Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez New-Tenuis 18 wrz 2013, 11:58
zmęczona_wszystkim, "oswoić" nie znaczy "kochać". Znaczy - przyjaźnić się, kolegować się, utrzymywać normalny, zdrowy kontakt. Ja osobiście bardzo boję się ludzi, którzy prowadzą ze mną szczere rozmowy, analizują nawet moją sytuację rodzinną, po czym nagle znikają... na rok. :roll: Bo im się te rozmowy znudziły, przynajmniej ja to tak odczytuję. Fakt faktem, niewiele takich osób na swojej drodze spotykam, ale kiedy już spotkam, rozwala mnie to. A jako że ostatnio mnie podobna sytuacja spotkała, jestem w "proszku" - bo przywiązuję się do ludzi, przed którymi się otworzę - zarówno do facetów, jak i do kobiet. Może nie warto się otwierać? :roll:
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Samotność

przez Rebelia 18 wrz 2013, 12:07
New-Tenuis, warto się otwierać, ale w moim przypadku to otwieranie na całego przynosiło wiecej szkody niż pożytku. W tym też trzeba mieć umiar, bo są sprawy o których np. nie powiedziałabym nikomu oprócz może najbardziej zaufanych wieloletnich przyjaciół. Z doświadczenia wiem, że zasypywanie innych swoimi problemami może być na dłuższą metę zgubne, o ile do takiej osoby nie masz absolutnego zaufania (i vice versa). Znałam przypadek, który miał potrzebę przyjaźni i wygadania się. Sęk w tym, że gość dość trefnie analizował jednostki pod względem bycia jego potencjalnym przyjacielem i tym sposobem swoją historią życia zameczał wszystkich, którzy znaleźli się w jego strefie bezpieczeństwa. I nie dziwota, że tych znajomych powoli mu ubywało. Każdy człowiek ma swoje problemy i jeszcze na dokładkę dochodzą problemy całego tabuna innych osób. Lepiej mieć jedną zaufaną osobę niż szukać kilku takich, które na oko wyglądają na zaufanych, a koniec końców uciekają. I to chyba już powinno świadczyć o tym, że trafiałaś na nieodpowiednie osoby do dzielenia się swoją historią.

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 18 wrz 2013, 12:11
beedee napisał(a):Jeśli kogoś kocham to chcę z nim być przez cały czas i potrzebuję go - żeby czuć się szczęśliwa, żeby czuć się bezpiecznie, żeby sama czuć się potrzebna.

To już chyba kwestia bardziej filozoficznych dociekań, co oznacza słowo "potrzebna". Niekiedy to słowo oznacza "handel wymienny" - jestem z kimś, bo go potrzebuję z różnych powodów. Mniej lub bardziej egoistycznych. "chcę z nim być cały czas" - dla kogoś mogłoby zabrzmieć bardzo zachłannie :D A mogłabyś trafić np. na kogoś, kto ceni sobie samotność i lubi czuć niezależność. Czy to by jakoś przeszkadzało w tym uczuciu?

-- 18 wrz 2013, 12:16 --

New-Tenuis napisał(a):zmęczona_wszystkim, "oswoić" nie znaczy "kochać". Znaczy - przyjaźnić się, kolegować się, utrzymywać normalny, zdrowy kontakt. Ja osobiście bardzo boję się ludzi, którzy prowadzą ze mną szczere rozmowy, analizują nawet moją sytuację rodzinną, po czym nagle znikają... na rok. :roll: Bo im się te rozmowy znudziły, przynajmniej ja to tak odczytuję. Fakt faktem, niewiele takich osób na swojej drodze spotykam, ale kiedy już spotkam, rozwala mnie to. A jako że ostatnio mnie podobna sytuacja spotkała, jestem w "proszku" - bo przywiązuję się do ludzi, przed którymi się otworzę - zarówno do facetów, jak i do kobiet. Może nie warto się otwierać? :roll:

Myślałam, że chodzi Ci o bardziej intymną relację. A że ludzie znikają? Ja się do tego przyzwyczaiłam. Takie czasy, taka kultura. Kilkuset znajomych na FB, a tak naprawdę nie ma niekiedy z kim poważnie porozmawiać: to obecnie częsta sytuacja. I też uważam, że może nie warto wszystkich obarczać swoimi problemami, bo po co? Czy każdy musi o nich wszystko wiedzieć, rozkminiać je razem z Tobą? Nie wystarczy 1-2 zaufane osoby?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez buszujacywtrawie 18 wrz 2013, 12:17
A ja jestem 31 letnim nierozdziewiczonym prawiczkiem. W dodatku gejem. Nic mi nie brakuje, ale musiałem prowadzić cnotliwe życie

Samotność

przez beedee 18 wrz 2013, 13:35
zmęczona_wszystkim napisał(a):
beedee napisał(a):Jeśli kogoś kocham to chcę z nim być przez cały czas i potrzebuję go - żeby czuć się szczęśliwa, żeby czuć się bezpiecznie, żeby sama czuć się potrzebna.

To już chyba kwestia bardziej filozoficznych dociekań, co oznacza słowo "potrzebna". Niekiedy to słowo oznacza "handel wymienny" - jestem z kimś, bo go potrzebuję z różnych powodów. Mniej lub bardziej egoistycznych. "chcę z nim być cały czas" - dla kogoś mogłoby zabrzmieć bardzo zachłannie :D A mogłabyś trafić np. na kogoś, kto ceni sobie samotność i lubi czuć niezależność. Czy to by jakoś przeszkadzało w tym uczuciu?

Trafiłam na taką osobę w przyjaźni - bo dla mnie przyjaźń to także miłość, tylko inaczej rozumiana. I obie uczymy się tego, że chcemy czego innego i czego innego potrzebujemy. Ale nie sprawia to większych problemów - wystarczy szczerze rozmawiać i potrafić dochodzić do kompromisów.
Dlatego powiem tak: trochę mi to przeszkadza, ale mogę z tym żyć i umiem się tego uczyć ;)
wenlafaksyna 112.5 mg

Samotność

przez New-Tenuis 18 wrz 2013, 15:28
zmęczona_wszystkim, Rebelia, nie mam w zwyczaju przychodzić do ludzi, przedstawiać się i opowiadać o swoich problemach. :P Ale jeśli ktoś SAM pyta i twierdzi, że chce słuchać, to odpowiadam.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Samotność

przez Abbey 18 wrz 2013, 15:28
Candy14 napisał(a):Vett, ale to zawsze mozna zmienic

można, ale czysto w teorii.
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez Rebelia 18 wrz 2013, 15:43
New-Tenuis napisał(a):zmęczona_wszystkim, Rebelia, nie mam w zwyczaju przychodzić do ludzi, przedstawiać się i opowiadać o swoich problemach. :P Ale jeśli ktoś SAM pyta i twierdzi, że chce słuchać, to odpowiadam.

Wiem, wiem. :) Do tego też właśnie się odniosłam.

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 18 wrz 2013, 21:32
beedee napisał(a):Trafiłam na taką osobę w przyjaźni - bo dla mnie przyjaźń to także miłość, tylko inaczej rozumiana. I obie uczymy się tego, że chcemy czego innego i czego innego potrzebujemy. Ale nie sprawia to większych problemów - wystarczy szczerze rozmawiać i potrafić dochodzić do kompromisów.
Dlatego powiem tak: trochę mi to przeszkadza, ale mogę z tym żyć i umiem się tego uczyć ;)

Trochę inaczej wygląda akceptacja czyjejś niezależności i skłonności do samotnictwa i wolności u przyjaciela, a inaczej u partnera/partnerki.

Samotność

przez Vilgefortz 18 wrz 2013, 21:53
k...... mać nie znoszę tego rozczarowania, nie godzę sie na samotność, mam fajnych znajomych, ale potrzebuje też, żeby ktoś mnie pokochał i wiem, że to nie da się tak hop siup i poznaje, poznaje i nagle słysze podoba mi się Twój kolega, niech to szlag

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 18 wrz 2013, 21:58
Vilgefortz napisał(a):k...... mać nie znoszę tego rozczarowania, nie godzę sie na samotność, mam fajnych znajomych, ale potrzebuje też, żeby ktoś mnie pokochał i wiem, że to nie da się tak hop siup i poznaje, poznaje i nagle słysze podoba mi się Twój kolega, niech to szlag

jeśli masz fajnych znajomych, to już coś. Większa możliwość poznania kogoś na imprezach/urodzinach spotkaniach. Koleżanki znajomych, itp. i prościej jest wyjść do ludzi i iść gdzieś z kimś, niż samemu.

Samotność

przez Vilgefortz 18 wrz 2013, 22:23
zmęczona_wszystkim, no wiadomo ale znajomi to znajomi, przez znajomych poznaje sie innych znajomych i nie koniecznie zainteresowany jestem, każdą nowo poznaną osobą, jako docelową partnerką Ale jak już myslę sobie, dobra ktoś mi się podoba i zaczyam poświęcać więcej czasu tej osobie, nie wiedząc jaki ona ma stosunek do mnie i cholernie obawiając sie rozczarowania, to widzę, że i tak nic nie wychodzi z tego

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 18 wrz 2013, 22:53
Oczywiście, ze nie chodzi o traktowanie każdej dziewczyny jako potencjalnej partnerki, ale o poszerzanie kręgu znajomych. Wychodząc do ludzie ma się jednak więcej możliwości poznania kogoś, niż nie mając realnych znajomości. Ja moge polegać tylko na znajomościach internetowych, a one mają to do siebie, ze szybko się urywają, prawie zawsze prowadzą donikąd. A im więcej poznawanych ludzi, tym większa (chyba) szansa na trafienie na kogoś odpowiadającego nam.

-- 18 wrz 2013, 22:54 --

I jeszcze ma się przynajmniej wyjść z kimś wieczorem albo w weekend, a nie siedzieć tylko przed kompem.

przez eurydyka1 18 wrz 2013, 22:59
Pierwszy raz od kilku miesięcy wreszcie to ponownie poczułam. Tak jakby odblokowały mi się chwilowo emocje, nagle zrozumiałam, że przecież nic się od tamtej pory nie zmieniło. Jestem sama, kompletnie sama, nie pasuję do ludzi, nie wiem z czego się śmieją i czuję to bardzo, całą sobą. W tym momencie czuję się, jak za czasów liceum, czyli za tych najgorszych lat. Fajnie, cieszmy się wspólnie.

Sortuj wg