o to chodzi.
"drzemka w cieniu drzewa" wszak to jest
Nie martw się-byłes w stanie zwanym alfa , który jest granicą między jawą a snem i wtedy jesteś podatny na wszelkie ( w tym wypadku relaksacyjne i wyciszające) sugestie.
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez ortel 25 lip 2011, 13:37
Znowu się zaczyna... Nie potrafię znaleźć sobie zajęcia tylko najchętniej bym leżał i spał. Takie poczucie beznadziejności mnie ogarnia.. Nic mnie nie cieszy i na nic nie mam ochoty. Błąd! Mam ochotę na jedną rzecz upić się... tylko ta myśl mnie rozwesela.

przez taka-jakas 25 lip 2011, 14:06
Ortel...pojdziesz,opijesz sie i co?Myslisz ze Ci to pomoze?Zapewne tak ale tylko chwilowo ale choroba nie zniknie.Jaki jest sens w piciu?
A wiesz ze osoby cierpiace na CHAD sa bardziej podatne na uzaleznienia?Chcsz popasc w alkoholizm?Bo wlasnie do tego mozesz sie doprowadzic.
Musisz jakos z tym walczyc i zyc...nauczyc sie zyc.
Moze masz kogos z kim mozesz o tym porozmawiac..ktos kto Cie rozumie?

przez rober6666 25 lip 2011, 14:37
".Jaki jest sens w piciu?"
Ano taki, że choć przez chwilę można się znów poczuć pełnowartościowym człowiekiem.
Takim sprzed choroby.
I nieważne jak bardzo nihilistyczne , egoistyczne i bezsensowne jest to zachowanie....szlag w to !!
Ja już takie klimaty mam za sobą. Ale kto wie, gdyby nie rozpaczliwe chlanie butelki wódki z gwinta w ciągu 1/2 h w czasie największego zagrożenia myślami suicydalnymi to zapewne nie byłoby mnie już na świecie.
Nie żałuję ani jednego łyku tej dobrze zmrożonej, paskudnej, niosącej poczucie mocy substancji.
NON SERVIAM

obserwowany

przez Zenonek 25 lip 2011, 14:46
rober6666, Juz to kiedys pisalem, nie wiem czy zwrociles na to uwage.

Ale do rzeczy, skoro alkohol i benzo tak dobrze na Ciebie dzialaja to moze zainteresuj sie lekiem o nazwie Gabitril. Jest to selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego GABA bedacy dodatkowo stabilizatorem, wiec moze jak znalazl dla Ciebie.

przez rober6666 25 lip 2011, 15:02
Zenonek
Imponuje mi Twoja wiedza farmaceutyczna...lecz w tym przypadku jest kilka ale...
-cena leku to 284 pln. raczej nie jest zarejestrowany na CHAD więc nie ma mowy o "p"
-skutki uboczne to zawroty głowy, uczucie zmęczenia i nadmierna senność, niepokój, drżenia, zaburzenia koncentracji, biegunka, zmiany nastroju, splątanie, omamy, urojenia, wysypka skórna, przejściowy spadek liczby białych krwinek i płytek krwi , czyli skutki uboczne nasilające najbardziej znienawidzone i suicydalne dla mnie objawy.....
Więc po co mam zaryzykować prawie 3 stówy? Po to żeby się po raz kolejny okazało że ten nowoczesny wynalazek jest nie dla mnie??
Podobnie było z "cudownymi" Ketrelem czy Abilify.....pieniądze w błoto i krew w piach.
Mogę popróbować, owszem, lecz za free.....
NON SERVIAM

obserwowany

przez Borinescu 25 lip 2011, 16:01
Wkleje tutaj, co dzialo sie w 2008 roku - tak to widzialem...potem bylo spokojniej, od kilku miesiecy znowu jazdy
Zdrada okazala sie tylko jedna na szczescie (?) i prawie zapomniana jest... na szczescie ja potraktowalem Ją jako chorą osobę i jakoś wybaczyłem...

Wysłany: 2008-02-24, 21:32 Witam ...
Postaram się w skrÓcie choć będzie ciężko:
Jesteśmy małżeństwem od 10 lat, żona ma 31 ja 33 lata
Od około 8 lat obserwuję u żony huśtawki nastrojÓw, są one bardzo poważne i aktualnie pasuja nam bardzo do objawow opisanej choroby dwubegunowej.
Zona potrafi miesiacami miec depresje, przerwywana krÓtkimi okresami manii - potrafi np w tych kupic cos nieprzemyslanego, zrobic cos czgo normalnie nigdy by sie nie podjela, mysli ma pourywane, skacze z watku na watek, zmienia tematy i ciezka sie wtedy z nia dogadac...jest w stanie przenosic gÓry - tzn tak jej sie wtedy wydaje, nic nie ma przeszkod nawet jesli pomysl jest na tyle poroniony ze wszyscy pukaja sie w glowe...
w takim stanie w zeszlym roku zdradzila mnie - to znajomy sprzed lat ktory przyjechal nas odwiedzic, ja bylem w pracy a oni przebywali razem - on zaczal ja nakrecac a ona ulegla mu lamiac swoje/nasze zasady wiernosci, leku przed chorobami - zarazeniem od innych etc etc. sex bez prezerwatywy z obcym to w naszych rozmowach cos niewyobrazalego - zona panicznie boi sie chorob przenoszonych w ten sposob. Zaden z tych panow nigdy jej sie nie podobal... po prostu zdarzylo się... nie wie czemu -najpierw (jak wyszlo) - mowila, ze tak bylo i jest OK, potem, ze nic nei było a na końcu że coś Jej dosypał bo nic nei pamięta i wymiotowała pół dnia...
nasz sex nalezy do bardzo udanych , srednio raz dziennie od 13 lat... czasem nawet do 6x - znikome przerwy, naprawdę... to zreszta jedna z podstaw naszego zwiazku.
PO tym wszystkim powrocila znowu depresja, silniejsza niz zwykle, z myslami samobojczymi, kilka faktow z tamtych czasow pozwolilo nam odnalezc te jednostke chorobowa i myslimy ze teraz to jest na 99,9% to. Jeszcze w czasach szkoly podst/liceum w swoim pamietniku pisala o stanach euforii, swiata u stop oraz o dluzszych stanach depresji... w ciagu ostatnich lat spedzilismy bardzo duzo czasu poszukujac chorob na ktore rzekomo zapadala, szukalismy raka glowy, jelit, trzustki, chorob krazenia, wrzodow etc. - za kazdym razem Zona miala pewnosc ze jest chora... po czym oczywiscie okazywalo sie ze nic Jej nie dolega...
W domu rowniez bywaly okresy rozne - od nastrojow depresyjnych, wiecznego narzekania, lezenia w łÓżku po kilka dni, poranna niechec do wstania, bezsenne noce, dusznosci...po dzikie awantury, mniemanie o sobie jak o pepku wszechswiata, ktoremu swiat powinien sie klaniac i dziekowac ze istnieje .. awantury o duperele, slowa i czyny ktorych po jakims czasie wogole nie pamiętała... jakby wypowiedziane w transie...
W oczach znajomych uchodzimy za wspaniale zgrane malzenstwo, owszem czasami ciut kłócące się ale po chwili kochające dalej, z dwojka wspanialych dzieci.
Od 2 dni zona bierze cipralex 10mg - (escitalopram)
Od okolo 3-4 dni jest taka jak ja pamietam sprzed wielu lat - taka byla w ciagu ost 8 lat kilka razy... normalne rozmowy, zachowania, niedowierzanie ze takie rzeczy robi/robiła ... chęć zmianyna lepsze etc. NORMALNE zachowania.
A, podpowiada mi wlasnie, ze paralizuja ja najprostsze decyzje, np po podjeciu wspolnej decyzji o kredycie miala depresje przez kilka miesiecy (2004r,) mimo ze ona byla tylko wspolbioracym, praktycznie bez mozliwosci obciazenia...
w stanach depresji nie chce wstawac z lozka - bo po co wstawac, kiedys i tak umrze i nie ma sensu nic robic,,, na sile ja wyganialem do pracy przez dluuugi czas...do wlasnego wymarzonego sklepu, ktory notabebne otworzyla chyba wlasnie w stanie manii,

stawia sobie cele w okresie manii takie wygorowane ze potem jak widzi co zrobila i ze to nie ma sensu - wpada w depresję
Zona zawsze sie bardzo szybko wszystkim nudzi...kazda praca, kazde zajecie to kwestia kilku dni czy tygodni i przychodzi znudzenie,

to tak w kilku słowach opis naszych problemÓw... naszych bo ja dostaje szkole zycia od wielu lat a poniewaz kocham Ją ponad wszystko to chcę ją mieć spowrotem taką jak pamiętam z tych krÓtkich okresÓw normalności ...
aktualnie pewnie jeszcze pomoc psychologa by się przydała bo po wyjściu na jaw tej zdrady nasz związek mocno to odczuł, zona znowu ma depresje, tym razem ze to zrobila ...mysli samobojcze etc ... bardzo zwiekszona wrazliwosc na bol...

proszę o pomoc - jeśli takowa byłaby mozliwa, jak pisałem mieszkamy poza PL nasz lekarz 1. kontaktu jakos nie za bardzo się kwapi do pomocy poza tym nie mamy aż takiej możliwości komunikacyjnych jak w Polsce,

Prof z Poznania po tych informacjach (mail) stwierdzil ze to najprawdopodobniej ostra forma choroby maniakalno-depresyjnej i zaprosil zone na kilkutygodniowe obserwacje do POznania

Szukałem info o tym leku i generalnie objawy do przejścia są... najprawdopodobniej przywiezie mi dzieci i wróci do PL na kilka tygodni... zobaczymy co będzie. Też dziwi mnie brak stabilizatora... ale wczoraj poprosiłem tel do tego lekarza i do tej pory cisza...
eh...czekam na rozwój wydarzeń ...

przez sens 25 lip 2011, 17:15
Borinescu a jesteście w Polsce bo nie zrozumiałam?
pójdźcie do psychiatry - żona niech idzie
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez *Monika* 25 lip 2011, 18:36
Borinescu, wybacz,że zapytam, to u mnie standard...Czy żona wychowywała się w pełnej rodzinie? Były w niej jakieś dysfunkcje wg Ciebie?
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 25 lip 2011, 18:52
Monika
:D :D
ja kiedyś zachłysnę się kawa przez Ciebie :D
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 25 lip 2011, 19:03