Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez zmienny 31 mar 2013, 18:32
*Wiola*, prawdopodobnie bylbym mniej samotny gdyby lepiej mi sie rozmawialo z ludzmi, a jak na kims mi zalezy to sie stresuje i w glowie pustka.
Ostatnio edytowano 31 mar 2013, 18:32 przez zmienny, łącznie edytowano 1 raz
zmienny

Samotność

przez Arhol 31 mar 2013, 18:32
sleepwalker, Bardziej chodziło mi o to by nie rozpaczać i nie być zdesperowanym z powodu samotności,i nie zabiegać o towarzystwo niczym bezdomny pies,umieć "zająć się sobą" - ale równocześnie pozostać otwartym na znajomości,relacje i próbować poznawać ludzi,jednak wszystko "bez ciśnienia" : ) o to mi chodziło
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez *Wiola* 31 mar 2013, 18:38
jaga70, Aż tak teraz nie mam, trochę się to u mnie "wyciszyło". Ale był czas ,że reagowałam identycznie.

zmienny, Wiesz , to jest chyba też normalne. Jak nam na kimś zależy zawsze rozmowa z tą osobą nas stresuje. Chyba nie ma innego wyjścia, jak się powoli oswajać.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez kaja123 31 mar 2013, 18:44
jaga70 napisał(a): Ale rozumiem, że Ty możesz.
no ja mogę i nie mam nic w sobie hipochondrii wręcz odwrotnie - (co też nie jest dobre) ale rozumiem Cię doskonale i nie polecam skoro masz objawy na samą myśl o kimś chorym. Może opieka nad dzieciakami zdrowymi jeśli je lubisz oczywiście (mnie dzieciaki rozbrajają pozytywnie) :D

Samotność

przez zmienny 31 mar 2013, 18:46
*Wiola*, ale tak sztucznie sie wtedy czuje, jak klamca. :?
zmienny

Samotność

przez jaga70 31 mar 2013, 18:49
kaja123 napisał(a):
jaga70 napisał(a): Ale rozumiem, że Ty możesz.
no ja mogę i nie mam nic w sobie hipochondrii wręcz odwrotnie - (co też nie jest dobre) ale rozumiem Cię doskonale i nie polecam skoro masz objawy na samą myśl o kimś chorym. Może opieka nad dzieciakami zdrowymi jeśli je lubisz oczywiście (mnie dzieciaki rozbrajają pozytywnie) :D

Tego akurat podjęłam się dobrowolnie 3 lata temu, opiekowałam się codziennie po 8 godzin moją 8 mieisęczną wówczas siostrzenicą. Na poczatku nie było jeszcze tak źle, to było coś nowego. Ale pół roku wstecz mój organizm zaprotestował za mnie, po prostu nie mogłam spać całą noc, a trzeba było o 5 wstawać. Bardzo chciałam się przemnóc, ale coś było we mnie silniejsze i nie dało mi. Po prostu nie spałam i już - cały tydzień. A przy dwulatce trzeba miec oczy do okoła głowy. Potem zaczęły się schizy, no bo człowiek bez snu raczej nie czuje się dobrze. Więc musiałam zrezygnować, choc bardzo chciaam walczyć ze sobą. nieudało się/
Teraz siostra przywozi Patkę do mamy, a ponieważ jest mi szkoda tej starej i schorowanej kobiety to od 10 rano do 15.00 i tak ja zajmuję się małą. No i dzieki powrotowi do tabsów mogę spać. A już je miałam odstawione, heh .... Ale pomijając farmakologie, taki wolontariat z dzieckiem mam w sumie cały roboczy tydzień.... :)
Ostatnio edytowano 31 mar 2013, 18:54 przez jaga70, łącznie edytowano 1 raz
Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.Joanne Kathleen Rowling

Samotność

przez *Wiola* 31 mar 2013, 18:53
zmienny, Dlaczego jak kłamca? przecież nikogo nie oszukujesz :?

jaga70, Ja mam na co dzień 1,5 roczną , ale nie wiem czy sama dałabym radę . Co innego móc, a co innego musieć.
Moderator

Samotność

przez zmienny 31 mar 2013, 18:55
*Wiola*, ale udaje, ze jestem wyluzowany i skrywam moje intecje.
zmienny

Samotność

przez *Wiola* 31 mar 2013, 18:57
zmienny, A masz złe intencje? :shock: ;)
Moderator

Samotność

przez jaga70 31 mar 2013, 18:59
*Wiola* napisał(a):zmienny, Dlaczego jak kłamca? przecież nikogo nie oszukujesz :?

jaga70, Ja mam na co dzień 1,5 roczną , ale nie wiem czy sama dałabym radę . Co innego móc, a co innego musieć.

Ale rozumiem, że masz godne wsparcie :)
Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.Joanne Kathleen Rowling

Samotność

przez *Wiola* 31 mar 2013, 19:01
jaga70, To moja wnusia i w zasadzie córa się nie opiekuje, ale mieszkamy w jednym domu więc sporo czasu z nimi spędzam.
Moderator

Samotność

przez zmienny 31 mar 2013, 19:03
*Wiola*, intencje takie, zeby sie zblizyc, ale nie umiem ich konstruktywnie wyrazic i ukrywam, zawsze zagaduje niby przy okazji czegos, pod jakims pretekstem i sie czuje jak klamca.
zmienny

Samotność

przez jaga70 31 mar 2013, 19:05
Cholerka, taka młoda babcia... Szok :shock:

Samotność

przez *Wiola* 31 mar 2013, 19:11
zmienny, Też nie widzę w tym nic nienormalnego, przecież nikt nie wali z grubej rury na dzień dobry- podobasz mi się i chcę się do Ciebie zbliżyć. Zawsze szukamy pretekstu, próbujemy przebywać z tą osobą, nawiązać jakieś porozumienie itd ;)

jaga70, Ja jestem starsza od Ciebie :?
Moderator

Sortuj wg