Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Kiya 07 paź 2013, 23:31
tanczaca_skarpetka napisał(a):Wyobraźcie sobie, że jesteście/jesteśmy ćpunami tylko, że ćpacie fantazje :D

A co ze mną? :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 07 paź 2013, 23:34
Ty ćpasz złe wyobrażenie o rzeczywistości - to również fantazja

Samotność

przez mark123 07 paź 2013, 23:34
zaqzax-3 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Ja się chyba ogarnę dopiero po śmierci. A w marnowaniu czasu to chyba nikt mnie nie przebije. Ludzie z boku pewnie zastanawiają się jak można tak kompletnie nic nie robić jak ja, inny by chyba z nudów umarli.

uwierz, nie jesteś sam, ja już się ŻADNEJ pracy nie podejmuję, mimo że dostaję oferty,
ale kiedy o nie błagałem to ich nie było, zawsze u mnie sprawdza się powiedzenia "Musztarda po obiedzie".
nie umiem podjąć się czegoś nie mając z tego żadnej satysfakcji a jedynie obrzydzenie, wkurw, nasilenie choroby.

Ja zawodowo będę się próbował ogarnąć prawdopodobnie jakiś czas po skończeniu lub nieskończeniu studiów (nie od razu, bo jeszcze mam pewne rzeczy do zrobienia przed szukaniem pracy).
Natomiast, kiedy zacznę coś robić w sprawie swoich problemów z psychiką, to nie wiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Pieprz 07 paź 2013, 23:45
tanczaca_skarpetka napisał(a):Wyobraźcie sobie, że jesteście/jesteśmy ćpunami tylko, że ćpacie fantazje :D Dla ćpuna zaprzestanie ćpania i zmierzenie się z rzeczywistością jest również niesamowite bolesne i trudne. Łatwiej przecież uciec w narkotyki, nie? Jednak długoterminowe konsekwencje tego są katastrofalne - stajesz się wrakiem albo umierasz. Tak samo jest z nami.

To jest niestety bardzo prawdziwe. Na szczęście z fantazjowania łatwiej zrezygnować niż z ćpania, no i nie wyniszcza fizycznie.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 08 paź 2013, 00:09
Mushroom napisał(a): Na szczęście z fantazjowania łatwiej zrezygnować niż z ćpania, no i nie wyniszcza fizycznie.

Może i fizycznie nie wyniszcza (chociaż przyczynia się do powstania wielu lęków, które z kolei generują objawy fizyczne), ale psychicznie bardzo daje się we znaki. Zaprzestanie fantazjowania i stanie twarzą w twarz z szarą rzeczywistością, w której nic nie jest takie, jak w marzeniach i fantazjach, jest tak obezwładniające. Jakbym obudziła się w nieznanym ciele i umyśle, z którym nie wiem, co mam zrobić, bo obu elementów nie akceptuję.

Samotność

przez Sorrow 08 paź 2013, 01:44
tanczaca_skarpetka napisał(a):Przychodzi również kupa rozczarowań - marzysz sobie, że nic nie robiąc poznasz zajebistą osobę, która zmieni twoje życie i co się dzieje? Nic. Nawet jeśli udaje ci się zbudować dobry związek to nierozwiązane problemy wracają i koniec końców jak byłeś zjebany tak dalej jesteś.

Marzysz sobie o dobrej pracy, ale kończysz chujowe studia i nic nie umiesz. O kolejne rozczarowanie życiem szok

Masz problemy emocjonalne; marzysz sobie, że same znikają i co się dzieje? Nic

Nie masz umiejętności społecznych, ale marzysz o tym, że nagle stajesz się duszą towarzystwa. To samo jest lipa.

Ja zwykle uciekam w koszmary.

Samotność

przez Kiya 08 paź 2013, 10:33
Fantazjowanie mi się włączyło. Ale nie takie jakiego bym chciała, takie, nad którym nie mam kontroli.

Samotność

przez Arhol 08 paź 2013, 10:45
Tu sam nie wiem co gorsze,pogodzenie się z wujową,przybijającą rzeczywistością,czy świat iluzji i funtazji który sie czasem do łba pakuje niekoniecznie proszony.
Jednak chyba wolę opcje nr 1 ,najbardziej chu..owa prawda jest lepsza od iluzji świata przedstawionego...
który mimo że niejednokrotnie przebija rzeczywistość jest iluzją.

Powiało powagą,czy innym badziewiem. pfu pfu
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Kiya 08 paź 2013, 10:52
Kestrel, brawo ;p

Fantazja jest dobra, ale nie kiedy wkraczają do niej postacie ze świata rzeczywistego...

Samotność

przez Arhol 08 paź 2013, 11:22
Kiya, ale po so mi aplauz :P
co do fantazji z ludźmi realnymi,mam to szczęście że nigdy na kimkolwiek aż tak mi zależało by mi po łbie i do świata fantatystycznego się wj**@ł.
tyle wygrać
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Samotność

przez mark123 08 paź 2013, 11:40
Ja miewam różne fantazje, z osobami ze świata realnego także.
Jeśli chodzi o osoby ze świata realnego, to zazwyczaj fantazjuję że się z kogoś naśmiewam, komuś dokuczam albo, że robię z siebie błazna przed grupą.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Arhol 08 paź 2013, 12:00
Co do fantazji,to nadal się łudzę że któregoś dnia na tyle okłamie sam siebie by prawie nie mieć emocji i wyzbyć się potrzeby jakichś bliższych relacji z innymi,że przyjdzie to zgorzknienie/mechanizacja emocjonalna jak to nazywam : P.
Ta,marzenia ściętego łba :roll: ;)
Moderator

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 08 paź 2013, 16:40
Zastanawiam się czy nie zacząć chodzić na spotkania buddyzmu diamentowej drogi. Medytacje są bezpłatne, za wykłady trzeba płacić. Podoba mi się buddyzm, ale nie akceptuje kwestii reinkarnacji. Zazdroszczę ludziom uduchowionym czy to katolikom czy właśnie buddystom, bije od nich takie ciepło i spokój.

Samotność

przez Abbey 08 paź 2013, 17:03
weźcie mnie zamknijcie w jakiejś szklanej bańce, by nie mieć kontaktu z jakimkolwiek człowiekiem :hide: przerażają mnie kontakty międzyludzkie
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Sortuj wg