Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez nextMatii 08 lut 2012, 11:03
Nie chciałbym nikogo unieszczęśliwic przez swoją chorobę...dlatego wolę być sam...
Poczucie winy,ze kogos ranie soba
+samotnosc z tego powodu są gorsze niż samotnośc w pojedynke.......
nextMatii

Samotność

przez Aria 08 lut 2012, 13:39
nextMatii mam tak samo jak Ty. Też nie chcę nikogo ranić, mieć poczucie winy że druga osoba jest przeze mnie nieszczęśliwa.
Ale przynajmniej wiem, że nikogo nie zranię będąc sama ze swoimi problemami. Tylko czy aby na pewno to jest dobre rozwiązanie... ?
Najlepszy plan na szczęście?
Nie planować.

Poprzez nasze absurdalne kompleksy kryjemy w sobie to, co najlepsze.

Świat jest taki, jakim go widzisz. A sposób postrzegania zależy wyłącznie od Ciebie.

Samotność

przez nextMatii 08 lut 2012, 13:52
Aria, Pewnie nie,ale ja tak potrafie..znam siebie...świat jest pełen ludzi....
milości...którymi mozna zapelnić....swoje życie..nie musi to być akurat w moim przypadku kobieta....
nextMatii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Aria 08 lut 2012, 13:54
nextMatii jak nie kobieta, to co? lub kto? :smile:
Nie planować.

Świat jest taki, jakim go widzisz. A sposób postrzegania zależy wyłącznie od Ciebie.

Samotność

przez nextMatii 08 lut 2012, 13:57
Aria, ludzie,świat...życie....
nextMatii

Samotność

przez Aria 08 lut 2012, 14:01
nextMatii najgorzej jest zamknąć się na ludzi a zarazem chcieć dopuścić ich do swojego świata jednocześnie bojąc się odrzucenia...
Nie planować.

Samotność

przez nextMatii 08 lut 2012, 14:06
Wiem.........
nextMatii

Samotność

przez ladywind 08 lut 2012, 14:12
Ciężkie jest życie w pojedynkę, a jeszcze cięższe kiedy się choruje :-| Ale z drugiej strony warto próbować szukać tej drugiej połówki
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Samotność

przez nextMatii 08 lut 2012, 14:15
nextMatii, ja juz nie potrafie...za wiele mnie to kosztuje....ile razy mozna sie zawodzić?

-- 08 lut 2012, 13:16 --

ladywind, to do Ciebie... :lol: powyżej
nextMatii

Samotność

przez Michuj 08 lut 2012, 14:17
nextMatii, z tego wszystkiego już gadasz do siebie ;)
Loża szyderców

Samotność

przez nextMatii 08 lut 2012, 14:18
wujekEgonDaCiKlapsa, pisze jak co.. :lol: :lol:
nextMatii

Samotność

przez Stark 08 lut 2012, 16:58
ala1983 napisał(a):A ja wam coś poradzę 8) Nie wiem, kto jest autorem poniższej wypowiedzi, ale warto się nad nią zatrzymać. Szczególnie wtedy, gdy cierpimy z powodu naszej samotności.. mnie pomaga
"Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu. Szczęśliwi, którzy obywają się bez niego. Samotny nie opłakuje nikogo, nikt też nad nim nie płacze. Niech ten, kto nie chce cierpieć, kto czuje trwogę przed zgryzotą, uwalnia się od ludzi."

Dla mnie niemożliwe, sam po sobie widzę że potrzebuje kontaktu z innymi, to jest prawie żywot maszyny ;(.

Wątpię czy da się do tego przyzwyczaić... może po części, ale nie do końca.
Stark

Samotność

przez nextMatii 08 lut 2012, 17:01
Samotność nie jest naszym przeznaczeniem,a samych siebie poznajemy tylko wtedy,kiedy możemy się przejrżeć w oczach innych ludzi.
Ostatnio edytowano 28 lut 2012, 03:38 przez Lilith, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu
nextMatii

Samotność

przez Śmiercionauta 08 lut 2012, 17:33
ala1983 napisał(a):A ja wam coś poradzę 8) Nie wiem, kto jest autorem poniższej wypowiedzi, ale warto się nad nią zatrzymać. Szczególnie wtedy, gdy cierpimy z powodu naszej samotności.. mnie pomaga
"Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu. Szczęśliwi, którzy obywają się bez niego. Samotny nie opłakuje nikogo, nikt też nad nim nie płacze. Niech ten, kto nie chce cierpieć, kto czuje trwogę przed zgryzotą, uwalnia się od ludzi."

Ten cytat idealnie pasuje do twórczości Emila Ciorana. Moim zdaniem cytat pochodzi z książki "Na szczytach rozpaczy" W książce pełno jest pełno aforyzmów w podobnym tonie Przez niektórych książka jest uważana za Biblie nihilizmu. Jeszcze parę lat temu utożsamiałem się z książką.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Sortuj wg