Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez szczypiorek86 18 gru 2012, 23:19
Tyle,że łatwo się mówi trudniej zrealizować,Sama nei szukam od łohoho a jakoś nie znalazłam...
szczypiorek86

Samotność

przez inbvo 18 gru 2012, 23:23
szczypiorek86 napisał(a):Nie szukaj a znajdziesz ...
tylko trzeba uważać żeby "nie szukanie" nie stało się pogodzeniem się z marnym losem...
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez jasminumdalia 18 gru 2012, 23:29
inbvo napisał(a):
tylko trzeba uważać żeby "nie szukanie" nie stało się pogodzeniem się z marnym losem...

Ale marny los jest do zakceptowania przez samego siebie, a czasem wydaje sie że nikt cie nie zaakceptuje- jak ty sam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez inbvo 18 gru 2012, 23:41
jasminumdalia napisał(a):
inbvo napisał(a):
Ale marny los jest do zakceptowania przez samego siebie, a czasem wydaje sie że nikt cie nie zaakceptuje- jak ty sam.
według mnie marnego losu nie trzeba akceptować, ale się go pozbyć...
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez Philosoph 19 gru 2012, 00:33
Nie ukrywam faktu, że jestem cholernie zdesperowany, jak i zfrustrowany. Nie wstydzę się tego, gdyż życie mnie do tego doprowadziło. Trudno mi pozbyć się myśli o samotności, nie potrafię już sobie z tym poradzić, podobnie jak to bywało niegdyś. Tylko jedno słowo ciśnie mi się jeszcze na usta: jestem zmęczony.

Dobrej nocy!
„Potrzebny mi jest towarzysz. [...] Potrzeba mi wspólnika do przedsięwzięć odkrywczych. To, co dla jednego człowieka jest ryzykiem, niemożliwością, na głowie postawionym kaprysem – odbite w czterech oczach staje się rzeczywistością." (Bruno Schulz w liście do Tadeusza Brezy, 21 VI 1934)

Samotność

przez Arhol 19 gru 2012, 01:06
Z podejściem "nie szukaj,samo przyjdzie" - nie do końca mogę się zgodzić,od lat nic nie robiłem i istotnie - gówno się stało :mrgreen: ,jednak inicjatywy trzeba trochę wykazać.
Byleby nie na "desperata"
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez szczypiorek86 19 gru 2012, 01:13
Saiga oczywiście i sama napisałam ,że nie szukam od dawna i samo nie przyszło ,ale skoro ktoś uparcie na wszelkie sposóby szuka i nic to nie daje a wręcz doprowadza do frustracji to czas na tego typu radykalne zmiany ...
szczypiorek86

Samotność

przez Arhol 19 gru 2012, 01:18
To prawda,że czasem szukając na siłę też nie wyjdzie....
Całkowita pasywność też odpada...
Jak zwykle wszystko rozbija się o ten zasrany "balans", no i trochę szczęścia też trzeba mieć :-| .
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Samotność

przez szczypiorek86 19 gru 2012, 01:24
Dokładnie o ten balans a odnaleźć jego środek to tak ja odnlaźć szczęście i zgubić samotność czyli wracamy do punktu wyjścia więc pozostaje tak tkwić w bezradności i frustracji...
szczypiorek86

Samotność

przez Arhol 19 gru 2012, 01:37
Mnie póki co już znudziła bezczynność i samotność...do niczego dobrego to nie prowadzi...warto podjąć działanie,próbować,na tyle ile się da,czy na tyle ile chce...
Moderator

Samotność

przez Saraid 19 gru 2012, 07:04
Saiga napisał(a):Mnie póki co już znudziła bezczynność i samotność...do niczego dobrego to nie prowadzi...warto podjąć działanie,próbować,na tyle ile się da,czy na tyle ile chce...

nareszcie !powodzenia i dużo wytrwałości :smile:
Saraid

Samotność

przez carola 19 gru 2012, 17:39
Ja też już nie mogę z tą samotnością... :( Chłopak i.przyjaciele porzucili mnie w najgorszym momencie życia. Próba znalezienia przyjaciół na nowo - w szkole, wśród znajomych znajomych też się nie powiodła. Wszędzie są tylko te "zamknięte" grupki... Nie wiem gdzie dalej szukać, a z tego osamotnienia zaczynam wpadać w jeszcze głębszą depresję.
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

Samotność

przez wariatka87 19 gru 2012, 22:58
Do Ixi...

Z każdym przeczytanym słowem napisanym przez Ciebie, miałam wrażenie, że niesamowicie celnie wykreowałaś słowami i moją osobę. Smutne to i jakże prawdziwe...

Kiedyś myślałam podobnie- miłość wyśmienite lekarstwo na wszystko, jednak teraz, po tych wszystkich latach jestem znacznie mądrzejsza i wiem już, że to niczego nie zmienia...

Samotność

przez vifi 20 gru 2012, 00:11
Może i jestem samotny. Ale jednak mimo wszystko mam co robić. Uczę się, czytam, próbuję grać na pianinie. Chciałbym żeby kiedyś to okazało się choć trochę ważne.

Sortuj wg