CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Dust 26 cze 2011, 01:31
Nie bylo mnie troche ale widze ze znowu kumuluje sie tu negatywna energia :-| .

Jak przeczytalem kolejny genialny pomysl samobojstwa w samochodzie,to po prostu mnie ścieło.Mialem nie tak dawno przyklad jak mlody chlopaczek - kierowca TIR-a z powodu braku doswiadczenia i ciagniecia nieprzepisowych nadgodzin (kombinacje z tacho na rozkaz swojego szefa) jadac z towarem przesadzil z predkoscia i wyrzucilo go na przeciwny pas.Pierdoln.ł czołowo w dostawczaka zabijajac kierowce oraz raniąc siebie.I po raz kolejny...a co jezeli zabijesz osobe lub grupke ludzi?To ze my nic nie czujemy albo czujemy sie bardzo zle to nie znaczy ze przez nasza chorobe mamy narazac innych,niewinnych ludzi,ktorzy np wiodą szczesliwe zycie na śmierć lub kalectwo.A co jezeli Ci sie nie uda i obudzisz sie jako warzywo?

Kolejny poroniony pomysl zejscia jeszcze gorszy niz żarcie tabletek.Pomyslcie troche zanim cos zrobicie!

U mnie srednio zeby nie powiedziec ze zle.Przestalem jezdzic na rowerze z powodu zbyt duzej derealizacji.Probuje troche ograniczyc benzo ale nie jestem w stanie.Zostaje przy 2mg dobowo (1.5mg w przypadku clona).Chodze do pracy i z powrotem - za duza derealizacja zeby cos robic na otwartej przestrzeni czy w terenie.Cos cwicze w domu (glownie nogi bo staw barkowy dalej nie dziala),w weekendy odwiedzaja mnie znajomi lub gdzies wychodze sprowadzajac sie "na ziemie" potrójna dawka benzo.Inaczej nie ma szans zebym gdzies wyszedl.

P.S.

Robert - przy objawach derealizacji,depersonalizacja idzie zazwyczaj rownolegle z nią.Mamy zaburzone postrzeganie otoczenia co jest rownoznaczne z tym,ze siebie tez inaczej widzimy lub czesto oddzielamy sie od wlasnego "ja".Dziwi mnie dodanie do CHAD oddzielnej diagnozy zaburzen osobowosci,poniewaz z tego co mowila moja Pani dr. zaburzenia osobowosci sa po prostu czescia CHAD (w moim przypadku nieodłączną częścią).Ktorys z lekarzy moze sie mylic albo nie wiemy do konca jak te zaburzenia sa tak na prawde klasyfikowane.
Dust

przez Miniaa 26 cze 2011, 01:42
W moim przypadku też na wypisie ze szpitala jest CHAD i zaburzenia osobowości. Przynajmniej nie jestem z tym sama...
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Korba 26 cze 2011, 07:03
Rambo123 napisał(a):Ja też nie rozumię ( Wałęsa) dlaczego ten bład popełniało tylu ludzi, w tym i ja. W chwili obecnej jestem super nawalony. Tak trzymać./

-- 25 cze 2011, 23:16 --

Po co Ty idiotko piszesz w tym temacie.??? Zależy Ci na Seksie?

A Ty lepiej nie pisz, jak jesteś napierdolony.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 26 cze 2011, 09:42
Dust napisał(a):Nie bylo mnie troche ale widze ze znowu kumuluje sie tu negatywna energia :-| .

Jak przeczytalem kolejny genialny pomysl samobojstwa w samochodzie,to po prostu mnie ścieło.Mialem nie tak dawno przyklad jak mlody chlopaczek - kierowca TIR-a z powodu braku doswiadczenia i ciagniecia nieprzepisowych nadgodzin (kombinacje z tacho na rozkaz swojego szefa) jadac z towarem przesadzil z predkoscia i wyrzucilo go na przeciwny pas.Pierdoln.ł czołowo w dostawczaka zabijajac kierowce oraz raniąc siebie.I po raz kolejny...a co jezeli zabijesz osobe lub grupke ludzi?To ze my nic nie czujemy albo czujemy sie bardzo zle to nie znaczy ze przez nasza chorobe mamy narazac innych,niewinnych ludzi,ktorzy np wiodą szczesliwe zycie na śmierć lub kalectwo.A co jezeli Ci sie nie uda i obudzisz sie jako warzywo?

Kolejny poroniony pomysl zejscia jeszcze gorszy niz żarcie tabletek.Pomyslcie troche zanim cos zrobicie!

...inni "niewinni", szczęśliwi ludzie mnie jakoś w ogóle już nie interesują. Ja też przed chorobą taki byłem i nikt sie mnie nie zapytał czy -bez swojej winy-chcę stać się takim kaleką z kłopotami, jakim jestem teraz.Odkąd choroba - która sama w sobie jest ogromnym nieszczęściem -pociągnęła za sobą całą lawinę podobnych do niej ,lub większych nieszczęść straciłem gdzieś całą, naprawdę wielką empatię do innych ludzi i teraz mnie to, za przeproszeniem jebie co będzie z innymi ,gdy będę sobie w samochodzie robił dobrze....
Sam widzisz , że kierowca Tira tylko ranny został mimo, że wjechał w dostawczaka.A kierowca dostawczaka i tak zginął.Więc Tir +osobówka na czołowo=pewny trup w osobówce i nietknięty kierowca Tira.
Raczej nie ma szans na warzywko.Tylko gulasz, bigos, lub flaczki.
Więc temat jest jak najbardziej przemyślany.
Jeden szkopuł.Muszę być trzeźwy jednak.Inaczej ubezpieczalnie nie wypłaci rodzinie odszkodowania.Potrzebne będą więc jaja.
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez sens 26 cze 2011, 11:22
Ka Po ja teraz też ciągle śpię a nie miałam zmiany leków.
10 godzin w nocy potem 8 godzin w ciągu dnia i znowu 10 godzin w nocy.
Lepsze to niż użalalanie się nad sobą ale ile można?
chciałbym poczuć coś pozytywnego...
Nowe leki mam już 1,5 tygodnia - ile to jeszcze może potrwać?

Życzę Wam żeby was co miłego dziś spotkało
ola
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Rambo123 26 cze 2011, 12:16
Korba napisał(a):
Rambo123 napisał(a):Ja też nie rozumię ( Wałęsa) dlaczego ten bład popełniało tylu ludzi, w tym i ja. W chwili obecnej jestem super nawalony. Tak trzymać./

-- 25 cze 2011, 23:16 --

Po co Ty idiotko piszesz w tym temacie.??? Zależy Ci na Seksie?

A Ty lepiej nie pisz, jak jesteś napierdolony.

Nie wiem czy to wystarczy - przepraszam. :uklon: Alkohol i czad, to niebezpieczeństwo obrażenia kogokolwiek, bez powodu.

Kasiu niestety, chyba zaczynam wpadać w hipo.
Ech życie.

przez Rambo123 26 cze 2011, 12:43
Kasiu jestem już po dziesiątym piwie. NIESTETY.
Coś mi się wydaje, że znasz Badziakową? Może się mylę, ale za przekręty na innym forum, jej postępki zostały zgłoszone do prokuratury.
To jeszcze nie hipo, ale stan, w którym chcę korzystać z życia. Może Meksyk? Jeszcze nie byłem. :D
Ech życie.

przez Badziak 26 cze 2011, 13:11
Rambo123 napisał(a):Kasiu jestem już po dziesiątym piwie. NIESTETY.
Coś mi się wydaje, że znasz Badziakową? Może się mylę, ale za przekręty na innym forum, jej postępki zostały zgłoszone do prokuratury.

Że co? :shock: Gościu bierz się za siebie, bo najpierw obrzucasz mnie inwektywami w pw za wytknięcie błędu ortograficznego, potem wyzywasz od idiotek w wątku, teraz insynuujesz jakieś prokuratorskie zarzuty za wypowiadanie się na forum... Jezu, człowieku, opanuj się. :roll:
Proszę jakiegoś moderatora o interwencję.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Rambo123 26 cze 2011, 13:14
Kochana Kasiu, odpisałem. Niestety, to jeszcze nie hipo.. Obudziłem się z kacem fizycznym i moralnym. Normalna depresja poalkoholowa. Aby ją zabić, musiałem coś wypić.
Pieprzony czad. Wraz z upływem lat, dolega coraz bardziej. Współczuję tym, którzy cierpią na to. Mnie, do śmierci (naturalnej) pozostało już niewiele lat.
Chcę jeszcze trochę użyć z życia. Ciężko, pomimo choroby, na to pracowałem.
Ech życie.

przez Badziak 26 cze 2011, 13:28
Ka_Po napisał(a):Rambo napisał, że "może się mylę".

No jasne. To od teraz możemy się obrzucać pomówieniami na podstawie "może się mylę...", "wydaje mi się..." itp? Jak się rzuca oskarżenia to trzeba mieć twarde dowody i je przedstawiać, a nie brać insynuacje z kosmosu. Za obrazę mienia są nawet procesy sądowe.
Ostatnio edytowano 26 cze 2011, 13:38 przez Badziak, łącznie edytowano 2 razy

przez paradoksy 26 cze 2011, 13:29
Rambo123, jeszcze jeden tego typu post i zostaniesz nagrodzony.

proszę nie kontynuować tej dyskusji na forum.

-- 26 cze 2011, 13:29 --

HALO?

koniec tych przepychanek.
paradoksy

przez Rambo123 26 cze 2011, 13:43
Kochana Kasiu, znasz trochę matematyki - wybierz- sinus, cosinus, tangens, cotangens. Wiesz co mam na myśli.
Ostatnio edytowano 26 cze 2011, 13:45 przez Rambo123, łącznie edytowano 1 raz
Ech życie.

przez Badziak 26 cze 2011, 13:44
W takim razie wracamy do tematu i ponawiam pytanie z poprzedniej strony. Czy stabilizatory wpływają w pozytywny sposób na wszystkich czy tylko na osoby z CHADem? Czy skoro widzę dużo pozytywnych zmian w sobie na karbamazepinie (brak wybuchów płaczu, mniejsza ekspresja uczuć, brak dobowej huśtawki nastrojów, brak egzaltacji czy stanów samobójczych) to znaczy, że faktycznie diagnoza CHADu mogła być w moim przypadku prawidłowa?

przez Rambo123 26 cze 2011, 14:35
No i nie doczekałem się nagrody. Kochane dzieci - wiecie co to czad? To jedna z najgorszych chorób psychicznych. Ja będąc w szpitalu, gdzie zdiagnozowali mi czad, wmawiałem lekarzom - może to szizofrenia? Co nieco, wiedziałem o dwubiegunówce, jak ją wtedy zwano. Moje szczęście polega na tym, że nigdy, nigdy nie miałem manii.
Moje małe hipo, musiało być podtrzymywane przez alkohol.Najgorsza rzecz jaką zrobiłem w hipo, po alkoholu? Piękna, młoda dziewczyna, która podobała się nawet mojemu synowi - dałem jej 3000 pln. Jak myślicie, poszła? Poszła. Wynająłem, apartament w hotelu. To skutki łączenia alko i czadu.
Jednego razu, zdarzyło mi się rozdawać pieniądze. Szczęście, że miałem tylko 5tys.
Co zawdzięczam chorobie? To, że będąc nastolatkiem, musiałem być naj. We wszystkim. Były też okresy, depresji. Ale żeby z nich wyjść, potrafiłem kilka dni nie spać, dążąc, do upragnionego celu. Czego i Wam drodzy czadowcy życzę.
Ech życie.

Sortuj wg