Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez ladywind 29 lip 2013, 15:57
Kestrel, lepeij więc takiej drogi nie wybierać :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Samotność

przez Kiya 29 lip 2013, 17:13
Przez cały czas czuję się samotna i przytłoczona ludźmi jednocześnie.
Nie, nie chodzi o to, że mam wielu znajomych, bynajmniej.
Ale byle wiadomość, byle post prowadzi do stanu "zostawcie mnie wszyscy w spokoju".
Mam dość ludzi, męczą mnie samym tym, że istnieją.
Jednocześnie przecież nie chcę być sama...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez mark123 29 lip 2013, 18:18
ladywind napisał(a):mark123, to tylko Twoje gdybanie, nie wiesz jak by było w realu...

Ale np. na uczelni widzę, że jestem nudny w porównaniu do reszty.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Rebelia 29 lip 2013, 18:24
Nie nudny, tylko inaczej patrzysz na świat. Kiedy zaczynałam studia, pierwsza moja myśl "co ja tutaj robię". Ludzie totalnie odmienni ode mnie, czułam się trochę jak jakiś alien, no bo o czym by tu z nimi pogadać. Ogólnie bardzo sceptycznie byłam nastawiona. Ludzie, którzy wydawali się swojscy i w moim klimacie okazali się być totalnie inni, niż mi się wydawało. Za to ci, o których myślałam, że w życiu się nie dogadamy, okazali się dla kontrastu najbardziej "w porządku". Było do kogo japę otworzyć i jakieś ciekawe rzeczy zaczęły się dziać (chociaż nigdy tych relacji nie traktowałam jakieś długoterminowe).

Zresztą, w czym jesteś nudny "w porównaniu do reszty". Co oni robią, skaczą codziennie na bungee? Wiesz, pierwsze wrażenie myli bardzo często. Ten kto robi z siebie cholera wie jakiego świetnego, towarzyskiego człowieka, może w rzeczywistości taki nie być.

Samotność

przez polnormalny 29 lip 2013, 18:47
A ja zdałem sobie sprawę, że ze mnie to już nic nie będzie. Lata samotności i zamknięcia w sobie sprawiły że nie ma opcji żebym się otworzył, czuje że czas na zmiany przeminął i jestem już wrakiem człowieka. Nie polecam tego uczucia bycia gównem wyrzuconym poza jakikolwiek margines normalności. Także ten kto młodszy niech próbuje zmieniać tyle ile sie da bo potem będzie pisać to co ja :D

-- 29 lip 2013, 18:52 --

Powiało optymizmem ode mnie nie ma co :D Po prostu musiałem to z siebie wywalić bo tak to realnie patrząc widzę
polnormalny

Samotność

przez Shannon 29 lip 2013, 19:06
Rebelia napisał(a): Ten kto robi z siebie cholera wie jakiego świetnego, towarzyskiego człowieka, może w rzeczywistości taki nie być.

Często ważne jest, żeby umieć się sprzedać. Znam wiele towarzyskich osób, które po prostu potrafią sie wypromować, zainteresować sobą a przy bliższym poznaniu okazują się przeciętne.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Samotność

przez carlosbueno 29 lip 2013, 20:20
Ja tam za nudnego się nie uważam, choć do towarzyskości mi daleko, unikam ludzi z innych powodów głównie poczucia bycia gorszym i lęku przed krytyką.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez poem 29 lip 2013, 20:24
Jestem okropnie małomówna. Bywa ciut lepiej, ale generalnie moje myśli od słów dzieli jakaś przepaść.

Samotność

przez mark123 29 lip 2013, 20:45
Nie nudny, tylko inaczej patrzysz na świat.

To też, od zawsze odkąd pamiętam to w sumie patrzyłem na świat inaczej niż rówieśnicy.

Zresztą, w czym jesteś nudny "w porównaniu do reszty". Co oni robią, skaczą codziennie na bungee?

Potrafią między sobą znaleźć temat do rozmowy. Ja natomiast nie mam w realu o czym rozmawiać.

Często ważne jest, żeby umieć się sprzedać. Znam wiele towarzyskich osób, które po prostu potrafią sie wypromować, zainteresować sobą a przy bliższym poznaniu okazują się przeciętne.

Ja nie umiem się w żaden sposób wypromować. Jeśli przyjdzie czas szukania pracy i będę miał jakąś rozmowę kwalifikacyjną, to mogą od razu się zorientować, że nie warto mnie zatrudniać.

unikam ludzi z innych powodów głównie poczucia bycia gorszym i lęku przed krytyką.

Ja unikam w realu relacji z ludźmi z kilku powodów: lęku przed krytyką i wyśmianiem; brakiem tematów do rozmowy i brakiem wyraźnej potrzeby nawiązywania kontaktu z ludźmi w realu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Uciekinier 29 lip 2013, 20:58
Będąc samotnym marzy się o odrobinę chociaż czułości, wtuleniu w ramiona drugiej osoby.. doznałem tego ostatnio, było tyle czułości ile nigdy w moim życiu, ale czy jestem szczęśliwy, że mogłem chociaż przez chwilę tak? Nie sądzę, tęskniłem do samotności, bycia sobą. Chociaż w sumie raczej byłem sobą, to jednak nic nie czułem do tej miłej dziewczyny, po prostu taka wakacyjna znajomość.. może przez leki, które zacząłem brać stałem się obojętny, bo nawet nie przeżywam rozstania, a zawsze tak było nawet w przypadku bardzo niepasujących do mnie osób. Ona była zdecydowanie najlepszą jaką dotychczas spotkałem..
Złapałem jednak koszmarnego doła, ale to chyba jednak nie z jej powodu.. Nie chcę już być z kimś na chwilę, by poczuć tę bliskość, chcę spotkać kogoś, do którego będę coś na prawdę czuł, ktoś, kto będzie umiał odczytać nie tylko moje zalety, ale i tę moją melacholię .. chcę zachować wszystko dla tej jedynej, choć coraz mniej wierzę, że ją spotkam..

Musiałem się wygadać, chociaż tutaj..
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Samotność

przez Rebelia 29 lip 2013, 21:03
Potrafią między sobą znaleźć temat do rozmowy. Ja natomiast nie mam w realu o czym rozmawiać.

Sraka ptaka. Wydaje mi się, że trochę przeceniasz jednak swoje możliwości anty-towarzyskie.

Ja nie umiem się w żaden sposób wypromować. Jeśli przyjdzie czas szukania pracy i będę miał jakąś rozmowę kwalifikacyjną, to mogą od razu się zorientować, że nie warto mnie zatrudniać.

Jeśli kiedyś będą Cię zatrudniać, to prawdopodobnie ze względu na Twoje umiejętności, a nie "promowanie się".

No ale widzisz, że przy pierwszej lepszej konfrontacji z rzeczywistością takie kwiatki zawsze wychodzą. Nie ma tak, że ktoś non stop będzie grał, w którymś momencie to aktorstwo się złamie. Aż mi się cytat przypomniał:
Niektórzy moi przyjaciele już nie jedzą pasty. Dbają o linię. Więc chodzą na steki albo francuszczyznę, czy szwedzkie żarcie, albo jeszcze co innego. I dostają wrzodów. Dlaczego? Bo nie można się stać kimś, kim się nie jest.

Samotność

przez na_leśnik 29 lip 2013, 21:09
Niektórzy moi przyjaciele już nie jedzą pasty. Dbają o linię. Więc chodzą na steki albo francuszczyznę, czy szwedzkie żarcie, albo jeszcze co innego. I dostają wrzodów. Dlaczego? Bo nie można się stać kimś, kim się nie jest.

Święte słowa.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Samotność

przez mark123 29 lip 2013, 21:21
Rebelia napisał(a):Jeśli kiedyś będą Cię zatrudniać, to prawdopodobnie ze względu na Twoje umiejętności, a nie "promowanie się".

Nie widzę u siebie żadnej umiejętności, dla której warto byłoby mnie gdzieś zatrudnić.

Samotność

przez rotten soul 29 lip 2013, 21:27
mark123,
Ale np. na uczelni widzę, że jestem nudny w porównaniu do reszty.

Jak to sprawdziłeś? Ciekawy jestem tej metody porównawczej?

polnormalny,
Powiało optymizmem ode mnie nie ma co :D

Faktycznie, aż musiałem koszulkę założyć :D
A ja zdałem sobie sprawę, że ze mnie to już nic nie będzie.

Do niedawna i przez wiele lat, tak uważałem. Aż tu nagle stwierdziłem, że to zwykła bzdura, którą sobie wkręciłem ciągłym powtarzaniem w myślach. Racjonalizacja przeważyła szalę. Owszem może się tak zdarzyć, że rzeczywiście nic już nie zmienię w swoim życiu, ale na razie odsunąłem tą myśl na bok, aby zrobić miejsce na pomysły, które pomogą mi zapobiec w spełnieniu się tego "proroctwa". A taki młody już nie jestem, jak co niektóre "beznadziejne przypadki" na tym forum, i mam dużo więcej zmarnowanych lat życia w kolekcji niż oni.
rotten soul

Sortuj wg