Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez julkaapril 28 cze 2013, 00:00
jeszcze miesiąc temu w grupie nerwica lękowa z panicznym lekiem o smierci..a od paru dni życie jest mi obojętne..
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

Samotność

przez Adam Smith 28 cze 2013, 00:03
A dlaczego ktoś "odmienny" miałby być skazany na samotność, skoro nie musi tak być?

Moim zdaniem , dlatego , że ludzie przeważnie odtrącają innych ze względu na status społeczny . Jeśli ktoś ma mniej pieniędzy jest traktowany z pogardą i to samo tyczy się ludzi z zaburzeniami . Poza tym czasem musimy się pogodzić z tym co nam los zsyła , bo nie zawsze mam warunki i możliwość ku temu by żyć tak jak chcemy . Kiedyś marzyłem by wyjechać do Anglii lecz nie miałem pieniędzy i żadnego wsparcia ze strony rodziny , która mi wcześniej pomagała , to pokazuje , że nie wszystko zależy od naszych chęci , a wpływ na nasze życie ma również los i ludzie którzy nas otaczają , a bez wsparcia trudno w tych czasach
Adam Smith

Samotność

przez S_And_S 28 cze 2013, 00:07
Bonus, może dlatego że jest inny / od zawsze stał z boku i nikt go nie akceptuje choćby on chciał ?.
S_And_S

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Candy14 28 cze 2013, 00:19
. Jeśli ktoś ma mniej pieniędzy jest traktowany z pogardą i to samo tyczy się ludzi z zaburzeniami .

Nie zauwazylam..kwestia tego jakie wybieramy towarzystwo. Ja tam sie czuje wsrod ludzi chociaz nie jestem normalna...ale oni tez nie :P
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Adam Smith 28 cze 2013, 00:23
Nie zauwazylam..kwestia tego jakie wybieramy towarzystwo. Ja tam sie czuje wsrod ludzi chociaz nie jestem normalna...ale oni tez nie

ale ja nie prosiłem o opinię ... czuję się atakowany , powiedz mi , czy ty spiskujesz przeciwko mnie ? :P
Adam Smith

Samotność

przez *Wiola* 28 cze 2013, 00:29
Tomcio Nerwica, Czy Ty się aby nie przepoczwarzyłeś ? ;)
Moderator

Samotność

przez Bonus 28 cze 2013, 00:32
No tak, to prawda.
Już nie od dziś wiadomo, że ludzie, mający niewiele pieniędzy lub nie mający ich wcale, są traktowani gorzej, po prostu. Są teraz czasy, że jak nie ma się pieniędzy, to w oczach innych, nie liczysz się.
I to prawda, że nie wszystko od nas samych zależy. Na to ma wpływ wiele spraw i sytuacji w naszym życiu. Jeśli nam one nie sprzyjają, to zawsze będzie gorzej i źle.
Wiele może od nas zależeć, ale nie wszystko. A czasem jest tak, że nawet wiele od nas nie zależy, tylko jest kilka takich sytuacji i okoliczności, które mają duży wpływ na nasze życie.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Adam Smith 28 cze 2013, 00:38
*Wiola*, życie zmusiło mnie do zmiany poglądów :evil:
Adam Smith

Samotność

przez *Wiola* 28 cze 2013, 00:42
Tomcio Nerwica, :?
Moderator

Samotność

przez Adam Smith 28 cze 2013, 00:48
*Wiola*, dobra , zgrywam się :P
Adam Smith

Samotność

przez *Wiola* 28 cze 2013, 00:50
Tomcio Nerwica, Już się bałam ,że znów mi ubyło IQ ;)
Moderator

Samotność

przez eviq 28 cze 2013, 02:29
Tomcio Nerwica napisał(a):
A dlaczego ktoś "odmienny" miałby być skazany na samotność, skoro nie musi tak być?

Moim zdaniem , dlatego , że ludzie przeważnie odtrącają innych ze względu na status społeczny . Jeśli ktoś ma mniej pieniędzy jest traktowany z pogardą i to samo tyczy się ludzi z zaburzeniami . Poza tym czasem musimy się pogodzić z tym co nam los zsyła , bo nie zawsze mam warunki i możliwość ku temu by żyć tak jak chcemy . Kiedyś marzyłem by wyjechać do Anglii lecz nie miałem pieniędzy i żadnego wsparcia ze strony rodziny , która mi wcześniej pomagała , to pokazuje , że nie wszystko zależy od naszych chęci , a wpływ na nasze życie ma również los i ludzie którzy nas otaczają , a bez wsparcia trudno w tych czasach

Kiedyś wyjechałam do Anglii, żyło mi sie tam całkiem nieźle, tęskniłam za rodzina która oczekiwała tylko przekazu ode mnie. Kiedyś nie miałam statusu społecznego, dzis mam i odtracaja mnie ze względu na to że mi się udało. Odtracaja mnie bo według nich mogłam dać wiecej niż dałam. Zawsze dawałam wiecej niż brałam. Dziś godze się na jedna przyjaciółke na dobre i złe. Dzis wiem że status społeczny nie daje mi recepty na szczęście a moje chęci nie znaczą nic. Ważne jest to co ja soba reprezentuje. Z pieniedzmi czy bez nich jestem zawsze tym samym DOBRYM człowiekiem pogubionym w tym świecie ale zawsze czułym na cudze nieszczeście Godzę się na to co co los mi zsyła bo wiem że wazne jest by pozostać z soba Tak niedawno miałam pieniadze i wszyscy mnie kochali. Dziś nie mam pieniedzy i nie kocha mnie nikt Ale to nie ja sie zmieniłam. To poprostu otaczali mnie fałszywi ludzie. i nie ja potrzebuje pomocy a oni!

Samotność

przez Arhol 28 cze 2013, 08:35
Sam nie wiem co określa to czy ktoś będzie samotny czy nie...ile ludzi tyle poglądów,jeden będzie cię lubił za charakter,drugi niestety "lubił" za kasę,jeszcze inny za poglądy (tak, spotkałem się i z takim rodzajem przyjaźni), nie można powiedzieć co dyskwalifikuje a co nie..
Zależy na kogo trafimy,co robimy w kierunku by nie być samemu,czy nam to przeszkadza czy nie,różnie też się tę samotność definiuje.
To co wiem na pewno
Umiesz liczyć,licz na siebie
Żyj głównie dla siebie
Nie ufaj zbytnio ludziom.
Nikt nie lubi malkontentów
Desperacja też wydaje mi się jedną z najbardziej odrzucających rzeczy
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Bonus 28 cze 2013, 09:49
Ale posiadanie pieniędzy, nawet większych pieniędzy, to też nie jest wszystko. Ja mam takiego znajomego ze Szczecina, który prowadzi firmę, nie narzeka na brak pieniędzy, a i na koncie ma sporo.
Ale co z tego, jak nie jest w życiu szczęśliwy? Choruje na cukrzyce i zmaga się z tą chorobą. Jest samotny, bo mieszka sam, rodzina go nie odwiedza, znajomi, raczej też nie, a ma ich nie wielu.

On może kupić sobie wiele rzeczy, stać go nawet na kupno mieszkania, ale to tylko rzeczy materialne, które nie dadzą mu pełnego szczęścia na stałe.

-- 28 cze 2013, 08:55 --

A wracając do desperacji, to tu chyba mylimy pewne pojęcia...
Bo, według mnie, desperacja jest czymś, co robi się siłą, narzucając się komuś. A jeżeli ktoś o coś się stara i walczy, normalnie, spokojnie, aby zyskał: znajomość, bliskość u drugiej osoby, to nie jest to desperacja. Komuś może się to tak wydawać...z boku, ale tak naprawdę, to jest normalne zachowanie kogoś, kto chce coś zyskać, dobrego.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Sortuj wg