Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez black swan 18 sty 2013, 22:33
Chyba chciałam to pytanie odwołać do pewnej sytuacji u siebie, ale mi nie wyszło, bo sytuacja jest bardziej skomplikowana. No nic, nie będę robić offtopu.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Samotność

przez Saraid 19 sty 2013, 04:53
black swan napisał(a):Chyba chciałam to pytanie odwołać do pewnej sytuacji u siebie, ale mi nie wyszło, bo sytuacja jest bardziej skomplikowana. No nic, nie będę robić offtopu.

życie nie jest biało-czarne tylko kolorowe.
Saraid

Samotność

przez black swan 19 sty 2013, 14:33
Albo w skali szarości...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Saraid 19 sty 2013, 14:36
black swan napisał(a):Albo w skali szarości...

Zależy w jakich barwach potrafimy je postrzegać.
Saraid

Samotność

przez waldekwi 22 sty 2013, 16:37
raczej w samotnosci nikt nie chce przebywac... to jest moje zdanie... ktos kto jest smutny powinien jak najwiecej spotykac sie ze znajomymi lub osobami bliskimi i o tym rozmawiac..

Samotność

przez Saraid 22 sty 2013, 17:02
waldekwi, Czasem samotnośc jest potrzebna każdemu ,jednak potrzebujemy towarzystwa innych ludzi by móc w pełni się cieszyc życiem.
Saraid

Samotność

przez wioletka84 24 sty 2013, 15:48
Gdybyś kogoś poznała to na pewno wróciłaby chęć do życia i energia , a przez to ,że nie masz to Cię jeszcze bardziej dołuję za dużo rozmyślasz o tym co Cię może czekać zauważyłam ,ze ludzie , którzy żyją z dnia na dzień nie planując niczego są szczęśliwsi, bo mają mniej zmartwień na już.... to trudne,ale może spróbuj zmienić swój tok myślenia ,ze co dobre to nadejdzie ,a co złe to nie dziś...
Smaczna oraz zdrowa dieta z dostawą pod wskazany adres. || Antyalergiczne dywaniki dla dzieci z motywami bajek.

Samotność

przez sleepwalker 24 sty 2013, 19:20
Najlepiej by było nie patrzeć wstecz i nie wybiegać myślami za bardzo w przyszłość. To prowadzi do wielu frustracji, negatywnych myśli. W ogóle chyba nawet nie zauważamy jak mało "nas jest teraz". Myślimy co będzie za godzinę, wieczorem, jutro... Co do samotności to sama nie wiem, wydaje mi się, że wszystko powinno być w równowadze. Bycie samemu zbyt długo nikomu nie pomoże, po czasie może się okazać, że nawet nie potrafimy z kimś być przez dłuższy czas. A osoby wiecznie otoczone innymi... widzę jak łatwo nazywają wszystkich "przyjaciółmi", a jak naprawdę traktują ludzi bardziej jako publiczność dla własnej osoby.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Samotność

przez niebieskie.niebo 24 sty 2013, 19:37
Zależy co rozumiecie przez życie z dnia na dzień, ale dla mnie takie podejście jest skrajnie głupie i prowadzi do nieszczęść. Mądry człowiek powinien przygotowywać się na każdą okoliczność o ile to możliwe. Wtedy da się uniknąć wielu problemów.

Chodzi wam raczej o nierealistyczne halucynacje odnośnie przyszłości i tak to prowadzi do frustracji czy negatywnych myśli.

Samotność

przez black swan 24 sty 2013, 23:43
Nie da się przygotować na każdą okoliczność. A życie tu i teraz to nie jest to samo co życie z dnia na dzień. Tu i teraz to jest czerpanie przyjemności z tego co się aktualnie robi, czerpanie z chwili, tak ja to widzę. Odpuszczenie i zatracenie się w aktualnej chwili bez zamartwiania się przyszłością czy przeszłością. Skupienie się na tym, co się aktualnie robi. Taki odpoczynek psychiczny. To oczywiście nie wyklucza robienia planów na przyszłość. A co do przeszłości, to słyszałam takie powiedzenie, że najbardziej żałować można chwil poświęconych na żałowanie.

Samotność

przez Smutny_clown 26 sty 2013, 21:03
Mam do Was pytanie. Czy jeżeli ma się w głowie cały czas jedną osobę, myśli się o niej non stop, porównuje się inne dziewczyny do niej i przez to żadna nie spełnia oczekiwań, na razie nie wyobraża się życia bez niej, ale bycie z nią jest całkowicie niemożliwe to czy jest szansa, że jeszcze kiedyś będę mógł być z kimś innym? I być z tym kimś szczęśliwym? Czy już zawsze ta przeszłość będzie za mną łazić?
My mind is a prison
I cannot break free
http://www.youtube.com/watch?v=OqVPiEiaviI
And I don’t want the world to see me
’cause I don’t think that they’d understand

http://www.youtube.com/watch?v=CS_FCbQ-okM

Samotność

przez Kiya 26 sty 2013, 21:07
Smutny_clown, szansa jest, ale będzie ciężko.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez Arhol 26 sty 2013, 21:08
Smutny_clown, Z czasem powinno minąć,spotkasz jedną,drugą,trzecią i w końcu powinno minąć,choć zapewne nie prędko.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Smutny_clown 26 sty 2013, 21:10
Kiya, no to mam przewalone, czyli samotność już do końca...

-- 26 sty 2013, 20:17 --

Kiya ale ja już nie chce być sam, mam dość, tyle lat zawsze sam, ja już nie chce...
My mind is a prison
I cannot break free
http://www.youtube.com/watch?v=OqVPiEiaviI
And I don’t want the world to see me
’cause I don’t think that they’d understand

http://www.youtube.com/watch?v=CS_FCbQ-okM

Sortuj wg