Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez rotten soul 28 lip 2013, 20:18
( Dean )^2,
Ten lęk to chyba takie świete przekonanie że nie zasługuje na miłość

Niestety mam takie myśli dość często, lecz mój racjonalizm na szczęście je odrzuca (szkoda tylko, że wracają jak bumerang). Dlatego szukam dalej.
rotten soul

Samotność

przez khaleesi 28 lip 2013, 20:19
polnormalny, a próbowałeś podbudowac sam tą pewnośc siebie?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:20
psyche., próbowałem przytyć żeby wyeliminować jeden z podstawowych kompleksów. skończyło sie uszczerbkiem na zdrowiu :smile: ja taki jestem poprostu z tym że ja sie nie umiem z tym pogodzić. Nie lubie siebie i nie czuje sie ze sobą dobrze.
polnormalny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Pieprz 28 lip 2013, 20:22
rotten soul napisał(a):Mushroom,
którzy chcieli twardą laskę

A który facet chce mieć miękką laskę :?: Nic taką nie zdziała przecież. :twisted:

:)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez khaleesi 28 lip 2013, 20:22
polnormalny, a czemu nie możesz zaakceptowac siebie takim jakim jesteś?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Samotność

przez rotten soul 28 lip 2013, 20:23
poem, psyche.,

Często przeplatam "wkurzone posty" niewyszukanym humorem, żeby się nie zagotować za bardzo, ponieważ (wy tego nie widzicie, chyba, że po emotkach) do takich dyskusji na ważne dla mnie tematy podchodzę bardzo emocjonalnie i często szlag mnie trafia, bo tyle w nich jest bolesnej prawdy.
rotten soul

Samotność

przez na_leśnik 28 lip 2013, 20:24
polnormalny, pytanie dotyczyło odbudowy pewności siebie a nie eliminacji przyczyn kompleksów. To nie to samo.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Samotność

przez rotten soul 28 lip 2013, 20:30
polnormalny,
Ja tak samo jak Ty próbowałem i tak samo jak u Ciebie odbiło mi się to na zdrowiu. Musiałem dać za wygraną :evil: . Cała nadzieja pozostaje w tym, że znajdę taką dla, której mój wygląd nie będzie miał, aż takiego znaczenia i najzwyczajniej w świecie będę się jej podobał takim jakim jestem.
rotten soul

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:36
na_leśnik,psyche., ja jej nigdy nie miałem tak naprawdę więc nie wiem jak miałbym nawet miał ją zbudować. Wstydzę sie swojego dziecięcego wręcz ciała, a kobiety śliniące się na widok pakerów gardzącę takimi jak ja zwyczajnie za wygląd, nie ułatwiają nawet spróbować tej pewności.Żyjemy w bardzo wizualno-konsumpcyjnych czasach. Ludzie zostali nauczeni kupowania oczami i sugerują sie tą logiką w pozostałych sprawach, w tym również relacjach towarzyskich. Swojego czasu postawiłem na pieniądze. Wiem,puste totalnie i głupie ale tonący brzytwy sie chwyta... Zacząłem zarabiać bardzo nieźle i na chwile faktycznie dało mi kopa coś w stylu " chociaż tym możesz zaimponować" ale teraz już wiem że pieniądze szczęścia mi nie dadzą. Nigdy to nie będzie dla mnie zamiennik dla samotności. Tylko prawdziwe uczucie może mi to dać. Jeśli poczuje się akceptowany to ja też zacznę siebie akceptować. A póki co dostaje same sygnały negatywne od społeczeństwa, a to dopiero przy 1 wrażeniu. jakbym się rozebrał to dopiero by mieli śmiech ze mnie i za pewne wytykali by palcami jak trędowatego.Naprawdę nigdy nie spotkałem takiego suchara jak ja. Wiem że za bardzo patrze na innych ale nie mam jak zrobić swojego mikroświatu z kobietą i mieć w dupie całą resztę.

-- 28 lip 2013, 20:38 --

rotten soul, jesteś ektomorfikiem też, choć nie tak skrajnym jak ja. W naszym przypadku robienie masy jest oszukiwaniem natury. I tak jak Ty marzę całe życie o tym żeby mnie dziewczyna zaakceptowała takiego jakim jestem.
polnormalny

Samotność

przez khaleesi 28 lip 2013, 20:38
polnormalny, kobiety sliniące się na widok pakerów sorry ale nieprawda to bo wiele jest kobiet które nie ślinią się na widok takich
Mistrz Avatara

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:46
psyche., nigdzie nie napisałem że to sie tyczy wszystkich :smile: drugą sprawą jest to że spora większość nie przechodzi obojętnie obok takich kolesi, którzy zazwyczaj mają kupę w głowie. Kobiety generalnie same na siebie ściągąją problemy. Wiele tych wypakowanych gości bawi sie nimi, porzucają je często robiąc im dziecko, a potem jest płacz i "dlaczego tak jest :cry: ". Rzadko a w zasadzie baaaaaardzo rzadko spotykałem inteligentne kobiety, które nie kierują się właśnie takim myśleniem ale one są pozajmowane a ja psychiczny - I koło sie zamyka...
polnormalny

Samotność

przez na_leśnik 28 lip 2013, 20:48
polnormalny, zgadzam się z tym co piszesz odnośnie tego, co dzisiejsza kultura promuje i jak działa. Naprawdę trafne spostrzeżenia. Tylko wyolbrzymione.
To, że tak zachowuje się większość nie znaczy, że wszyscy. Zauważyłem, że ty bardzo generalizujesz. Najpierw wszystkie kobiety, teraz wszyscy ludzie...
Tylko prawdziwe uczucie może mi to dać. Jeśli poczuje się akceptowany to ja też zacznę siebie akceptować.

Też tak kiedyś myślałem. Krótko: miałem trzy dziewczyny, ostatni związek ponad pięcioletni. Do dziś się nie akceptuję...

Na twoim miejscu - skoro dobrze zarabiasz - pomyślałbym o jakiejś terapii. Możesz dużo zyskać i nic nie ryzykujesz. Z jednej strony wiesz, że Twój problem siedzi w głowie, z drugiej cały czas wracasz do tematu swojego ciała, jak gdyby to był główny problem.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Samotność

przez rotten soul 28 lip 2013, 20:48
psyche.,
Może się nie ślinią, ale na pewno się robią mokre.

polnormalny,
rotten soul, jesteś ektomorfikiem też

Kurde musiałem się szybko dokształcić, bo nie byłem pewien czy obraziłeś mnie czy nie ;) Jak bym wyglądał jak ektomorficy zaproponowani przez Google na pierwszej stronie to nie miał bym żadnych kompleksów. Lepsze w sumie to niż bycie pyknikiem (kurva, kto wymyślała te nazwy :D )
rotten soul

Samotność

przez khaleesi 28 lip 2013, 20:50
rotten soul, no to się mylisz :mrgreen:
Mistrz Avatara

Sortuj wg