Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:01
Kestrel napisał(a):Uroda,wygląd...to skorupa,nie ma co ukrywać,odgrywająca ważną rolę...
Ale skorupa.
Jeżeli pod skorupą chowa się słaby,przestraszony wszystkiego,odizolowany,izolujący się człowiek...
Nic z tego nie będzie.
Maska?
I ta,nieważne czy maska pewności siebie,bezwzględności,obojętności,czy inna...
Pęknie któregoś dnia,nie jesteśmy maszynami.

Świetnie ujęte :great: . We mnie własnie pękła ta skorupa którą zakładałem do tej pory. Udawałem kogoś kim nie jestem (z całkiem dobrym skutkiem zresztą) a i nie dawałem sie poznać jako JA. Niektóre osoby z gatunku tych mniej rozkminiających myślę że nie pomyślały że mam takie problemy tak się zamaskowałem. Natomiast są też osoby które na bank mnie rozszyfrowały a ja o tym nawet nie wiem.A może tak naprawdę jest tak, że mam to wszystko wypisane na twarzy a ja nawet o tym nie wiem... :smile:
polnormalny

Samotność

przez inbvo 28 lip 2013, 20:05
rotten soul napisał(a):psyche.,
Te burdele tylko załamują trochę obraz romantycznego

Romantycy też mają fiuta wbrew pozorom. Nie przeskoczą pewnych rzeczy. O nie. Tu rządzi biologia.
dokładnie. zgadzam się w zupełności.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:06
ladywind, http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5 ... asteniczna
zgadza się praktycznie wszystko oprócz tego że umiem gadać z ludźmi na luzie
polnormalny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez ( Dean )^2 28 lip 2013, 20:07
rotten soul napisał(a):Ja obstawiam te cechy: brak pewności siebie, kompleksy, depresja, bycie zamkniętym w sobie, nieśmiałość (tym bardziej w stosunku do płci pięknej), fobia społeczna, nietypowy trudny charakter, nadmierna wrażliwość, niezaradność itp, itd.. Oto standardowa lista przyczyn (oczywiście nie każdy z nich posiada cały zestaw jaki wymieniłem) powodujących problemy z kobietami, Panów, którzy udzielają się na forum, w tym mnie.

Na pewno brak pewności siebie,niezaradność,nieśmiałość.

Podkreśliłbym też nadmierną<a może po prostu wysoką?>wrażliwość,to poważna "wada",wiem po sobie.Kobiety z jednej strony mówią że lubią wrażliwych facetów,ale chyba głównie w telewizji czy na youtubie,jak spiewają melancholijne piosenki,w realnym życiu mają średnie powodzenie.Kobiety dość brutalnie zachowują się w relacjach damsko-męskich,często manipulują,odrzucają,testują,ustawiają sobie "zapasowych facetów",jakbym z nr1 nie wyszło to biore dwójke czy trójke.....dla wrażliwego faceta to upokarzające być np.nr 3 i stać w kolejce do jakiejś dziewczyny,albo uświadomić sobie że flirtowała ze mną żeby poprawić sobie humor i poczuć sie atrakcyjniejszą.....niestety dużo kobiet jest baaardzo egoistycznych i traktują facetów jakby nie mieli uczuć.
Dodałbym też zwykły brak doświadczenia,obracanie sie w męskim gronie(mat-fiz w lo,hobby-kick boxing i potem polibuda=idealny przepis na bycie wiecznym prawiczkiem jak Dean :great: ).Tego sie czasem nie zauważa ale jak gdzies pisałem chodziłem rok na uniwersytet ekonomiczny i od razu pojawiły sie 3 chętne dziewczyny na mnie,niestety ja byłem wtedy zbyt zajęty jęczeniem jaki to jestem samotny i nieszczęśliwy żeby je zauważyć:P:P Także trzeba znać dużo dziewczyn ale nie wiem gdzie je można poznać poza kursem tanca :bezradny:
Ale jak dla mnie top cecha,która jest unisex,rodzi samotność zarówno u kobiet jak i mężczyzn to niska samoocena połączona z nadwrażliwością na odrzucenie.Znam bardzo ładną dziewczyne która jest ciągla sama,blisko nam do siebie i widze że posiada ten sam arsenał lęków i przesądów na temat związków co ja i mimo tego że jest o wiele bardziej towarzyska niż ja to jak mowiłem nie ma nikogo.
Ten lęk to chyba takie świete przekonanie że nie zasługuje na miłość.Sprawia ono że zakochujesz sie tylko w tych którzy cie odrzucają albo nie zakochujesz sie wcale.Mam to w sobie ale nie wiem jak z tym walczyć szczerze mówiąć.
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:09
inbvo, ja też się z tym zgadzam. Ja np. jestem mocnym romantykiem a jednocześnie mam ochotę na wyuzdany perwersyjny hardkorowy seks i nie widze w tym nic kolidującego ze sobą
polnormalny

Samotność

przez khaleesi 28 lip 2013, 20:10
inbvo napisał(a):
rotten soul napisał(a):psyche.,
Te burdele tylko załamują trochę obraz romantycznego

Romantycy też mają fiuta wbrew pozorom. Nie przeskoczą pewnych rzeczy. O nie. Tu rządzi biologia.
dokładnie. zgadzam się w zupełności.

Nie pisałam, ze brakuje im czegoś ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez na_leśnik 28 lip 2013, 20:10
na_leśnik, wiedziałem że ktoś to napisze :D otóż nie zgodzę się z Tobą bo nie tyle sam seks co stworzenia normalnej relacji wraz seksem pozwala Ci pomyśleć o sobie choć troche normalnie prawda? A i Ty jesteś wysoki i szupły. Ja jestem chudszy i wątlejszy od wielu dziewczyn nie posiadających nadwagi

Jeżeli dobrze sobie dośpiewałem brakujące słowo, masz na myśli możliwość stworzenia normalnego związku?
Jeśli to miałeś na myśli, to niestety odpowiedź brzmi: nie. Nie czuję się przez to normalniejszy w żaden sposób. Po prostu wiem, że problemy w relacjach z kobietami wynikają z innego powodu niż wygląd.
A i Ty jesteś wysoki i szupły. Ja jestem chudszy i wątlejszy od wielu dziewczyn nie posiadających nadwagi

To co napisałeś potwierdza, że Twoim problemem są bardziej kompleksy na punkcie swojego wyglądu niż sam Twój wygląd. Porównaj sobie swoją wagę i wzrost z podanymi przeze mnie, nasze proporcje są bardzo zbliżone, a mimo to Twoim zdaniem ja jestem "wysoki i szupły" (jak co najmniej ułan się poczułem he he ) a Ty "chudy i wątlejszy...".
Wnioski?
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Samotność

przez rotten soul 28 lip 2013, 20:11
Mushroom,
którzy chcieli twardą laskę

A który facet chce mieć miękką laskę :?: Nic taką nie zdziała przecież. :twisted:
rotten soul

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:11
( Dean )^2, ująłeś to wszystko rewelacyjnie. Lepiej bym tego nie napisał.
polnormalny

Samotność

przez khaleesi 28 lip 2013, 20:13
rotten soul, :lol:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Samotność

przez poem 28 lip 2013, 20:16
rotten soul napisał(a):Mushroom,
którzy chcieli twardą laskę

A który facet chce mieć miękką laskę :?: Nic taką nie zdziała przecież. :twisted:

Taki smutny z pozoru wątek, a ja czytam i co chwilę się śmieję :mrgreen:

Samotność

przez na_leśnik 28 lip 2013, 20:16
rotten soul, gra w bierki rozgotowanym makaronem, to dopiero wyzwanie! :D
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Samotność

przez khaleesi 28 lip 2013, 20:17
poem, jak rotten soul widzisz w wątku to wiedz, ze to będzie dobry wątek ;)
Mistrz Avatara

Samotność

przez polnormalny 28 lip 2013, 20:17
na_leśnik, wnioski? że mam pewność siebie na poziomie 0. Naprawdę marnie to wygląda wewnątrz a i zaczyna to wypływać na zewnątrz
polnormalny

Sortuj wg