Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Kiya 01 paź 2013, 23:13
Kestrel, w zupełności się z Tobą zgadzam. Ale dziwię się, że nie dostrzegasz w sobie żadnych predyspozycji do bardziej ścisłych kierunków - kłócić się nie będę, znasz siebie lepiej, ale ewidentnie jesteś nerdem, a nerdzi zwykle mają smykałkę do liczb.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 01 paź 2013, 23:15
ale ewidentnie jesteś nerdem, a nerdzi zwykle mają smykałkę do liczb.

To tylko stereotyp.

Samotność

przez Kiya 01 paź 2013, 23:17
tanczaca_skarpetka, dlatego słowo ZWYKLE.

-- 01 paź 2013, 23:18 --

(poza tym znam wielu nerdów, a każdy zajmuje się informatyką, fizyką lub chemią, Kestrel byłby więc wyjątkiem :P )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 01 paź 2013, 23:19
Kiya napisał(a):tanczaca_skarpetka, dlatego słowo ZWYKLE.

Spoko. Niestety dalej w powszechnej świadomości mamy taki obraz informatyków
http://www.informatyka.mefatiel.com/wp- ... 00x224.jpg i kuce oczywiście. Jaki dobry informatyk czy nerd nie ma kuca?

Oczywiście ziarnko w tym prawdy, jak w każdym stereotypie.
Ostatnio edytowano 01 paź 2013, 23:21 przez tanczaca_skarpetka, łącznie edytowano 1 raz

Samotność

przez Kiya 01 paź 2013, 23:21
Yup, wyglądają zupełnie jak moi znajomi!

Samotność

przez carlosbueno 01 paź 2013, 23:22
Ja tam jestem anynerdem chyba, mimo że spędzam ogromne ilości czasu przed komputerem, mój brat mówi że jestem największym komputerowym noobem jaki zna wszechświat( coś w stylu dużo używam a kompletnie nic nie potrafię na nim robić) no ale ja jestem intelektualnym niedorozwojem a z matmy już ledwo w podstawówce zdawałem. ;)
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 01 paź 2013, 23:22
hehe no cóż [brak słów] :D

-- 01 paź 2013, 23:31 --

Odnośnie bycia nerdem; ogólnie nie jestem za bardzo schludny ale na komputerze czy w komórce musi być porządek i wszystko musi działać idealnie. Strasznie wkurza mnie każda niespójność interface'u, wkurza mnie burdel na karcie w telefonie jaki pozostawia android. Mój romans z linuksem skończył się źle bo miałem za dużo wyboru, ale zawsze coś mi nie pasowało. W kodzie to samo; musi być jak najlepszy, najbardziej przejrzysty.

Samotność

przez Arhol 01 paź 2013, 23:34
Kiya napisał(a):Kestrel, w zupełności się z Tobą zgadzam. Ale dziwię się, że nie dostrzegasz w sobie żadnych predyspozycji do bardziej ścisłych kierunków - kłócić się nie będę, znasz siebie lepiej, ale ewidentnie jesteś nerdem, a nerdzi zwykle mają smykałkę do liczb.

Wszelakie przedmioty ścisłe w szkole - kładłem na nie lache,nie rozumiejąc ich - wieczne zagrożenia,chemia,matma,fizyka - najczystsze zuo.
programowanie - nigdy mnie to nie interesowało,komp służy wyłącznie do rozrywki.

Może czasem jakieś minimalistyczne "zapędy" do fotoszopy i grafiki były,ale nad tym sporo pracy,kurwica by mnie wzięła,stąd raczej ściślaki odrzucam.
Co do nerdyzmu/nołlajfizmu,zgodzę się :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Kiya 01 paź 2013, 23:39
Kestrel, może wybierz się najpierw na grafikę do szkoły policealnej - przekonałbyś się, czy warto by Ci było wchodzić w to głębiej. Bo takie przekreślanie czegoś "bo nie" wydaje mi się nierozsądne. A co do "komp służy wyłącznie do rozrywki" - zawsze możesz zostać testerem :D Albo zawodowym graczem :D

Samotność

przez carlosbueno 01 paź 2013, 23:42
Kestrel, no ale pewnie jesteś z komputerem i ogólnie z techniką za pan brat, ja to nawet mam problem ze ściągnięciem programu z netu, bo ściągne nie ten, albo zainstaluje przy okazji 10 innych i ogólnie daje co jakiś czas kompa do przeglądu bratu aby mi zrobił porządek, pościągał i pousuwał co trzeba, a moja siostra nie może uwierzyć jak można mieć taki burdel w komputerze jak ja mam. Niestety zdolności odziedziczyłem po matce która wyłączą urządzenia elektryczne z gniazdek bo inaczej nie potrafi a pilota od tv i radioa też nie potrafi obsługiwać.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez vifi 01 paź 2013, 23:42
tanczaca_skarpetka napisał(a):
Kiya napisał(a):tanczaca_skarpetka, dlatego słowo ZWYKLE.

Spoko. Niestety dalej w powszechnej świadomości mamy taki obraz informatyków
http://www.informatyka.mefatiel.com/wp- ... 00x224.jpg i kuce oczywiście. Jaki dobry informatyk czy nerd nie ma kuca?

Wiecie skąd jest to zdięcie?
Ja jako student informatyki mogę powiedzieć że takich stereotypowych informatyków (których średnio interesują kontakty społeczne, dziewczyny, lubią liczyć/programować) to zdarza się 1 na 50 informatyków. Są też osoby nieśmiałe, karierowicze, z jakimiś brakami umiejętności społecznych, którzy mylnie są brani za tą pierwszą grupę, czasami wręcz chcą być (ja wręcz czasami marzyłem o takim małym aspergerze).
To zdięcie pochodzi z obozu olimpiady informatyczne sprzed kilkunastu lat. To prawda że ci olimpijczycy chodzą w okularach i swetrze, ale jak ja ich spotykałem (kiedy jeszcze chodziłem do tej samej uczelni co oni) to jednak nie mieli jakiś wielkich problemów z rozmawianiem, raczej nie mieli motywacji do jakiegoś imprezowania itp. chociaż to też nie jest żadna reguła. Nie wiem czy mieli nadzieję na jakąś karierę, błysk. Miałem wrażenie że po prostu lubili to co robią, a bez tego ciężko jest siedzieć tyle godzin nad abstrakcyjnymi problemami, które przydają się niewiadomo do czego.

Samotność

przez Arhol 01 paź 2013, 23:43
Albo zawodowym graczem :D

Oj,ESL i inne większe organizacje które zrzeszają pro playerów,w nieważne jakiej grze,to naprawdę talent trzeba mieć,wielu ludzi myśli że ot tak,pogra się 2h i już,a tu dupa...naprawdę trzeba mieć refleks/skill/pomysłowość by być "dobrym".
Grafika to nie głupi pomysł,pomyśleć można,co do testera,myślę że takowe roboty zajęte daawno temu :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez tanczaca_skarpetka 01 paź 2013, 23:43
Ja kiedyś bodajże I LO powiedziałem nauczycielce od matmy, że matma jest mi do niczego potrzebna. Zapamiętała to do końca lo i chyba mnie za to bardzo nie lubiła. Zaś w gimnazjum w ostatniej klasie miałem piątkę z matmy, naciąganą, ale jednak. W sumie z niczego nigdy nie byłem kompletną nogą. Najlepszy w gim za to byłem z informatyki; excel i te sprawy.

Samotność

przez Kiya 01 paź 2013, 23:44
vifi, znasz ludzi z tego zdjęcia? :D A któryś z nich jest jeszcze wolny? :D
(naprawdę się nie nabijam)

Sortuj wg