Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Cocoseque 18 cze 2013, 21:24
Większość ludzi postrzega innych jak zwierzęta - kto atrakcyjniejszy, kto silniejszy itd. Biologia biologią, ale człowieka od zwierząt coś różni, prawda? A wiele "plastików" i dzieciaków z podstawówki posiada właśnie percepcję zwierząt. Gratuluję rodzicom wychowania.
Dlatego wolę samotność, a gadek w stylu "Nie zasługuję na miłość" można sobie oszczędzić - to ci, którzy traktują was jak zwierzęta, nie zasługują na życie.

Samotność

przez Arhol 18 cze 2013, 21:33
Każdy zasługuje,pytanie co robić by ją uzyskać,czy jakim być : ).
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Saraid 19 cze 2013, 05:13
Kestrel napisał(a):Każdy zasługuje,pytanie co robić by ją uzyskać,czy jakim być : ).

Trzeba najpierw nauczyć się kochać siebie a to przeniesie się na inne sfery życia.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Sorrow 19 cze 2013, 06:11
Ostatnio czuję się coraz bardziej osamotniony. Głównie dlatego, że większość ludzi nie pasuje do mnie - papierosy, alkohol, narkotyki, religia, imprezy. Trudno mi znaleźć kogoś z kim można było się spotykać i chodzić na spacery i rozmawiać, o dziewczynie już nie mówiąc.

Cocoseque napisał(a):Większość ludzi postrzega innych jak zwierzęta - kto atrakcyjniejszy, kto silniejszy itd. Biologia biologią, ale człowieka od zwierząt coś różni, prawda? A wiele "plastików" i dzieciaków z podstawówki posiada właśnie percepcję zwierząt. Gratuluję rodzicom wychowania.

Ja myślę, że to raczej kwestia wrodzonej osobowości niż wychowania.

Saraid napisał(a):
Kestrel napisał(a):Każdy zasługuje,pytanie co robić by ją uzyskać,czy jakim być : ).

Trzeba najpierw nauczyć się kochać siebie a to przeniesie się na inne sfery życia.

Co to znaczy "kochać siebie"?

Samotność

przez Saraid 19 cze 2013, 07:49
Sorrow, "Kochać siebie"-Bardzo często sami siebie krytykujemy i mówimy sobie złe rzeczy: „jestem do niczego”, „jestem głupi”, „nie zasługuje na pochwały”, „to moja wina” itp. Taki stosunek do samego siebie nie ma nic wspólnego z miłością do siebie. Ciągłe samooskarżanie się, obwinianie i samokrytyka, przynosi nam tylko ból i powoduje niskie poczucie wartości.

Warto pamiętać, że skoro sami siebie krytykujemy, możemy też sami przestać to robić. Pamiętajmy, że nie jesteśmy winni każdemu niepowodzeniu, jakie nas spotyka.
Dostrzeżmy w sobie osobę niepowtarzalną, oryginalną, o ciekawej emocjonalności, zachwyćmy się swoją psychiczną, fizyczną i duchową kondycją. Mówmy sobie, że nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak my. Unikajmy towarzystwa ludzi, którzy lubią obwiniać i krytykować innych.
Saraid

Samotność

przez ( Dean )^2 19 cze 2013, 08:14

Wlaśnie o to chodzi....normalni ludzie,ktorzy zasluguja na miłosc czy nadaja sie do milosci,nie zadaja sobie tego pytania,nie zastanawiaja sie co robic a ktos raczyl mnie pokochac,co jeszcze w sobie zmienic po prostu sa kochanii i juz.
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez Arhol 19 cze 2013, 08:14

Toć przecież moja samoocena o narcyzm prawie że zahacza :lol: !

-- 19 cze 2013, 07:15 --

( Dean )^2, Zaburzenia utrudniają powodzenie w miłości,ale nie wykluczają tego.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez mark123 19 cze 2013, 08:24
Saraid napisał(a):Dostrzeżmy w sobie osobę niepowtarzalną, oryginalną, o ciekawej emocjonalności, zachwyćmy się swoją psychiczną, fizyczną i duchową kondycją. Mówmy sobie, że nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak my. Unikajmy towarzystwa ludzi, którzy lubią obwiniać i krytykować innych.

No czasami wrażenie, że jestem w ogóle niepowtarzalną osobą, taki kosmita (w sumie to już od dziecka byłem inny). A emocjonalności ciekawej nie mam, w psychice i kondycji fizycznej też nie mam się czym zachwycać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Saraid 19 cze 2013, 12:50
Kestrel, ;)
mark123, Nie pisze aby w narcyzm wpaść ,ale taka zdrowa akceptacja siebie .
Wiem to trudne,ale nie niemozliwe do nauczenia.
Saraid

Samotność

przez rotten soul 19 cze 2013, 13:36
Saraid napisał(a):Trzeba najpierw nauczyć się kochać siebie a to przeniesie się na inne sfery życia.

Moim zdaniem, niemożliwe jest aby się tego nauczyć. To jest nabyte. No bo jakże miałby się tego nauczyć? Wmawiając sobie jakieś kłamstwa o sobie? Nie lubię/kocham siebie z konkretnych powodów, a wkręcanie sobie filmów o mojej rzekomej zajebistości niczego tu nie zmieni. To tak jakbyś powiedziała jakieś osobie, która siebie samego lubi, żeby nauczyła się nienawidzić siebie. I co, jak to brzmi? Chyba sama przyznasz, że dość nierealnie i zwyczajnie głupio.
Saraid napisał(a):Dostrzeżmy w sobie osobę niepowtarzalną, oryginalną, o ciekawej emocjonalności, zachwyćmy się swoją psychiczną, fizyczną i duchową kondycją.

Gorzej jak nie mogę dostrzec nic takiego w sobie, bo po prostu tego nie ma.
Saraid napisał(a):Mówmy sobie, że nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak my

Tak, mówiłem to sobie wielokrotnie, tylko, że w moim przypadku miało to wydźwięk jak najbardziej negatywny. Wolałbym, żeby takich osób jak ja było więcej, żebym mógł spotkać kogoś podobnego. Rola oryginała odmieńca nie odpowiada mi ani trochę :cry:
Sorrow napisał(a):Trudno mi znaleźć kogoś z kim można było się spotykać i chodzić na spacery i rozmawiać, o dziewczynie już nie mówiąc.

Jak ja Cię dobrze rozumiem. Ja także mam z tym ogromne trudności. Latka lecą i widzę, że szanse, żeby coś się zmieniło z tej materii, są coraz mniejsze.
BTW miło spotkać znajomą "twarz" z PPI :papa: Ja ostatnio z stamtąd zdezerterowałem i ...pojawiłem się tutaj.
rotten soul

Samotność

przez mark123 19 cze 2013, 14:30
Nie pisze aby w narcyzm wpaść ,ale taka zdrowa akceptacja siebie .

Obecnie niemożliwe jest, żebym zaakceptował siebie.

Tak, mówiłem to sobie wielokrotnie, tylko, że w moim przypadku miało to wydźwięk jak najbardziej negatywny. Wolałbym, żeby takich osób jak ja było więcej, żebym mógł spotkać kogoś podobnego. Rola oryginała odmieńca nie odpowiada mi ani trochę :cry:

Ja od wczesnego dzieciństwa do teraz nie spotkałem ani jednej osoby, która by była podobna do mnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez Saraid 19 cze 2013, 14:33
mark123 napisał(a):
Nie pisze aby w narcyzm wpaść ,ale taka zdrowa akceptacja siebie .

Obecnie niemożliwe jest, żebym zaakceptował siebie.

Ja od wczesnego dzieciństwa do teraz nie spotkałem ani jednej osoby, która by była podobna do mnie.

To wszystko przed Tobą.Ważne by tylko w to uwierzyć.
Saraid

Samotność

przez rotten soul 19 cze 2013, 15:02
Saraid napisał(a):To wszystko przed Tobą.Ważne by tylko w to uwierzyć.

Sorry, ale to banał nad banałami. Dokładnie jak te, które wypisałem poniżej. Słyszałem takie teksty dziesiątki razy w swoim życiu i wiem jaka jest ich rola. Żadna. To są tylko puste frazesy, z których nic nie wynika.

Głowa do góry.
W końcu kogoś spotkasz.
Kiedyś przyjdzie na Ciebie czas (chodzi o miłość nie o śmierć;)).
Więcej optymizmu.
Nie przejmuj się, będzie dobrze.
Uwierz w siebie.
Jesteś wyjątkowy.

-- 19 cze 2013, 15:04 --

mark123 napisał(a):Ja od wczesnego dzieciństwa do teraz nie spotkałem ani jednej osoby, która by była podobna do mnie.

Witaj w klubie. Ja jestem prezesem. :D
rotten soul

Samotność

przez Saraid 19 cze 2013, 15:11
rotten soul, jeżeli nie będziesz pracował nad tym to rzeczywiście będa to tylko puste frazesy.Praca nad sobą wymaga wysiłku i samozaparcia.Wtedy możemy liczyć,że coś się zmieni.
Saraid

Sortuj wg