CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 19 lip 2011, 18:40
Ka Po jesteś dzielna będzie lepiej
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez rober6666 20 lip 2011, 23:43
Od jakiegoś czasu zauważam u siebie nasilający się zanik uczuć wyższych...
Empatia , współczucie, miłość, przywiązanie, odpowiedzialność,familijność-podczas gdy kiedyś były to dla mnie słowa niosące ogromny i pozytywny ładunek emocjonalny, tak teraz ,salonowo rzecz ujmując ,mam do nich ambiwalentny ze wskazaniem na negatywny stosunek....( rzecz ujmując kolokwialnie mam na to całkowicie wyje.ane )
Jedyne co czuje to czystą złość i nienawiść.
I , o zgrozo, lubię te uczucia, sa przejrzyste, proste, nieskomplikowane.
Łatwo się w nich zakotwiczyć i zatracić.
Wiem, że to naganne, nienaturalne, niezgodne z oczekiwaniami bliskich , jak i moimi...ale znów-mam na to wyje.ane.
Może to jakiś mechanizm obronny , wywołany nawarstwiającymi sie ostatnio problemami?
Może tylko z takim nastawieniem jestem w stanie podołać plagom, ktore po częsci z mojej winy na mnie spadły?
Nie wiem.
Martwi mnie to.
Ale z drugiej strony cieszy. Nie jestem już taki przerażony i bezbronny.
Teraz to ja staję się pomału drapieżcą.
Lecz drapieżcy z reguły są/zostają sami.......i rzadko kiedy dożywają starości...
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Nel 20 lip 2011, 23:46
rober6666, jak to jest z tym stanem mieszanym?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 21 lip 2011, 00:11
U jednych jest to tzw szybka zmiana faz czyli w ciągu doby kilka depresji i kilka manii. Udręka.
Lecz moim zdaniem chyba jeszcze bardziej uciążliwy jest stan mieszany, który doświadczam od początku choroby.
"(F31.6) Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie - epizod mieszany
Pacjent przebył co najmniej jeden potwierdzony epizod zaburzeń afektywnych (hipomaniakalny, maniakalny, depresyjny lub mieszany). Obecnie występują szybko zmieniające się objawy depresji i manii lub objawy obu zespołów występują jednocześnie."

"może też wystąpić tzw. stan mieszany, w którym chorzy są na­ładowani energią, nadmiernie aktywni i mało śpią, a jednocześnie bywają drażliwi i doświad­czają wybuchów gniewu. Występuje gonitwa myśli, które mają charakter depresyjny, a zmniejszona potrzeba snu (typowa dla manii) przechodzi w bezsenność (typową dla depre­sji). Stan mieszany jest najprawdopodobniej najbardziej dolegliwą i niebezpieczną dla życia postacią choroby. Jest również najtrudniejszy w leczeniu. Samobójstwo jest największym zagrożeniem dla chorych."

I ta jednoczesnośc opisana w pierwszym cytacie jest największą zgrozą.
Wszystkie objawy depresji połączone z nienormalnym , lecz niestety nie dającym się z powodu objawów depresyjnych w żaden sposób spożytkować napędem psychoruchowym.
To tak jakby nie spać kilka dób i osiągnąć stan totalnej apatii, zidiocenia i bezsilności i walnąć kilka kresek czystej amfetaminy lub wiadro kawy ( ze względu na patologiczne zmęczenie długotrwałym niespaniem powyższe specyfiki nie wywołają przyjemnej euforii jak u kogoś wypoczętego. Wywołają natomiast chemiczną, paranoidalną bezsennośc, histeryczne, lękowe , niedające się niczym spacyfikować pobudzenie, szaleńczą, samobójczą gonitwę myśli. Wszystko to skorelowane jednakże ze strasznym zmęczeniem organizmu powodującym niemożnośc wyładowania tego napędu)
Można tylko leżeć w pozycji embrionalnej ( nie wiem do dzisiaj czemu daje poczucie wytchnienia ) i WYĆ !!
Oto stan mieszany z moich najcięższych dni.....
NON SERVIAM

obserwowany

przez rober6666 21 lip 2011, 00:23
Ka_Po napisał(a):U mnie też mix :hide:
Staram się go przespac a jak budzę sie to jest jakaś masakra :hide:
Narazie picie + clony = jakoś pomagają
Robert zaczynam rozumiec co znaczy prawdziwy mix, mam masakre w głowie.
A przez to burdel w domu i rozwalone małżenstwo :hide:

Tak. Ja też mam taki sam problem w domu......
Jak juz pisałem wyżej-kastracja uczuć wyższych z mojej strony.
NON SERVIAM

obserwowany

przez Nel 21 lip 2011, 00:25
rober6666, stan embrionalny kojarzy sie z bezpieczenstwem w ciasnym brzuchu...odgrodzeiem od swiata...nietykalnością...dlatego...
strasznie wspólczuję...mi ostatnio psychiatra imputuje stan mieszany....ale ja mam chyba po prostu depresję...coraz straszniejszą...z epizodami wkurw.... w ciagu dnia...i tuptaniem wokoł czegokolwiek....ale depresję...chcociaz ja tak czytam co napisałeś....ide sie kąpać...bosz...chciałam napisac kompać....chyba od komputera...zyczę ci jak najlepiej.
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez sens 21 lip 2011, 00:26
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Nel 21 lip 2011, 00:32
Ka_Po, no ja własnie to uskuteczniam od miesiąca.... :( prochów tyle nie jem...
sens, bosz....

Nel

przez Nel 21 lip 2011, 00:40
Ka_Po, nie bredź, bo pojade i ci zrobię...jeszce nie wiem co ale w drodze wymyslę...jakie to są zachowania psywno - agresywne....jak czlowiek jest pasywny to chyba nie jest agresywny....aaaa ze sie przeplatają? Oni jak juz cos napisza...tendencje psychotyczne...fak tez mam...negatywne...nic sie nie przejmuj, bedzie dobrze, ide sie myc...musze sie zmusic...

Nel

przez sens 21 lip 2011, 00:42
Ka Po kochana,
nie mysl tak..
te opisy to pewnie pasują do nas wszytskich
a manie chyba się nazywa stanem psychotycznym

-- 21 lip 2011, 00:43 --

a na tamtej stronce sa inne ciekawe artykuły - w tym o lekach
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez rober6666 21 lip 2011, 00:44
dune napisał(a):rober6666, stan embrionalny kojarzy sie z bezpieczenstwem w ciasnym brzuchu...odgrodzeiem od swiata...nietykalnością...dlatego...
strasznie wspólczuję...mi ostatnio psychiatra imputuje stan mieszany....ale ja mam chyba po prostu depresję...coraz straszniejszą...z epizodami wkurw.... w ciagu dnia...i tuptaniem wokoł czegokolwiek....ale depresję...chcociaz ja tak czytam co napisałeś....ide sie kąpać...bosz...chciałam napisac kompać....chyba od komputera...zyczę ci jak najlepiej.

Tak, tak....Chodziłem jak pierdo.lnięty godzinami od ściany do ściany i przerażał mnie każdy dźwięk. Waliłem wóde z gwinta i z utęsknieniem patrzyłem w okno....3 piętro
NON SERVIAM

obserwowany

przez rober6666 21 lip 2011, 00:55
Ka-Po
Kiedy stanąłem na gnotku w lesie z linką na szyi , przestałem się tego bać, poczułem , zrozumiałem , że przekroczyłem już ta granicę niemożności odebrania sobie życia.Przestałem się bać śmierci i nie boję do dzisiaj.Wiem, mam pewnośc , że w każdej chwili mogę to zakończyć,tak beztrosko , jak inni wyłączają TV.
Poważnie.
I to daje mi siłę do przeżycia każdego kolejnego dnia.
Bo wiem , że jak będzie już za dużo to bez wahania odejdę.....
NON SERVIAM

obserwowany

przez sens 21 lip 2011, 00:56
Ka Po
ja mam to samo :(
śmierć wydaje się wybawieniem tylko bólu się boje
ale jeszcze walcze
pobyt na dziennym coś ci pomógł?

jak ostatniom miałam silne MS zadzowniłam na interwencje kryzysowa i bardzo mi pomogli
m.in kobieta mi tłumaczyła, że w depresji mamy zakrzywiony sposób myślenia i widzi sie tylko te czarne rzeczy i je wyolbrzymia

wiele sławnych osób miało/ ma CHAD
moze jak wyjdziesz z deprechy stworzysz coś super, będziesz szczęśliwa, etc
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez rober6666 21 lip 2011, 01:00
hehehehe
Ponieważ mam zły nastrój skomentuję to następująco
Wiele znanych osób ma/miało CHAD i na własne życzenie odeszło z tego niesprawiedliwego padołu, gdzie jedni mają nadkwasotę (ojojojojojojoj ) a inni cięzkie choroby umysłowe/nerwowe
Marylin Monroe
Ernest Hemingway ( wraz ze znaczną częścią rodziny )
Vincent Van Gogh ( mój idol wśród "czadowców" )
Kurt Cobain
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg