CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Lady Em. 24 kwi 2012, 16:47
S jak..., to tutaj widzę pozytywne nastawienie, i tak trzymać :brawo:

A ja mam kolejny dzień deprechy... Leżę w łóżku i gapię się w sufit, teraz w monitor. Nie ogarniam już tego wszystkiego...
Robię dla psychiatry wykres nastroju. Ciekawe co z tego wyniknie.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez girl anachronism 24 kwi 2012, 17:30
2 tygodnie bez alkoholu, ponad 2 tygodnie względnej stabilizacji i co? Już mi to zaczyna przeszkadzać, drażnić, wku*wiać. Już bym chciała, żeby coś się działo. Zaczynam czuć dyskomfort :evil:
wild hearts can't be broken.

F31

przez sens 24 kwi 2012, 18:17
girl anachronism super że bez alkoholu tak trzymaj
jak potrzebujesz wrażeń to może coś w stylu skok z bangi? (nie wiem jak to się pisze)

lubudubu
współczuję i podziwiam
jak bym wyskoczyła z okna
wygląda na to że masz bardzo silne ego

S jak
czemu takie pocieszenie to krok do samobójstwa?
podobno to jest dobry mechanizm obronny takie pocieszanie się że inni mają gorzej
ja akurat zawsze patrzę że inni mają lepiej... są mądrzejsi... bardziej zdolni i takie tam
ale teraz uczę się patrzeć w dół
i mniej wymagać od siebie
i powoli akceptować swoje ograniczenia
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 24 kwi 2012, 18:21
no dzięki Lady:). Teraz juz tylko z górki. Z każdym dniem jestem coraz bliżej "normalnosci". Najgrosze , że ciagle mam wrażenie jakbym tracil wspomnienia(ciezko to opisac). Organizm od poczatku musial nauczyc sie funkcjonowac. Wszystkiego musialem uczyc sie od nowa. Po atakach (podczas ktorych cale moje cialo przesywa bol) wstaje i czuje sie juz jako zupelnie inny czlowiek , z wiekszym optymizmem. Na szczescie sa one coraz rzadzsze i znacznie mniej intensywne. Zdecydowanie pozne wieczory przygnataja. Nie moge doslownie wykonac ruchu reka. To nie jest element chadu. To pieprzone odtruwanie sie. Czytalem o kilku osobach , ktorych okres zdrowienia wyniosl nawet 10 lat. Jedna kobieta pisala , ze nawet po takim czasie czuje sie jakby miala alzheimera i jej cialo jest dla niej obce. Dopoki ostatni nerw nie zregenreuje sie czlowiek jest zmuszony cierpiec takie katusze. No nic trzeba szykowac sie bo niedlugo mnie sieknie...ale jutro wstane silniejszy:).

Pozdrawiam

przez sens 24 kwi 2012, 18:24
lubudubu napisał(a):no dzięki Lady:). Teraz juz tylko z górki. Z każdym dniem jestem coraz bliżej "normalnosci". Najgrosze , że ciagle mam wrażenie jakbym tracil wspomnienia(ciezko to opisac). Organizm od poczatku musial nauczyc sie funkcjonowac. Wszystkiego musialem uczyc sie od nowa. Po atakach (podczas ktorych cale moje cialo przesywa bol) wstaje i czuje sie juz jako zupelnie inny czlowiek , z wiekszym optymizmem. Na szczescie sa one coraz rzadzsze i znacznie mniej intensywne. Zdecydowanie pozne wieczory przygnataja. Nie moge doslownie wykonac ruchu reka. To nie jest element chadu. To pieprzone odtruwanie sie. Czytalem o kilku osobach , ktorych okres zdrowienia wyniosl nawet 10 lat. Jedna kobieta pisala , ze nawet po takim czasie czuje sie jakby miala alzheimera i jej cialo jest dla niej obce. Dopoki ostatni nerw nie zregenreuje sie czlowiek jest zmuszony cierpiec takie katusze. No nic trzeba szykowac sie bo niedlugo mnie sieknie...ale jutro wstane silniejszy:).

Pozdrawiam

a jak w ogóle się zaraziłes?
masakra
jesteś mega dzielny
super ze podchodzisz optymistycznie
a na chad coś bierzesz?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Siding Spring 24 kwi 2012, 18:35
To dluga historia. W skrocie to mam botulism jatrogenny. Mialem wstrzykiwany botoks na napiecie miesni kARKU (wywolane przyjmowanie paroksetyny). Kilka godzin po wstrzyknieciu moja glowa opadla na klatke i nie moglem przelykac. Caly zrobilem sie czerwony a oczy mialem tak przekrwione ,ze wygladalem jak potwor z koszmarow. Potem ta moja nieszczesna szyja zaczele sie regenerowac i tak mi miesnie wykrzywialo,ze glowa latala jak w egzorcystach. lekarz ktory mi wstrzykiwal ten botoks wysmial mnie i mowil ze to niemozliwe ( pomimo faktu , ze siedzialem u niego zgiety w pol ( mialem za slabe miesnie plecow , zbey siedziec prosto). Dopiero inny neurolog potwierdzil to co wiedzialem od poczatku. Co do chadu nie biore nic bo na tym etapie nie ma to sensu. Mam kosmiczne wahania nastroju ale to przez zatrucie. POlecam paroksetyne. W moim przypadku dzialala cuda. Nie bylo zadnych ograniczen, zadnych lękow i moze zbyt duza pewnosc siebie. Dobra lece bo czuje , ze mi sie mozg resetuje i zaczynam zapominac co pisze. Pozdrawiam was

przez Lady Em. 25 kwi 2012, 11:11
lubudubu, paroksetyne biorę, ale w tabletkach :smile: chociaż czy pomaga... chyba za mała dawka (biorę Paxtin).
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez Siding Spring 25 kwi 2012, 14:19
mi tam pomagala pamietam:). Podobne dzialanie maiala na mnie sertralina aczkolwiek na niej czulem sie nieco normalniej. Paroksetyna jednak bardzo zubozyla moja sfere emocjonalna.;p

przez katzenauge83 25 kwi 2012, 14:53
ja mam chorobe afektywna dwubiegunowa i tez lekkie urojenia niestety jestem w tym procencie osób ktore mają złośliwy zespół neuroloeptyczny objawy pozapiramidowe sa to objawy polekowe wykręca mi głowe i oczy do góry przewracam oczami mięśnie podtrzymujące gałki oczne fiksują jezeli tez macie takie objawy piszcie lub prosze o kontakt gg 7053858 gmail katzenauge83@gmail.com

przez Lady Em. 25 kwi 2012, 17:58
lubudubu, ha, ja też mam teraz ubogą sferę emocjonalną. Właśnie sobie wychodzę z depresji ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez kalina.kalina 25 kwi 2012, 18:44
A czy ktoś z Was, CHADowców leczył się w szpitalu w stanie depresji...? Jeśli tak, to gdzie i jak mniej więcej pobyt w szpitalu wygląda?

przez Lady Em. 25 kwi 2012, 19:16
hehe, miałam wczoraj jechać do szpitala
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez kalina.kalina 25 kwi 2012, 19:37
Lady Em ->sama sie zgłosiłaś, czy lekarz psychiatra Cie skierował po rozpoznaniu?

przez Lady Em. 25 kwi 2012, 22:33
kalina.kalina, mama mnie chciała zawieźć bo lezalam w łóżku, gapilam się w ścianę, plakalam, nie mogłam wstać, mówiłam o śmierci. Jestem po jednej próbie s. wiec na pewno by mnie przyjęli. Na szczęście mama mnie nie zawiozla ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

Sortuj wg