CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez tahela 13 kwi 2012, 10:19
istnieje takie coś cos ie nazywa cyklotymia, charakteryzuje sie to mniejszymi wachaniami nastrojów, ja jednak zawsze zacchowywałam w wydatkach rozsądek w miare, ale te wachania właśnie i zadziwienie ludzi moim zachowaniem było wyraźni widoczne, niektórzy mi mowili Ty taka cicha i spokojna a inni, że taka wesoła i pełna zycia, alee wrogow sobie nigdy nie robiłam natomiast widziałam to zaskoczenie na twarzach i niektórzy mi mowili wprost ,z sie po mnie nie spodiewalize moge tak przyimprezowac albo dlaczego jestem taka smutna i cicha tym razem jak nie ja, po prostu jak zauwazyłas ten odruch do łatwego wydawania pieniedzy to teraz jednak staraj sie to w jakiś sposob na ile to mozliwe kontrolowac

-- 13 kwi 2012, 09:23 --

zreszta to zdziwienie u ludzi jest czasem do dizisaj widoczne i różni znajomi maj o mnie różne opinie jeśli idzie o względy towarzyskosci na szczescie , nie mam wrogów i nie mam kłopotów ze zbyt duzym wydawaniem kasy kontroluje te sprawy,

-- 13 kwi 2012, 09:32 --

Snejana,
wiesz co dla m ie to nigdy nie było jakimś problemme po prostu szłam na impreze w liceum jeszcze i imprezowałm ostro ze znajomymi, lae bez przypadkowego seksu niemniej krzyczałm skałm, głosno cos mówiłam upieralm sie przy swoim zdaniu i jakos mi to nie przeszkadzało a innym razem byąłm cicha spokojna potrafiłam komus z lęku nie otworzyć drzwi,albo w ogole nie miałm ochoty wychodzc z domu i nikogo widywac, albo czasami byłam wlasnie nie smiał i bałam sie odezwac ,albo siedział gdzies zamyslona i wtdy dla ttych ludiz, którzy mnie dobrze nie znali to zderzenie takiej ja głośno sie bawiacej, broniacej swojego zdanna z taka dziewczynka , która siedzi z boku i boi sie odezwac albo nie ma ochoty było dziwne, zreszta mam tak do tej pory i daje rade, natomiast cechuje mnie cos czego wielu osobom na forum brakuje czyi zawsze czułam sie wartosciowym cżlowiekiem i nigdy bym o sobie nie powiedział jak niektórzy ,że jestem niczym i to chyba na moje szczescie i kazdemu doradzam sie tego nauczyc wtedy zycie jest prostsze jak to swiat jest dziwny a nie ja
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Snejana 13 kwi 2012, 10:37
no cóż nie pozostaje mi nic innego, niż powiedzieć to lekarce, wizyta w czwartek muszę wytrwać do tego czasu :smile:
tylko wciąż boję się, że skończy się najwyzej na tym, że zdziwiam, albo jak to mi mówi mó tata- naczytałam się o różnorakich chorobach i teraz będę sobie wmawiać, że je mam.
Tylko, ze czuję, że właśnie mi się zaczyna... Postanowiłam siedzieć dzisiaj w domu i pisać pracę a dłubię tylko w tym forum i chyba zaraz wyskoczę sobie do sklepu nakupować słodyczy :lol: co pomimo mojego BMI poniżej wszlekiej normy nie umiem zapisać na plus, bo tylko wzmaga moje skłonności bulimiczne :why:
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez tahela 13 kwi 2012, 10:38
ja nie spełniam wszystkich objawów wymienionych,ale sporo
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklotymia
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez girl anachronism 13 kwi 2012, 10:40
Snejana napisał(a): naczytałam się o różnorakich chorobach i teraz będę sobie wmawiać, że je mam.

Spisz sobie na karteczce wszystkie objawy, lekarz na pewno dopyta Cię o nie dokładnie przed postawieniem diagnozy, nie tak łatwo go oszukać po prostu błądząc po necie :)
wild hearts can't be broken.

F31

przez tahela 13 kwi 2012, 10:41
Snejana,
nie wiem czy poszukałś w necie jak nie to masz nizej linka do Wiki w temacie, z Twojego opisu wynika,ze spełniasz wiecej objawwó cyklo niz ja
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Snejana 13 kwi 2012, 10:46
tahela, własnie czytając o tym natrafiłam na taką rzecz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Epizod_afektywny_mieszany
Jeśli chodzi o hipomanię to spełniam prawie wszystkie kryteria, oprócz zawyżonej samooceny, mam wrażenie, że to mi się nie zdarza, albo jest znikome.
girl anachronism, masz rację, wszystko sobie spiszę i jej wyłożę, podczas ostatniej wizyty byłam taka spięta i onieśmielona, że nie wiedzałam od czego zacząć

-- 13 kwi 2012, 09:48 --

I w ogóle dzięki za rady dziewczyny :D jakoś tak mi lżej na duchu, gdy ktoś mnie wysłuchał
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez tahela 13 kwi 2012, 11:01
Snejana,
nie ma sprawy spisz jak czujesz , ;) wyłoz lekarce
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Snejana 13 kwi 2012, 11:07
tahela, a powiedz jeśli chodzi o cyklotymie, byłaś z tym u lekarza i dostałaś taką diagnoze czy po prostu o tym czytalas i dostrzegasz duże podobieństwo ze swoim przypadkiem?

przez girl anachronism 13 kwi 2012, 11:16
Ja mam zdiagnozowaną cyklotymię (w papierach ChAD ze względu na refundację leków). Leczy się de facto tak samo.

F31

przez Snejana 13 kwi 2012, 11:21
girl anachronism, i jak to u Ciebie wygląda? jest jakieś podobieństwo z tym co ja opisałam?

przez girl anachronism 13 kwi 2012, 11:30
Co prawda do psychiatry trafiłam w depresji, ale poza tym jestem zdecydowanie górkowa - hipomanie albo stany mieszane. W hipo jestem rozgadana, bryluję w towarzystwie, jestem mistrzem ciętej riposty, nie przestaję chodzić albo się wiercić, wyłącza mi się jakikolwiek krytycyzm, pewność siebie rośnie, mogę balować do rana i pić ilości alkoholu, które normalnie 3 razy zwaliłyby mnie z nóg, puszczają hamulce w wydawaniu pieniędzy, robię znajomym prezenty, mam genialne pomysły, z których spisywaniem nie nadążam, chcę być blisko ludzi, nie męczę się, nie potrzebuję jeść - tylko kawa i papierosy całymi dniami. Bardzo się niecierpliwię i łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. To tak w skrócie.

F31

przez Snejana 13 kwi 2012, 11:52
girl anachronism, dzięki, widzę podobieństwo ze sobą, i zwróciłaś mi uwagę na coś czego nie byłam świadoma wcześniej: też miewam takie genialne pomysły, zachowuję się jak wodzirej, namawiam znajomych na różne głupstwa, ciągle tylko chodźmy tu, chodźmy tam, zróbmy coś czego nie wolno itp... męczy mnie to, że gdy mam ten moment euforii nie pamiętam jak to się, gdy jestem w dołku i mam wrażenie, że ta cała depresja to abstrakcja, natomiast gdy to mija, nie umiem sobie za nic przypomnieć jak to jest mieć dobry humor. przez co sama nie wiem już jaka jestem, jakie mam usposobienie: wesołe i pozytywne czy raczej smutne.

przez tahela 13 kwi 2012, 12:02
Snejana,
nie o tym nie mowiłam po prostu widze te wachniecia nastrojów , nie od dzisiaj tylko od lat, chociaz pod wpływem pewnego przezycia dostałam ostrej depresji i depresja zaprowadziła mnie do lekarza psychiatry w liceum był psycholog, bo w takim lepszym stanie trochę za bardzo przyimprezowałam i miałam przerwe w szkole (wagary) na szczęście udalo mi sie to wszystko załatwić wtedy pozytywnie, tamtej diagnozy psychologa nie znam, poniewaz nie powiedział mi ,
jeśli idzie o stany dobrego nastroju to ja je lubie bardzo i one mi nie przeszkadzają, ale teraz ich nie mam , jeden wielki dol zaliczam, z malutkimi gorkami czasem

-- 13 kwi 2012, 11:06 --

girl anachronism,
w sumie ja to nazywam,ze mnie nosi i czuję ,ze to nadchodzi,że mnie nosi, jaksamam w domu to muza na ful sąsiedzi przychodża zeby ściszyc a ja dalej i jest super giter,
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Snejana 13 kwi 2012, 12:08
tahela, dobrze, że Tobie to nie przeszkadza, ponieważ u mnie dopiero się takie rzeczy zaczynają nie umiem sobie z tym radzić.
I mam nadzieję, że wyjdziesz z depresji, z całego serca Ci tego życzę, jak i nam wszystkim :)

Sortuj wg