Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez tahela 11 lip 2013, 03:03
idę spac, mysle ze bezie dłuzej niz poł godziny niestety
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez kolekcjoner snów 11 lip 2013, 03:11
tahela, forum jest dobre na sen?
kolekcjoner snów

Samotność

przez dasan 11 lip 2013, 10:31
"Jeśli czujesz się samotny, Postaraj się odwiedzić kogoś, Kto jest jeszcze bardziej samotny." Myślicie, że to ma sens? Przecież jeśli dwie osoby są samotne wystarczy, że się skontaktują i już nie są samotne. Wiem, że samotność to nie tylko brak osób w pobliżu, ale także wewnętrzna pustka. Czy takie osoby mogą starać ja w sobie zapełnić? A gdybym powiedział, że szukam takiej drugiej osoby, wysłucham i także chcę być wysłuchany i jak już znajdę to nie jestem samotny. Czy tak się da? Piszcie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Kiya 11 lip 2013, 13:17
buka, /cenzura/ się. Nie podobają Ci się moje posty, to daj mi spokój. Jedyne miejsce na świecie, w którym mogę napisać co czuję, a Ty mi je zatruwasz.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez Shannon 11 lip 2013, 14:03
dasan napisał(a):"Jeśli czujesz się samotny, Postaraj się odwiedzić kogoś, Kto jest jeszcze bardziej samotny." Myślicie, że to ma sens? Przecież jeśli dwie osoby są samotne wystarczy, że się skontaktują i już nie są samotne. Wiem, że samotność to nie tylko brak osób w pobliżu, ale także wewnętrzna pustka. Czy takie osoby mogą starać ja w sobie zapełnić? A gdybym powiedział, że szukam takiej drugiej osoby, wysłucham i także chcę być wysłuchany i jak już znajdę to nie jestem samotny. Czy tak się da? Piszcie.

Dla mnie to możliwość porozmawiania z kimś w realu na luźne tematy, spontanicznie jest jak na razie wystarczająca.
Niestety, ja mam wrażenie, że ludzie obok mnie są wpół żywi, wypaleni, w ogóle nie zainteresowani niczym, poza czubkiem własnego nosa i jakimiś nudnymi rzeczami. Ja lubię rozmawiać na wiele tematów, niekoniecznie gdy obejmują temat rozmowy, np. o ośmiornicach, o przyrządzaniu spaghetti, żywieniu gryzoni, legendach i tysiącu różnych rzeczy, które moich znajomych nudzą.... Chciałabym znaleźć osobę, która jest ciekawa świata, wszystkim podekscytowana jak ja, ale nie znalazłam jeszcze.
A z drugiej strony to często czuję blokadę i boję się cokolwiek powiedzieć, robię sie spokojna.... jeśli druga osoba nie przejmie inicjatywy, to znajomość się kończy.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Samotność

przez Kiya 11 lip 2013, 14:32
navi, wydaje mi się, że znam osobę, która właśnie taka jest. Cały świat go fascynuje. Osobiście mam problem żeby wytrzymać z nim dwie godziny (choć go lubię), ale może właśnie osoba taka jak Ty byłaby zadowolona z jego towarzystwa
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez mark123 12 lip 2013, 23:48
rotten soul napisał(a):mark123,
Lepiej to sprawdzić empirycznie, zamiast gubić się w domysłach, no ale jak chcesz - Twój wybór.

Ryzykować też nie lubię. Wiem, że kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje, ale nie ryzykując zabezpieczam się przed możliwością wystąpienia jakiejś negatywnej sytuacji.
Poza tym ja nawet na forum nie potrafię normalnie rozmawiać, a co dopiero w realu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez rotten soul 17 lip 2013, 20:16
mark123,
Oprócz tego, że Twoje posty są przesiąknięte na wskroś krytycyzmem swojej osoby, to ja nie widzę, w nich nic nienormalnego. Piszesz składnie, na temat, ciekawie i bezbłędnie. A w realu musisz ćwiczyć gadkę, nawet jak bardzo jej nie lubisz i obawiasz się ośmieszenia. No nie ma bata, musisz się przełamać, bo inaczej wpadniesz w taki marazm, że będzie Ci się bardzo ciężko z niego wygrzebać, jeśli w ogóle dasz radę.
rotten soul

Samotność

przez Arhol 17 lip 2013, 20:20
rotten soul, Czytając marka123, stwierdziłem że on już przegrał,sam ze sobą,skazał się na klęskę i nie chcę o siebie walczyć.
Ale dlatego że faktycznie jest tak "beznadziejny",czy raczej przez to że tak wygodniej?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez mark123 17 lip 2013, 20:46
Pisząc, że na forum nie umiem normalnie rozmawiać, głównie miałem na myśli pogawędki, a nie wypowiadanie się.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez khaleesi 17 lip 2013, 20:48
mark123, a mogę napisać do Ciebie czy mam spadać od razu ? ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez mark123 17 lip 2013, 20:50
psyche. napisał(a):mark123, a mogę napisać do Ciebie czy mam spadać od razu ? ;)

Ale co ?

Samotność

przez khaleesi 17 lip 2013, 20:53
mark123, cokolwiek zagadać ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez mark123 17 lip 2013, 20:58
psyche. napisał(a):mark123, cokolwiek zagadać ;)

W stylu cokolwiek, to ja nie umiem rozmawiać. Z tego, co obserwuję, mam tak jako jeden z bardzo niewielu aktywnych użytkowników forum, no ale ja jestem dziwny :pirate:

Sortuj wg