CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nel 21 lip 2011, 10:08
rober6666, moze i Marylin Monroe miała CHAD ale samobojstwa nie popelnila, zamordowały ja amerykanskie sluzby specjalne.
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez soniks 21 lip 2011, 11:23
Wiem cos na temat braku leku przed smiercia, paradoksalnie mi to pomoglo przy w likwidacji stanow lekowych i atakow paniki, w koncu atak paniki rozwija sie w oparciu o silny strach, ze sie umrze na zawal albo sie czlowiek udusi z braku tchu czy cos ;)
Ostatni incydent jaki mialam, to cos jak opisal robert, przecielam nadgarstek, jeden, tak jakby na probe, krew walila a ja sie nie balam, przekroczylam te magiczna granice strachu i niemocy podjecia decyzji. Nie bylo zadnych lez, zlości, zalu, uprzedzania rodziny, listow pozegnalnych itp. Po prostu sprobowalam i okazalo sie to dla mnie latwe, ba teraz juz sie nie boje, ani tego ze zrobi sie krytycznie, ani tego ze zostane sama i bede sie bala, tego ze sobie nie poradze , ze .. bla bla wiecie co mam na mysli, od tego dnia nie mam ochoty na alkohol, przestalam sie bac, mam dobry nastroj, stabilny, spokojny, jakbym fizycznie przeszla przez jakas granice na teren, gdzie swiat wydaje sie ladniejszy a zycie latwiejsze. Paradoks jak dla mnie. Ciesze sie ze zyje, zapachem powietrza, szumem deszczu, kwiatkiem na balkonie, mina mojego psa :) Tym samym, nie zaluje, ze sie przetestowalam, teraz juz wiem.

przez rober6666 21 lip 2011, 12:31
:uklon:
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sens 21 lip 2011, 15:06
mi myśl o smierci pomaga w trudnych sytuacjach
myślę sobie "zawsze mogę się zabić"
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Nel 21 lip 2011, 23:35
zasuwalam 120km/h wąskim asfaltem lasem, tam gdzie zawsze jezdzę na rowerze...i nagle mnie taka mysl dopadla....jakbym spotkała siebie na tym rowerze to bym mogla w siebie wjechac i by nas obie szlag trafił....przeciez to bez sensu...wow...nastepne wow po dzisiejszej akcji na torach...
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez sens 22 lip 2011, 00:12
Ka Po jak tam? leki pomogly?
dune w siebie byś nie wjechała :mrgreen: chyba że się rozdwoisz ale w kogoś jak najbardziej
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez ortel 22 lip 2011, 07:30
Ka_Po napisał(a):sens, nie pomagają, sytacja w domu mnie dobija i nie wiem co dalej :bezradny:
Spać całe dnie???
Albo jeździć gdzies??
Jakby mnie ktos chciał przygarnąć , to bardzo chetnie sie pakuje i jutro wyruszam :twisted:

Wizyty na dziennym nie pomagają nic?
Jak czytam wasze posty to się cieszę że jestem w manii tylko jak to długo potrwa... Tego nikt nie wie... później przyjdzie ten gorszy okres i się znowu zacznie. Chociaż nie tak dawno miałem wg. mnie stany mieszane. Coś okropnego chyba najgorsze co może być...

przez sens 22 lip 2011, 08:39
Ka Po świetnie Cię rozumiem.
zaprosiłabym Ciebie ale mam teraz gości
i wyjeżdzam na weekend.. obiecałam..
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Amon_Rah 22 lip 2011, 09:25
No ja mialem ten straszny stan mieszany przez ostatnie 1,5 tygodnia...myslalem, ze nie wytrzymam po prostu, mysli S juz tez powazne byly. Tez zadzwonilem na linie samobojcza, i pomoglo:)
Od trzech dni mam wreszcie upragniony spokoj i jestem stabilny...lamo jednak w wysokichcdawkach pomaga, zaczalem z powrotem brac Klozapol i Abilify i wyszedlem z tego okropienstwa.
A Wy...za te próby S, ciecia, deklaracje samobojczeitp...dostaniecie pasem po dupach!!!!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez rober6666 22 lip 2011, 09:30
A mnie ostatnimi czasy bardzo pomogło wstrzelenie sie na orbitę "złość, brak uczuć i ewentualny brak litości..."
Pielęgnuję ten stan jak mogę, gdyż dobrze pacyfikuje lub maskuje objawy stanu mieszanego i lęku.
NON SERVIAM

obserwowany

przez ortel 22 lip 2011, 12:54
Ja rano wstałem chwile znalazłem zajęcia a później jakieś 3 minut krążyłem po pokoju roznoszony przez różne nie spokojne myśli, byłem rozdrażniony, nie mogłem sobie znaleźć kompletnie żadnego zajęcia. Coś okropnego. Teraz trochę po spaniu przeszło, ale czuje się bardzo źle fizycznie... i psychicznie też nie najlepiej. Jak z tym świństwem żyć?!...

przez sens 22 lip 2011, 19:52
3 ci psychiatra swtoerdził ze nie mam chad
2 innych ze mam
i teraz nie wiem czy moje pozytywne nastroje poki byly
to bylo normalne czy hipo
czasami mialam euforie i robilam rzeczy niemozliwe
stabilizator chyba troche mi pomogl ale nie do konca
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez armagedon 22 lip 2011, 22:08
sens, Dla pewności bym zapytał jeszcze 2
armagedon

przez rober6666 22 lip 2011, 22:16
A jakie znaczenie ma diagnoza tak naprawdę?
To tylko nr statystyczny choroby F.cośtam ....
Znam Osobę :great: która twierdzi , że nie mam CHAD ,tylko nerwicę lękową.
Niech będzie.Fajnie by było gdyby ta Osoba miała rację.
Z mojego powodu to mogę mieć nawet histerię czy hipochondrię...Ważne żeby osoby kompetentne wiedziały jak złagodzić objawy i uwolnić mnie od tego świństwa.
Obojetnie czy CHAD , wątłość, czy też katar-nie chcę tego i już.
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg