Skala Depresji Becka

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez abi 17 sie 2006, 08:08
Witam wszystkich.
Mnie wyszło 39 i wcale mnie to nie dziwi.
abi

przez Marcia 19 sie 2006, 17:14
mi 46

:?
i znow zakwitna maki i storczyki...

przez atrucha 20 sie 2006, 09:59
W takim razie ja nie robię :lol: Zobaczę wynik i deprecha mnie dopadnie ;)
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Skala Depresji Becka

przez Alinka 20 sie 2006, 13:05
mi wyszło 20, czyli umiarkowanie ze mną-ale ogólnie to nie wydaje mi sie,żeby ten test cokolwiek oddawał, odpowiedzi do tych pytań są raczej 'nie fair'- idą tylko w jedna stronę np wg schematu - nie-wiecej,więcej,bardziej- lub tak-mniej, słabiej,najsłabiej.. A nie powinno byc tak,że powinno iść w obie strony? chodzi mi o to,że od wyjściowego np 'tak' powinny być odpowiedzi bardziej na tak i bardziej na nie. Takie moje skromne zdanko, które nie wiem,czy ktokolwiek zrozumiał :P

pozdrawiam :D
_są we mnie sprzeczności, których nie potrafię zmienić
i nie zmienię_

przez K22 20 sie 2006, 16:09
mi wyszło ze mam lekka depresje, w sumie racja, ostatnio nie czuje sie zbyt dobrze :(
K22

Re: Skala Depresji Becka

przez jevii 20 sie 2006, 18:58
Alinka napisał(a):mi wyszło 20, czyli umiarkowanie ze mną-ale ogólnie to nie wydaje mi sie,żeby ten test cokolwiek oddawał, odpowiedzi do tych pytań są raczej 'nie fair'- idą tylko w jedna stronę np wg schematu - nie-wiecej,więcej,bardziej- lub tak-mniej, słabiej,najsłabiej.. A nie powinno byc tak,że powinno iść w obie strony? chodzi mi o to,że od wyjściowego np 'tak' powinny być odpowiedzi bardziej na tak i bardziej na nie. Takie moje skromne zdanko, które nie wiem,czy ktokolwiek zrozumiał :P

[Wg mnie - jakby co],widzisz, rzecz w tym by sie jak najlepiej sprecyzować i jak najściślej określić.
Trudno uciec od schematów,zresztą jak sama widzisz-one ułatwiają wiele spraw. Jak zaczyna boleć Cię brzuch i jest to podejrzenie wyrostka to konkretnie odpowiadasz, gdy lekarz badając pyta:"tu boli?". On też postępuje wg określonego schematu tutaj: w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego.

Trzymaj się

przez agapla 20 sie 2006, 19:05
A ja powiem że wszelkie testy traktuje z przymrużeniem oka ,człowieka cięzko potraktowac według schematu bo tak naprawde każdy jest inny .Jevii napisała że lekarz tez postepuje według schematu ,owszem ale tez często bywa tak że sie myli i ten schemat ma sie nijak do rzeczywistości ;) pozdro

Re: Skala Depresji Becka

przez KrzysztofT 20 sie 2006, 19:24
Alinka napisał(a):mi wyszło 20, czyli umiarkowanie ze mną-ale ogólnie to nie wydaje mi sie,żeby ten test cokolwiek oddawał, odpowiedzi do tych pytań są raczej 'nie fair'- idą tylko w jedna stronę np wg schematu - nie-wiecej,więcej,bardziej- lub tak-mniej, słabiej,najsłabiej.. A nie powinno byc tak,że powinno iść w obie strony? chodzi mi o to,że od wyjściowego np 'tak' powinny być odpowiedzi bardziej na tak i bardziej na nie. Takie moje skromne zdanko, które nie wiem,czy ktokolwiek zrozumiał :P

pozdrawiam :D

Bo tak jak w życiu - albo jest dobrze, albo źle - nie ma stanów pośrednich. Albo chcesz się zabić - albo nie. Albo zjadasz ciastko, albo nie. Itd....

przez Martusia 21 sie 2006, 01:05
KrzysztofT napisał(a):Bo tak jak w życiu - albo jest dobrze, albo źle - nie ma stanów pośrednich. Albo chcesz się zabić - albo nie. Albo zjadasz ciastko, albo nie. Itd....

moim zdaniem są stany pośrednie.
np. moge mieć ciastko, ale nie mieć ochoty go zjeść. :)

albo mieć ochotę na ciastko, ale nie takie jakie mam teraz przy sobie.:)

Pozdrawiam.
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

przez KrzysztofT 21 sie 2006, 08:24
Martusia napisał(a):
KrzysztofT napisał(a):Bo tak jak w życiu - albo jest dobrze, albo źle - nie ma stanów pośrednich. Albo chcesz się zabić - albo nie. Albo zjadasz ciastko, albo nie. Itd....

moim zdaniem są stany pośrednie.
np. moge mieć ciastko, ale nie mieć ochoty go zjeść. :)

albo mieć ochotę na ciastko, ale nie takie jakie mam teraz przy sobie.:)

Pozdrawiam.

Czyli masz ochotę na ciastko, ale go nie zjadasz. Żadnego stanu pośredniego tutaj nie ma.

przez p0rk 21 sie 2006, 09:52
Można też zjeść pół ciastka :)

Mi wyszło 30. Normalka.
vanitas vanitatum, et omnia vanitas

przez KrzysztofT 21 sie 2006, 14:33
p0rk napisał(a):Można też zjeść pół ciastka :)

Mi wyszło 30. Normalka.

Czyli zjadając 1/2 ciastka nie zjadasz go w całości, więc nie zjadasz ciastka. Nie można się zabić połowicznie. To raczej proste.

przez p0rk 21 sie 2006, 15:16
Co do zjedzenia ciastka to tylko się drażniłem. :)
Oczywiście, zgadzam się że nie można się zabić połowicznie. Ale można się okaleczyć psychicznie tak, że trudno to nazwać życiem. Nie znam przykładów, ale domyślam się że żyje wiele ludzi, których trudno nazwać żywymi (normalnymi). Albo chociaż funkcjonującymi w społeczeństwie.
vanitas vanitatum, et omnia vanitas

przez Gabik 21 sie 2006, 19:22
czesc ,ja tez sie do Was przyłączyłam i wyszło mi tylko 7 punktów czyli jest dobrze :D :D jestem dumna ze tak mam bo ciezką droge przeszłąm aby tak było ....jeszcze tylko ta nerwica brrr no ale mam nadzieje ze i to sie polepszy .Pozdrawiam cieplutko ,Krzysztofie odezwij sie jesli chcesz ,chetnie z Tobą porozmawiam

Sortuj wg