Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez ala1983 07 paź 2013, 22:52
fantazjuję przed snem o życiu idealnym, bez lęków, kłopotów, z kochającą dziewczyną przy boku...

:great: Ja tego swego czasu doświadczyłam, więc wiem, że to możliwe i że warto mieć takie marzenia.

-- 07 paź 2013, 21:54 --

tanczaca_skarpetka, Bez przesady. Z takim myśleniem i nastawieniem to by mnie już dawno pochowali :silence:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Samotność

przez devnull 07 paź 2013, 22:54
vifi napisał(a):Też często uciekam we własny świat, ale ostatnio dochodzę do wniosku że można jednak być szczęśliwym mieszkając w świecie, którego nie jest się centrum, będąc tak samo wartościowy jak inni ludzie. Ale póki co tego nie potrafię. Wręcz czasami mam wrażenie/lęki że jak bym się pozbył tego swojego świata to bym stracił własną indywidualność.

Masz rację, ale to bolesne, że My toczymy życie wewnątrz Nas samych, tak jakby fizycznie nas nie było, nie ma bodźców zewnętrznych,
pozostaje wyobraźnia, która czasem nagradza ale często niestety karze, dodatkowo zachowania tego typu są dosyć uzależniające
i tylko zamurowuje człowieka w samym sobie. Czuję się kurewsko bezradny wobec swojej słabości, świat urojeń, skrytej nienawiści,
urojonych ambicji/celów/marzeń, których nie da się zrealizować, życie jak w filmie a nie w rzeczywistości.

Dawno tu nie zaglądałem, ale jestem przerażony tym co tutaj się dzieje, nie sądziłem, że jest tu tyle takich co ja,
a to wcale mnie JUŻ nie pociesza, dodatkowo załamuje. Bo ja mam uczucie, że dźwigam cały ciężar wszechświata na swoich barkach.
Ostatnio edytowano 07 paź 2013, 22:56 przez devnull, łącznie edytowano 1 raz
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Samotność

przez los_historicos 07 paź 2013, 22:55
Czy ja powiedziałem że tak czynię codziennie? Nie, wtedy, gdy jest mi bardzo źle czyli na szczęście rzadko. Jestem realisto-pesymistą i wiem że pewnych rzeczy nie osiągnę ale mi wiele do szczęścia nie trzeba. Jestem minimalistą.
Srubasabadananienieryszczybysryburstzhhh - złota myśl Juliana Tuwima

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez PJT 07 paź 2013, 22:56
los_historicos napisał(a):Kiya
PJT, czym? Pierwszy raz słyszę. Eeee... Orienautyka, tulpy - wolę w to się nie wgłębiać bo jakbym się wciągnął to bym to widział aż nazbyt realnie. Zresztą mój mózg się częściowo wyeksploatował.

Oneironautyka pozwala na podróże w innym świecie, podczas snu
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Samotność

przez Kiya 07 paź 2013, 22:56
los_historicos, boże, jak ja Ci zazdroszczę, że jeszcze choć czasem tak potrafisz. Przed snem nie mam ani o czym, ani o kim myśleć, marzyć nie potrafię, więc co wieczór włączam sobie odcinek serialu i staram się zasnąć tuż po nim - zostawiając komputer włączony, żeby szumiał, bo cisza to pustka, a pustka to ból.

-- 07 paź 2013, 22:57 --

PJT, nie, mnie nauki nie interesują
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez PJT 07 paź 2013, 22:57
to nie nauka patrz wyzej
ja mam codziennie barwne sny po 3-4/noc coniektore moge kontrolować, nie brakuje mi czegoś nierealnego w życiu
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 07 paź 2013, 23:14
zaqzax-3 napisał(a):Masz rację, ale to bolesne, że My toczymy życie wewnątrz Nas samych, tak jakby fizycznie nas nie było, nie ma bodźców zewnętrznych,
pozostaje wyobraźnia, która czasem nagradza ale często niestety karze, dodatkowo zachowania tego typu są dosyć uzależniające
i tylko zamurowuje człowieka w samym sobie. Czuję się kurewsko bezradny wobec swojej słabości, świat urojeń, skrytej nienawiści,
urojonych ambicji/celów/marzeń, których nie da się zrealizować, życie jak w filmie a nie w rzeczywistości.

Podpisuję się rękami i nogami. A powrót do rzeczywistości bywa bardzo bolesny, zwłaszcza jeśli sobie uświadomimy, ile zmarnowaliśmy czasu. I że już za późno, żeby nadrobić cokolwiek.

Samotność

przez mark123 07 paź 2013, 23:18
Też często fantazjuję. W swoich fantazjach myślowych "odgrywam" różne "role", w prawie każdej z nich jestem ważny i mam wpływ na kogoś (pozytywny lub negatywny).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Kiya 07 paź 2013, 23:18
zmęczona_wszystkim, ja marnuję czas bez fantazjowania, więc nie widzę związku.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 07 paź 2013, 23:18
I nie teoretyzuje; mam 21 lat a wszystkie problemy, które miałem w wieku 16 lat dalej są aktualne.

Nie co się załamywać. Są ludzie ,którzy się ogarniają dopiero po 30. Najważniejsze to próbować. I tak mamy prawiczków którzy dopiero po 35 roku życia 'zaliczyli', udało im się ożenić i mają nawet dzieci. Można iść zawsze na dobre drugie studia zaoczne albo po prostu samemu nauczyć się czegoś pożytecznego.

Braki w umiejętnościach społecznych - próbować rozmawiać z innymi, traktować to jak ćwiczenie i nie załamywać się drobnymi porażkami.

Najgorsza jest jednak chujnia emocjonalna coś próbujesz robić i czujesz się jak gówno, a uciekanie daje krótkotrwała satysfakcje - tu staram się coś ala medytować, nie poddawać uczuciu, ale to jest bardzo trudne.

Samotność

przez carlosbueno 07 paź 2013, 23:22
Ja się chyba ogarnę dopiero po śmierci. A w marnowaniu czasu to chyba nikt mnie nie przebije. Ludzie z boku pewnie zastanawiają się jak można tak kompletnie nic nie robić jak ja, inny by chyba z nudów umarli.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez devnull 07 paź 2013, 23:25
carlosbueno napisał(a):Ja się chyba ogarnę dopiero po śmierci. A w marnowaniu czasu to chyba nikt mnie nie przebije. Ludzie z boku pewnie zastanawiają się jak można tak kompletnie nic nie robić jak ja, inny by chyba z nudów umarli.

uwierz, nie jesteś sam, ja już się ŻADNEJ pracy nie podejmuję, mimo że dostaję oferty,
ale kiedy o nie błagałem to ich nie było, zawsze u mnie sprawdza się powiedzenia "Musztarda po obiedzie".
nie umiem podjąć się czegoś nie mając z tego żadnej satysfakcji a jedynie obrzydzenie, wkurw, nasilenie choroby.
Ostatnio edytowano 07 paź 2013, 23:27 przez devnull, łącznie edytowano 2 razy
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 07 paź 2013, 23:26
Kiya napisał(a):zmęczona_wszystkim, ja marnuję czas bez fantazjowania, więc nie widzę związku.

Ja też. Ale tak sobie potem tłumaczę, ze jakbym nie fantazjowała, to miałabym więcej czasu na to, by zrobić coś konkretnego, ale tego i tak nie robię. Tylko sobie jeszcze dodatkowo nawrzucam, ze marnuję czas na fantazje. Takie trochę usprawiedliwienie.

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 07 paź 2013, 23:29
Wyobraźcie sobie, że jesteście/jesteśmy ćpunami tylko, że ćpacie fantazje :D Dla ćpuna zaprzestanie ćpania i zmierzenie się z rzeczywistością jest również niesamowite bolesne i trudne. Łatwiej przecież uciec w narkotyki, nie? Jednak długoterminowe konsekwencje tego są katastrofalne - stajesz się wrakiem albo umierasz. Tak samo jest z nami.

Sortuj wg