Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bonus 29 cze 2013, 15:49
I dzieje się też tak i to wcale nie rzadko, że dziewczyny niektóre, są już w jednym związku, a poznają innych facetów, kłamią, że one są wolne i wiążą się z drugim facetem, okłamując i oszukując tego pierwszego faceta. I tak samo robią faceci, tylko oni może trochę częściej.
To dla mnie, takie coś, jest nie tylko nienormalne, ale i żenujące...Bo ktoś inny jest: przystojniejszy, ma więcej kasy, jest ładniejsza dziewczyna, to trzeba się zainteresować, tymi właśnie osobami, a te pierwsze osoby w związku, już się nie liczą.

Są wredni, perfidni ludzie i tak postępują z innymi. I z tego, powstają zdrady i romanse. Gdyby mi dziewczyna coś takiego zrobiła, że lekceważyłaby moje uczucia, ignorowała je i nie miała do mnie szacunku, to ja nie pozwoliłbym sobie na to i dałbym jej wybór: "Albo zachowujesz się wobec mnie normalnie, szanujesz mnie, albo droga wolna i tyle...".
Ona jest wolna i ma prawo do swoich wyborów, a jej siłą przy sobie bym nie trzymał. Nikomu nie ogranicza się wolności. Ja też mam swoje wartości, swoje zdanie i tego się trzymam. Ktoś może to akceptować albo nie. Nie mój wybór.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez khaleesi 29 cze 2013, 15:53
Bonus, przecież wiadomo, że to niemoralne ale z facetami jest podobnie. Mogą mieć dziewczynę ale bałamucą inne. Może być istna sielanka przed ślubem a po nim on staje się despotom i damskim bokserem. :bezradny:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez Bonus 29 cze 2013, 16:09
No dzieje się tak. Przecież to już nie żadna nowość...
Mało to było i jest oszukiwanych kobiet? Co jeszcze gorsze, są kobiety, które nie zasługują na facetów z którymi są. Ale pewnych rzeczy się nie przewidzi.
Gdyby ktoś wiedział, że się potknie, to nie szedłby dalej...Nie da rady przewidzieć pewnych spraw.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez khaleesi 29 cze 2013, 16:21
Despotą :oops: lol
Bonus no niestety takie toksyczne związki niekiedy trwają całe życie. Kobiety dają się gnoić bo np facet jest jedynym żywicielem rodziny inne pobudki też nimi kierują. Nie umieją się postawić i żądac wobec siebie szacunku.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Samotność

przez rotten soul 30 cze 2013, 20:05
A co jest Waszym zdaniem gorsze? Nie być w ani jednym związku w ogóle do końca życia, czy chodź raz być kilka lat w toksycznym?
rotten soul

Samotność

przez khaleesi 30 cze 2013, 20:10
rotten soul, oba okropne przypadki. chociaż wolałabym być niz w zwiazku z facetem który by mnie bił. Jeden raz i koniec związku. Dla mnie to nie pojęte być z takim facetem który bije.
Mistrz Avatara

Samotność

przez Bonus 30 cze 2013, 20:15
No, trudno mi jest na to pytanie udzielić odpowiedzi...
Ja myślę, że "bycie w toksycznym związku" i "nie bycie w ogóle w związku", to jedna i ta sama strata. Tylko różnica jest taka, że przez jakiś czas z kimś się było i związek się zakończył, który i tak nie wnosił niczego dobrego.
A nie mając związku, żadnego, też niczego się nie zyskuje, bo nikomu na Tobie nie zależy i nie udaje się stworzyć związku. Mi tam nie przeszkadza to, że jestem "singlem", ale pod warunkiem, że mam kogoś bliskiego, kto o mnie myśli i dla kogo nie jestem, jakimś śmieciem, niepotrzebnym przedmiotem.

Samotność

przez buka 30 cze 2013, 20:15
Gdyby ktoś wiedział, że się potknie, to nie szedłby dalej...Nie da rady przewidzieć pewnych spraw.

Bonus

Samotność

przez mark123 30 cze 2013, 20:18
rotten soul napisał(a):A co jest Waszym zdaniem gorsze? Nie być w ani jednym związku w ogóle do końca życia, czy chodź raz być kilka lat w toksycznym?

Moim zdaniem gorsze jest być w toksycznym.

Ja ogólnie na chwilę obecną nie mam w planach, by kiedykolwiek tworzyć jakiś związek.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez khaleesi 30 cze 2013, 20:18
Bonus, ale lepsze byc samemu niż być poniżanym. A co do seksu single umieją sobie poradzić szczególnie faceci więc wiadomo. Kobieta singielka interesująca się facetami tylko w jednym celu to wiadomo jak jest nazywana.
Mistrz Avatara

Samotność

przez Bonus 30 cze 2013, 20:30
Ale mi nie chodzi tylko o seks.
Dla mnie to nie jest na pierwszym miejscu. Seks to tylko jeden z elementów życia. W pewnych sytuacjach, nie ma się seksu. Chociażby dlatego, że nie ma się nikogo.
A szukanie seksu "w desperacji", jest głupotą. Bo to tak, jakby dla kogoś seks był w życiu wszystkim. Nic innego się nie liczy, tylko ten seks. Ja tego tak nie odbieram.
Nie wszystko trzeba załatwiać przez seks.

Samotność

przez mark123 30 cze 2013, 20:35
Bonus napisał(a):Ja myślę, że "bycie w toksycznym związku" i "nie bycie w ogóle w związku", to jedna i ta sama strata.

Nie dla każdego nie bycie w związku to strata. Ja na przykład nie czuję potrzeby bycia w związku, (a poza tym to i tak bym się do tego nie nadawał).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Bonus 30 cze 2013, 20:50
A w ogóle to, nawet, mając "nietoksyczny związek", też nic dobrego taki związek może nie przynieść. Bo ktoś ma inne oczekiwania, brakuje dla siebie czasu, co już powoduje, że związek taki się rozsypuje, z czasem.

Ja, jakoś nie wyobrażam sobie związku z dziewczyną, która wiecznie nie ma dla mnie czasu, bo bardziej woli swoje zajęcia i sprawy.
Oczywiście, ma prawo do swoich spraw i własnego czasu, ale bez przesady. Wszystko się powinno traktować równo. Jak się nie poświęca komuś czasu, wcale, a ma się go więcej dla swoich przyjemności, innych znajomych, to nie szanuje się tej osoby, w związku.
Albo jak w ogóle nie ma ktoś czasu, dla nikogo, to po co tworzyć związek, obiecywać rzeczy, których się nie spełni?

Samotność

przez Saraid 01 lip 2013, 02:26
Toksyczny zwiazek to porazka,brak zwiazku to niespelnienie dla niektorych..
Saraid

Sortuj wg