Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Arhol 27 kwi 2013, 02:24
Nuve, Mam bardzo podobną sytuacje w tej kwestii...i sam szukam odpowiedzi...ogólnie taka nieśmiałość itp, mam wrażenie że w dzisiejszym świecie to w ogóle racji bytu niema, zwłaszcza u faceta, i niema innego wyjścia jak to po prostu wyeliminować...
Jak to zmienić - nie wiem.

Czy warto - owszem,na dłuższą metę jest to baardzo męczące,samotność to być może mniej problemów i zmartwień,ale też i jak wiele się traci..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez depresyjny86 27 kwi 2013, 02:41
Sorrow - czułem dziś dokładnie to samo.Czuję nadal zresztą.

-- So kwi 27, 2013 2:55 am --

Rzygać mi się chce sobą,Innymi ludżmi z reala zresztą też...ale z drugiej strony chciałbym.....choć przez chwilę...poczuć się normalnym człowiekiem...Być przez chwilę takim jak reszta....
:)

Samotność

przez Sorrow 27 kwi 2013, 03:58
depresyjny86 napisał(a):Sorrow - czułem dziś dokładnie to samo.Czuję nadal zresztą.

-- So kwi 27, 2013 2:55 am --

Rzygać mi się chce sobą,Innymi ludżmi z reala zresztą też...ale z drugiej strony chciałbym.....choć przez chwilę...poczuć się normalnym człowiekiem...Być przez chwilę takim jak reszta....

Duża część mojego cierpienia jest spowodowana innością dużej części ludzi. Alkoholem, papierosami, modą, korupcją, zaśmiecaniem ulic psimi odchodami, niesprawiedliwością, itp.
Chciałbym żyć wśród ludzi podobnych do mnie tyle, że bardziej sprawnych i niezawodnych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Marga_rita 27 kwi 2013, 10:30
Chcociaż jestem w tłumie ludzi czuję się cholernie samotna...
Jednak nikt nic nie widzi kiedy zakładam maske.
Dobija mnie ciągłe udawanie.

Samotność

przez Andskyru 27 kwi 2013, 10:51
Hmm mimo dojścia do takiego sformułowania jakiś czas temu. Niezależnie czy stoimy w pustkowiu czy wśród ludzi, jaka to różnica, kiedy jest w nas samotność, jest z nami wszędzie. Lecz czy na pewno jesteśmy sami, jeśli jesteśmy przynajmniej z sobą.
Nadal płonie we mnie gorycz samotność, jest jak nawroty choroby, z każdym razem gdy ustaje powraca za jakiś czas z większą siłą, pustka która przebija mą dusze jak sztylet lodu i me wykrwawianie bolesne zaklęte w pętli czasu i ciągle i ciągle.
Najczęstszą przyczyną śmierci jest życie

Samotność

przez aneta.lena.w 27 kwi 2013, 10:54
a ja nie mam swojego miejsca. wciąż go szukam, szukam siebie w różnych podejmowanych aktywnościach - kółka fotograficzne, jazda na desce, rysowanie, pisanie.. ale wciąż jeszcze go nie znalazłam. czuje się sama w tym jaka jestem, brak kogoś, kto byłby podobny.
" Stawiam świat na głowie do góry nogami
Na odwrót i wspak bawię się słowami
Na białym czarnym kreślę jakieś plany
Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały.. "

Samotność

przez szczypiorek86 27 kwi 2013, 12:24
aneta.lena.w napisał(a):a ja nie mam swojego miejsca. wciąż go szukam, szukam siebie w różnych podejmowanych aktywnościach - kółka fotograficzne, jazda na desce, rysowanie, pisanie.. ale wciąż jeszcze go nie znalazłam. czuje się sama w tym jaka jestem, brak kogoś, kto byłby podobny.

Wiem co znaczy nieumiejętność odnalezienia własnego miejsca tylko chyba jeszzce szerzej jak Ty bo nie chodzi o zainteresowania itp.a o dom,kraj ...
szczypiorek86

Samotność

przez Pieprz 27 kwi 2013, 12:28
a ja nie mam swojego miejsca. wciąż go szukam, szukam siebie w różnych podejmowanych aktywnościach - kółka fotograficzne, jazda na desce, rysowanie, pisanie.. ale wciąż jeszcze go nie znalazłam. czuje się sama w tym jaka jestem, brak kogoś, kto byłby podobny.

Jeśli chodzi o hobby to czuję się czasem tak samo. Mam różne zainteresowania które lubię, i miewam nawet zrywy że się czymśtam fascynuję ale zawsze na krótko. Nie mam takiej pasji z prawdziwego zdarzenia. Może to nie jest duży problem, komuś może się wydać że wyssałem go sobie z palca, ale mnie czasem gryzie to więc to znaczy że bym chciał mieć jednak pasję jakąś.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez Nuve 27 kwi 2013, 12:47
co dla Ciebie znaczy miec pasje ?

Samotność

przez szczypiorek86 27 kwi 2013, 12:50
Mushroom napisał(a):

Jeśli chodzi o hobby to czuję się czasem tak samo. Mam różne zainteresowania które lubię, i miewam nawet zrywy że się czymśtam fascynuję ale zawsze na krótko. Nie mam takiej pasji z prawdziwego zdarzenia. Może to nie jest duży problem, komuś może się wydać że wyssałem go sobie z palca, ale mnie czasem gryzie to więc to znaczy że bym chciał mieć jednak pasję jakąś.

A moje motto to właśnie "Pasja to sens życia" ,ale co z tego jak nawet gdy się ją ma to bywa ,że przychodzi i w to zwątpienie a później chce się wrócić ,ale to już nie to samo...Pozostają zajebiste wspomnienia nie do opisania ,ale nawet ta sama "pasja" nie jest już tą samą co wcześniej...
szczypiorek86

Samotność

przez zmienny 27 kwi 2013, 12:56
Marcin20.04,

zapisz się gdzieś na coś.
zmienny

Samotność

przez Auman 27 kwi 2013, 13:13
zmienny napisał(a):Marcin20.04,

zapisz się gdzieś na coś.

Ale na co? Już kiedyś jeździłem na terapię mającą na celu walkę z fobią społeczną. Reszta grupy zmieniła się wyraźnie na lepsze, a ja nawet na ostatnim spotkaniu bałem się powiedzieć "cześć".
Auman

Samotność

przez Pieprz 27 kwi 2013, 15:16
Nuve napisał(a):co dla Ciebie znaczy miec pasje ?

Interesujące hobby które się nie nudzi.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez bittersweet 27 kwi 2013, 15:28
Interesujące hobby które się nie nudzi.
Mnie interesuje zarabianie kasy, podróże, spotkania towarzyskie. Najlepiej gdyby mogło się połączyc te 3 rzeczy, ale chyba sie nie uda.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg