Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Skaflok 15 sty 2013, 22:46
No tak, ale pomiędzy "włożyć a dostać mniej" a "włożyć i nie dostać nic" jest ogromna różnica...
Czasem ta różnica decyduje o życiu lub śmierci....
Czasem ta różnica potrafi nas definitywnie złamać....
"Ten, który walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas" F. Nietzsche

Samotność

przez nomorewords43 16 sty 2013, 14:41
Skaflok napisał(a):No tak, ale pomiędzy "włożyć a dostać mniej"
a "włożyć i nie dostać nic" jest ogromna różnica...
/.../Czasem ta różnica potrafi nas definitywnie złamać....

10% świata to fakty a 90% świata to Twoja interpretacja faktów.
"nie dostać nic" - to Twoja interpretacja faktów.
IMO dostałeś szansę na naukę na własnych błędach. To dużo.
Nauczkę tę wykorzystasz w przyszłych, dojrzalszych kontaktach z ludźmi, prawda?
I setki forumowiczów czytających ten wątek będą uczyć się także na Twoich błędach.
nomorewords43

Samotność

przez Candy14 16 sty 2013, 14:43
Obrazek
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Abbey 16 sty 2013, 14:50
Candy14 napisał(a):Obrazek

oczywiście rzecz sprawdza się za każdym razem i wszystko zależy od nas... :lol:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez Candy14 16 sty 2013, 17:31
Kinky Kylie, od nas zalezy co zrobimy z tym co nam zycie przynosi. Ty sie dolujesz ze nikt cie nie lubi ( co pewnie jest bzdura) ja bym pewnie stwierdzila ze ich strata i nie zawracala sobie tym glowy. Wiec widzisz ze nasze wybory wplywaja na to jak zyjemy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Samotność

przez kornelia_lilia 16 sty 2013, 18:38
Candy14, kiedy czytam Twoje posty jakoś mi lepiej. Zazdroszczę zdroworozsądkowego podejścia do życia i relacji między ludźmi. Kiedy będę się zamartwiać kimś kto ma mnie w d... będę pamiętać o Tobie i nie dam się myślom, że jestem tej znajomości nie warta, za głupia, za brzydka itp. pomyślę, że to jest tej osoba strata!
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Samotność

przez inbvo 16 sty 2013, 18:43
Candy14 napisał(a):Kinky Kylie, od nas zalezy co zrobimy z tym co nam zycie przynosi. Ty sie dolujesz ze nikt cie nie lubi ( co pewnie jest bzdura) ja bym pewnie stwierdzila ze ich strata i nie zawracala sobie tym glowy. Wiec widzisz ze nasze wybory wplywaja na to jak zyjemy
a co kiedy żyjesz praktycznie wśród samych ludzi którzy Cię nienawidzą, i jeszcze z toksyczną rodziną na głowie? ja tak żyłem mniej więcej 10 lat... dopiero zmiana środowiska, kiedy zacząłem spędzać więcej czasu z innymi ludźmi, niż do tej pory, powoli zaczęła mi uświadamiać że może nie jestem kompletnym zerem....

ale kompleksy i tak nie mijają od razu, tylko u mnie stopniowo i powoli.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez sleepwalker 16 sty 2013, 19:21
Candy14 napisał(a):
Nie ma co się oszukiwać, nie istnieje coś takiego jak altruizm. Wszystko co robimy, robimy po to żeby odnieść z tego jakąś korzyść.
alez ja uwazam dokladnie tak samo. Dlatego nie mam pretensji jezeli wloze wiecej niz dostane.. ryzyko transakcji ktore ponosze. Wiec strasznie mnie znismacza kiedy ludzie jecza jak to sie poswiecili dla innych a nie dostali nic w zamian... ich ryzyko i nie ma co jeczec

Altruiści też mają korzyści, ale wewnętrzne. Może czują się wtdy lepsi, może to nadaje ich życiu sens...
Co do jęczących ludzi, to pewnie liczyli na to, że swoimi czynami coś zyskają, a tu klops :P

inbvoW pewnym momencie próbowałam się przypodobąć innym. teraz widzę, że to było bez sensu i cieszę się, że chociażby wśród kilkudziesięciu osób na studiach mam 3 z którymi chce mi się rozmawiać.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Samotność

przez Arhol 16 sty 2013, 19:23
Nic na siłę...
Bo próby "przypodobania się" czasem przyniosą gorsze efekty niż wcześniej było, sztuczność często idzie wyczuć.. a ta często idzie w parze z czymś takim
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez inbvo 16 sty 2013, 19:23
sleepwalker napisał(a):inbvoW pewnym momencie próbowałam się przypodobąć innym. teraz widzę, że to było bez sensu i cieszę się, że chociażby wśród kilkudziesięciu osób na studiach mam 3 z którymi chce mi się rozmawiać.
ja też i wiem że to było bez sensu.

Samotność

przez Candy14 16 sty 2013, 19:25
a co kiedy żyjesz praktycznie wśród samych ludzi którzy Cię nienawidzą, i jeszcze z toksyczną rodziną na głowie? ja tak żyłem mniej więcej 10 lat... dopiero zmiana środowiska, kiedy zacząłem spędzać więcej czasu z innymi ludźmi, niż do tej pory, powoli zaczęła mi uświadamiać że może nie jestem kompletnym zerem....

No ale zrobiles ten krok..zmieniles srodowisko..wiec wybrales. A mogles przeciez zamknac sie na innych i tkwic w tamtym toksycznym srodowisku

Samotność

przez inbvo 16 sty 2013, 19:31
Candy14, zmiana środowiska była chyba dla mnie nieunikniona... nigdy sobie nie wyobrażałem tu tkwić na stałe... inna sprawa że jak już zacząłem być wśród innych ludzi to ciężko mi było sięodnaleźć...

na szczęście teraz już tak się nie przymilam sztucznie. i jakoś się odnajduję tu gdzie jestem... to tyle postępu.

Samotność

przez karski1 17 sty 2013, 01:03
U mnie samotność staje się już problemem. Mieszkam sam, nie mam praktycznie nikogo z kim mógłbym gdzieś wyjść, nic mi się udaje, nikogo bliskiego nie mam, ciągle siedzę w domu - to jest naprawdę przygnębiające... :(

Samotność

przez Saraid 17 sty 2013, 06:13
karski1 a zrobiłes cos aby ten stan zmienic?
Saraid

Sortuj wg