CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Rambo123 25 cze 2011, 14:49
Dune - czad można tylko oddziedziczyć (chyba, że nastąpi błąd genetyczny). Poprzez zachowanie się rodziców, nie można go dostać. Postawa rodziców może tylko pogłębić ten stan To jest błędne koło, które można przerwać poprzez niepłodzenie dzieci.
Moja wnuczka ma ADHD. Jest super wesoła i wszędzie jej pełno. Objawy choroby czad występują dużo póżniej. U mnie pełne objawy wystąpiły po trzydziestce.
Przeważnie bywa tak, że chory rodzic nie wiedząc nic o chorobie, leczy ją alkoholem, wywołując u dzieci dodatkowo nerwicę.
Tak to niestety bywa.

Kochana Kasiu, bardzo chciałbym Ci pomóc, lecz nie wiem jak. Tulę Cię mocno. Nie poddawaj się. Pamiętasz jak było fajnie w hipo?
Dla nas najlepszy stan to remisja. Lecz kto chciałby się pozbyć skrzydeł, skoro już fruwał? Pozdrawiam Cię.
Ech życie.

przez sens 25 cze 2011, 15:44
a ja znowu mam doła. Jak biegałam to płakałam. I potem...
i nie mogę nic ze sobą zrobić.
jak mieć dobre mysli skoro przyszłość i teraźniejszość jest taka czarna?
nie mam czym się zająć. na pracę nie mam siły ani motywacji. a czeka kilka pilnych spraw....
Jestem takim ciężarem dal siebie i innych. Nienawidzę siebie za to.
nie umiem już walczyć
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Rambo123 25 cze 2011, 16:29
W takim stanie najlepszy jest szpital. Ja pojechałem sam w niedzielę popołudniu, powiedziałem, że mam myśli samobójcze i zostałem przyjęty.

Bierzesz jakieś lekarstwa???
Ech życie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nel 25 cze 2011, 20:40
Rambo123 napisał(a):Dune - czad można tylko oddziedziczyć (chyba, że nastąpi błąd genetyczny). Poprzez zachowanie się rodziców, nie można go dostać. Postawa rodziców może tylko pogłębić ten stan To jest błędne koło, które można przerwać poprzez niepłodzenie dzieci.
Moja wnuczka ma ADHD. Jest super wesoła i wszędzie jej pełno. Objawy choroby czad występują dużo póżniej. U mnie pełne objawy wystąpiły po trzydziestce.
Przeważnie bywa tak, że chory rodzic nie wiedząc nic o chorobie, leczy ją alkoholem, wywołując u dzieci dodatkowo nerwicę.
Tak to niestety bywa.

to moze u mnie wystąpił bład genetyczny....aberracja chromosomalna, a co mi za róznica co mi zdiagnozuja, leczą furt tym samym....a tu sie ludzie dziwią ze ja chce miec orgazm...do doopy to zycie jest....
Ja podobno chciałam skoczyć z wyciągu na wycieczce klasowej....miałam 17 lat...nijak nie pamiętam....
depresje mam od zawsze, jak juz gdzies pisalam, bez epizodów zbawiania swiata
a teraz jestem pijana wiec ..... ale dziecmi zajął sie biologiczny ojciec
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez Nel 25 cze 2011, 21:06
Ka_Po napisał(a):No i w wątku CHAD , znów robi się burdel :evil:

znaczy sympatyczniej wyprosić juz mnie nie moglaś....stawię sie ze skanem diagnozy :(
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez Nel 25 cze 2011, 21:21
mam konkretnie - dwóch lekarzy zdiagnozowało CHAD a dwóch sie waha
aaaa zapomniałam o jednym co powiedział ze mam depresje :shock: i wszelakie nerwice
czy to jest konkret wystarczająco konkretny czy kolejne byleco ?
jakie to proste szufladkowanie
jeden ma to a drugi tamto
tu grypa a tu angina
nie mieszac wirusów z bakteriami :evil:
ale skoro ci burdel robie to juz przestaję

Nel

przez Korba 25 cze 2011, 21:48
myślę, że w tym wątku, jeśli chodzi o wątki "zdiagnozowane" i tak jest największy porządek...
macie się przynajmniej gdzie podziać. ja już dawno nie mam swojego miejsca...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Michuj 25 cze 2011, 21:50
Korba, ho do mnie pod kołderkę :mrgreen:
Michuj

przez Nel 25 cze 2011, 21:53
Ka_Po, tak...manie, zjem cie zaraz ze skrzydłami i tym gołym biustem .;) ...wkurw mnie bierze ze nie mam co ze soba zrobić....ale jak mam manie to pasuje tutaj....

Korba, ja wlasnie tez sie tak czuję....wurzut i wyplut :(

Nel

przez Rambo123 25 cze 2011, 21:56
Kochana Kasiu nie wiem co chce od ciebie Dune. Czad jest tak szpetną chorobą, że w pewnym jej nasileniu, sami nie potrafimy sobie dać rady. Ja idąc na emeryturę miałem na koncie 300 000 pln. Emerytury dostałem 1000 euro. Została nas dwójka z żoną. Dzieci były na swoim. Żona zarabiała przeszło tałzen euro. Czyli żyć i nie umierać. Niestety, wtedy dostałem największej depresji. Prowadzącej mnie do samobójstwa. Nasilało się to z dnia, na dzień. Dlaczego? Do tej pory nie wiem.
Jestem w chwili obecnej na balandze. Korzystam z życia w czasie remisji.
Ktoś pisał o umiejętnościach ludzi chorych na czad. Mnie czad, aby nigdy nie być gorszym od innych (wtedy wpadałem w depresję, lub jej początki), ZMUSZAŁ DO BYCIA NAJLEPSZYM. Najlepszym we wszystkim. Jeżeli byłem w czymś gorszy, to znowu straszna depresja. Oczywiście, będąc młodym, nie zdawałem sobie z tej choroby sprawy.Jedno wiem, czadowcy, w początkowym okresie, są WYBITNI. Resztę sobie dopiszcie.

PS. Catherine Zeta-Jones wyszła z psychiatryka. Miała wszystko co kobieta chciałaby mieć. Pokonał ją czad. Dlatego zwracam się z prośbą do przyjaciół z czad.
Szpital, to nasz przyjaciel. Amen.
Ech życie.

przez Badziak 25 cze 2011, 21:58
Stabilizatory poprawiają tylko stan osób z CHADem czy ogólnie wszystkich? Bo odkąd biorę karbamazepinę skończyły się u mnie nagłe wybuchy płaczu i dobowe huśtawki nastrojów - od euforii do stanów samobójczych. Lekarz podejrzewał u mnie CHAD, bo mam okresy kiedy krócej sypiam (7-8 godz.) i tygodnie kiedy śpię jak suseł po 12-13 godz.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Rambo123 25 cze 2011, 22:34
Nie wiem ile masz lat i jaką szkołę skończyłaś. Pozwól nam czadowcom, rozmawiać o swej chorobie, bez Twej nademiernej czułości.
Ech życie.

przez Badziak 25 cze 2011, 23:24
Nie "rozumię" nic a nic. ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Rambo123 25 cze 2011, 23:41
Ja też nie rozumię ( Wałęsa) dlaczego ten bład popełniało tylu ludzi, w tym i ja. W chwili obecnej jestem super nawalony. Tak trzymać./

-- 25 cze 2011, 23:16 --

Po co Ty idiotko piszesz w tym temacie.??? Zależy Ci na Seksie?
Ech życie.

Sortuj wg