Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez qwertyou 06 sty 2013, 05:03
mysle ze dobrze jest wierzyc w dobre rzeczy wtedy je przyciagamy do swojego zycia.

Uważam że takie myślenie to oszukiwanie poprostu samego siebie. W zyciu o wiele rzeczy sie staralem, myslalem ciagle o tym optymistycznie, a co? tylko bardzo malutki ulamek z tych rzeczy poszlo pomyslnie. W milosci nie mialem nigdy szczescia niestety, wiele prob aby to zmienic i niestety ciagle bez efektow. Zauroczony jestem teraz pewna dziewczyna, z ktora jak z zadna inna nigdy nie wiazalem przyszlosci, mamy bardzo mile chwile za soba ktorych do konca zycia nie zapomne, ale co, nie moglobyc oczywiscie kolorowo, zaczynam juz tracic nadzieje ze cokolwiek wyjdzie dobrego z tej znajomosci na ktorej mi cholernie zalezy, jesli wszystko sie posypie to sie zalame do konca i juz do konca zwatpie ze jest mi przeznaczona jakas kobieta. Nie wiem czy to moja wina, czy nie, ale kobiet poprostu nie moge zrozumiec, ich zachowan sprzeczne z ich slowami, gesty itp. Jesli ktos potrafi mi jakos pomoc bardzo bym prosil o PW, opowiem rozne sytuacje szczegolowo, moze ktos pomoze mi odczytac rozne "znaki".

Samotność

przez inbvo 06 sty 2013, 05:16
Svafa napisał(a):Kazdy wierzy w to co chce ,nie musi a dlaczego tak pesymistycznie?i tylko same negatywy ?mysle ze dobrze jest wierzyc w dobre rzeczy wtedy je przyciagamy do swojego zycia.
dlatego że jak ktoś ma zakodowany schemat że masz być samotny i nieszczęśliwy, to uwierzysz w to. wolę wierzyc że dostanę to czego chcę (tzn. chcę mieć taką nadzieję).
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez Saraid 06 sty 2013, 05:17
qwertyou, ale chociaż ten ułamek był pozytywny to zawsze coś jakoś optymizmu w Tobie mało ,z reguły dobrymi rzeczami cieszymy sie krótko lub ich nie dostrzegamy a wyolbrzymiamy negatywy .
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez qwertyou 06 sty 2013, 05:37
Jak sie cieszyc tymi dobrymi rzeczami ktorych nie ma, a jak sa to sa zakryte warstwa zlych chwil.

Samotność

przez Saraid 06 sty 2013, 05:47
qwertyou napisał(a):Jak sie cieszyc tymi dobrymi rzeczami ktorych nie ma, a jak sa to sa zakryte warstwa zlych chwil.

same negatywy moze poszukaj dobrych rzeczy?zapewniam ze są takze tylko spróbuj je dostrzec.Małe
rzeczy z nich sztuka umieć się cieszyć,najwieksza umiec je dostrzec.
Saraid

Samotność

przez inbvo 06 sty 2013, 05:51
niekiedy ma się taki problem który odbiera resztę radości życia...

Samotność

przez Saraid 06 sty 2013, 05:58
inbvo napisał(a):niekiedy ma się taki problem który odbiera resztę radości życia...

zapewniam,ze wiekszosc tu je ma jednak nie mozna im się poddawać ale walczyc z nimi pomimo wszystko.
Saraid

Samotność

przez inbvo 06 sty 2013, 06:01
Svafa napisał(a):
inbvo napisał(a):niekiedy ma się taki problem który odbiera resztę radości życia...

zapewniam,ze wiekszosc tu je ma jednak nie mozna im się poddawać ale walczyc z nimi pomimo wszystko.
czasami rzeczywiście pomimo WSZYSTKO

Samotność

przez qwertyou 06 sty 2013, 06:03
Niestety w moim przypadku narazie nie mam naprawde z czego sie cieszyc, poprostu z niczego, na sile szukajam tych dobrych rzeczy i nie ma, oprocz znajomosci ktora mi daje nadzieje na poprawe wszystkiego.

Samotność

przez Saraid 06 sty 2013, 10:49
qwertyou, jesteś sprawny fizycznie?mam zdrowe oczy którymi możesz patrzec,nogi ręce zdrowe,samodzielnie oddychasz,wykonujesz wszystkie czynności to rutyna ale to masz tego nie doceniasz pomyśl co by było gdybys nie miał jednej z tych rzeczy?masz co jeść,nie cierpisz zimna,masz dach nad głową itc to też są powody do radości gdybys tego nie miał nie mógłbyś nawiazać znajomości a to też mozesz prawda?Więc prosze nie pisz "nie mam się z czego cieszysz"dojrzyj to co masz ,a nie tylko to czego nie masz.
Saraid

Samotność

przez Candy14 06 sty 2013, 13:37
Kiya napisał(a):Mushroom, ja mam tak, że bez względu na to kogo poznam, w kim się zakocham, z kim zwiążę, wciąż głęboko w moim sercu jest mężczyzna, którego pokochałam 13 lat temu... Więc... Nie wiem... Może jednak istnieje ta jedna prawdziwa...

Moze poznajesz niewlasciwych ludzi? Albo poznajesz bo nie chcesz byc sama a kiedy sie okazuje , ze to przypadkowe dupki no bo tak z marszu trudno o kogos wartosciowego dla Ciebie to wracasz do wspomnien ktore pewnie z czasem idealizujesz.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Arhol 06 sty 2013, 14:35
Większość zależy od człowieka,niźli od tak zwanego "losu" czy "przeznaczenia"....
Jednak i to ma jakiś wpływ...
Wierze w przeznaczenie,ze cos nam pomimo wszystko pisane jest

Skończenie jako kupa kości,bądź proch.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez Candy14 06 sty 2013, 14:38
Ja w prezeznaczenie wierzen na swoj sposob... zycie pokazuje nam sciezki ktore sa nam pisane ale wybor nalezy do nas
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez inbvo 06 sty 2013, 14:53
Candy14 napisał(a):Ja w prezeznaczenie wierzen na swoj sposob... zycie pokazuje nam sciezki ktore sa nam pisane ale wybor nalezy do nas
wiara w przeznaczenie.... chyba dla mnie niebezpieczna... bo pewnie bym dostał jakiejś fazy że mam przeznaczone być nieszczęśliwym...

nie wiem czy nie lepiej wierzyć że można zrealizować to co się chce...

Sortuj wg