Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Sayace 30 paź 2013, 17:40
carlosbueno napisał(a):Ja nie rozumiem czemu ludzie mają po angielsku jakieś teksty w podpisach wszakże w Polsce mieszkamy, no ale skoro mają po angielsku to czemu nie po niemiecku. A tak w ogóle to przeze mnie przemawia zazdrość że ludzie umieją obce języki a ja nie. Tylko mnie zastanawia po kiego jeszcze w Polsce siedzą ja jakbym dobrze umiał jakiś język obcy w życiu bym tu nie mieszkał.

Szybciej się nauczysz angielskiego/niemieckiego przebywając w tym kraju, bo masz codziennie styczność z danym językiem, chociaż jak jest się kumatym to nie trzeba wyjeżdżać.
´Cause it's always raining in my head,
forget all the things I should have said.

~ Staind - Epiphany

Samotność

przez Abbey 30 paź 2013, 17:40
Och, rzeczywiście? A może nie założyłeś, że się staram i uczę, a ni /cenzura/ mi to nie wychodzi? :roll:
Co z tego, że się wykuję, zaliczę, a i tak nie umiem tego użyć i potem zapominam? :roll:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez carlosbueno 30 paź 2013, 17:43
Mushroom, Vett to kujonka podobno i ciągle się uczy ;) i pewnie umie języki obce najlepiej w całej szkole.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Pieprz 30 paź 2013, 17:44
Och, rzeczywiście? A może nie założyłeś, że się staram i uczę, a ni /cenzura/ mi to nie wychodzi?

nie, skąd to niby miałem wiedzieć?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez carlosbueno 30 paź 2013, 17:45
Sayace, Ja byłem prawie pięć lat za granicą a jakoś specjalnie się nie nauczyłem, jakoś dogadam się pokracznie, ale większość młodych w Polsce umie lepiej chociaż za granica nie była tak długo.

Samotność

przez Pieprz 30 paź 2013, 17:45
Co z tego, że się wykuję, zaliczę, a i tak nie umiem tego użyć i potem zapominam?

jak wykuwasz żeby zaliczyć to normalne że zapomnisz. Musisz obcować z językiem, najlepiej rozmawiać w nim (na zagranicznym forum), oglądać w nim filmy, czytać książki itp.
Król Balu

Samotność

przez Sayace 30 paź 2013, 17:47
carlosbueno, a gdzie konkretnie byłeś?

~ Staind - Epiphany

Samotność

przez carlosbueno 30 paź 2013, 17:49
Sayace, Londyn, polskie getto gdzie słowa po angielsku nie musisz umieć, tylu Polaków. ;)

Samotność

przez Abbey 30 paź 2013, 17:50
Chyba się nie dogadamy, bo i tak zawsze będę winna, że się nie staram. Uczyłam się angielskiego na milion sposobów i żaden nie działał.
Obrazek

Samotność

przez Pieprz 30 paź 2013, 17:50
Vett, coś robisz źle albo nie masz warunków. Na pewno nie jestes za głupia.
Król Balu

Samotność

przez Sayace 30 paź 2013, 17:52
Mushroom, Za dużo marudzi po prostu, nie wierzy w siebie i ciągle się krytykuje, that's the point.

~ Staind - Epiphany

Samotność

przez Abbey 30 paź 2013, 17:55
Jakoś nie wierzę w siebie w kwestii innych rzeczy i sobie radzę, a nikt nie może zrozumieć, że jestem antytalentem w kwestii języków :roll:
Obrazek

Samotność

przez mark123 30 paź 2013, 17:59
carlosbueno napisał(a):Ja nie rozumiem czemu ludzie mają po angielsku jakieś teksty w podpisach wszakże w Polsce mieszkamy, no ale skoro mają po angielsku to czemu nie po niemiecku. A tak w ogóle to przeze mnie przemawia zazdrość że ludzie umieją obce języki a ja nie. Tylko mnie zastanawia po kiego jeszcze w Polsce siedzą ja jakbym dobrze umiał jakiś język obcy w życiu bym tu nie mieszkał.

Mnie angielski nigdy za specjalnie do głowy nie wchodził i w ogóle w szkole nie lubiłem angielskiego. Lubiłem natomiast niemiecki, które zawsze dobrze mi szedł. No ale po skończeniu szkoły średniej nawet pod kątem nauki stałem się leniem i nie uczyłem się niemieckiego na własną rękę dalej.
Gdyby prawo funkcjonowało uczciwie, w więzieniach mogłoby się znaleźć nawet 3/4 lekarzy.
Współczesna psychologia potrzebuje rewolucji.
Tylko ci, którzy nie są związani sympatią z psami, mogą zrozumieć, jakie te zwierzęta są naprawdę. Każde zwierzę jest bardziej przyjazne dla człowieka niż pies.

Samotność

przez deader 30 paź 2013, 18:07
carlosbueno napisał(a):Ja nie rozumiem czemu ludzie mają po angielsku jakieś teksty w podpisach wszakże w Polsce mieszkamy, no ale skoro mają po angielsku to czemu nie po niemiecku.

Ja mam cytat z anglojęzycznej piosenki, a przekłady to zło. Dodatkowo:

Mushroom napisał(a): Część rzeczy brzmi lepiej w innym języku.

Czysta prawda. W ogóle, angielski jest zajebisty, piękny język. I jak fantazyjnie można w nim kląć :105:

carlosbueno napisał(a):ludzie umieją obce języki a ja nie. Tylko mnie zastanawia po kiego jeszcze w Polsce siedzą ja jakbym dobrze umiał jakiś język obcy w życiu bym tu nie mieszkał.

Bo w Polsce się urodziłem i tu zamierzam umrzeć. Jestem przeciwnikiem emigracji, zwłaszcza zarobkowej. Mógłbym wyjechać do Anglii i dostać robotę pewnie ambitniejszą niż zmywak bo nawet trochę języka "zawodowego" liznąłem, jak do nas do pracy dzwoni jakiś Angol to szef w panice przełącza do mnie. Czasem niezłe brechty z tego wychodzą, bo raz przykładowo przełączył do mnie kolesia myśląc że chce nam jakieś materiały poligraficzne zaoferować - tymczasem po drugiej strony siedział jakiś Hindus, mówiący taką angielszczyzną, że trzy razy musiałem go prosić o powtórzenie co chce nam sprzedać aż w końcu w desperacji poprosiłem o przeliterowanie - okazało się że chciał nam wciskać przemysłową wołowinę... No, ale odbiegłem od tematu trochę :P

Jak dla mnie znajomość angielskiego będąc u nas nadal jest zajebiście fajna i przydatna - nie masz problemów z oglądaniem filmów "bo napisów jeszcze nie ma", możesz surfować po angielskiej wiki która jest 9000 razy lepsza od naszej... Przykłady można mnożyć.

Co do nauki - im później tym trudniej. Naukę angola zacząłem w 3 klasie podstawówki prywatnie; jak poszedłem do liceum to już znałem język bardzo dobrze. Tam trafiłem do klasy z językami: rosyjski, niemiecki, łacina. Żaden z nich mi nie wszedł do głowy...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Sortuj wg