Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez barikello 04 gru 2012, 12:42
Svafa napisał(a):barikello, Moim skromnym zdaniem parterzy w związku nawzajem się powinni wspierać więc poczucie bezpieczeństwa powinni mieć kazde samo w sobie zakorzenione,praca nad sobą to klucz do sukcesów by wyjść z wewnętrznej izoloacji.

Może w pewnym sensie tak jest jak mówisz Svafa, ale to nie koniec problemów. Ja bym się po prostu zadręczał myślami, że 'ona się dla mnie marnuje, dla takiego dna jak ja'. Choćby nawet zapewniała, że wszystko jest ok, to miałbym poczucie winy, że nie zasługuję na kogoś.

Więc bezpieczniej będzie jak najpierw uporam się ze swoimi problemami. Jasne, że czasami chce się z kimś być, ale wiem, że w tym momencie mijałoby się to z celem. Zresztą nie mam zamiaru nikogo na siłę szukać.
barikello

Samotność

przez Saraid 04 gru 2012, 13:03
barikello napisał(a):
Svafa napisał(a):barikello, Moim skromnym zdaniem parterzy w związku nawzajem się powinni wspierać więc poczucie bezpieczeństwa powinni mieć kazde samo w sobie zakorzenione,praca nad sobą to klucz do sukcesów by wyjść z wewnętrznej izoloacji.

Może w pewnym sensie tak jest jak mówisz Svafa, ale to nie koniec problemów. Ja bym się po prostu zadręczał myślami, że 'ona się dla mnie marnuje, dla takiego dna jak ja'. Choćby nawet zapewniała, że wszystko jest ok, to miałbym poczucie winy, że nie zasługuję na kogoś.

Więc bezpieczniej będzie jak najpierw uporam się ze swoimi problemami. Jasne, że czasami chce się z kimś być, ale wiem, że w tym momencie mijałoby się to z celem. Zresztą nie mam zamiaru nikogo na siłę szukać.

Poczucie winy?dlaczego przecież jak ktoś chce być np.z Tobą w związku to go do niczego nie zmuszasz to jego wybór ma wolna wole prawda?kochajac jednoczesnie akceptuje na tym polega tez miłość.Pracować nad sobą mozna oczywiście bez przeszkód całe życie nawet.
Saraid

Samotność

przez szczypiorek86 04 gru 2012, 21:34
Tak samo kobieta facetowi jak facet kobiecie powinna zapewniać takie wsparcie.Na tym polega związek :).To co napisałam nie tyczy się tylko wyglądu ,ale całokształtu właśnie szkół,ambicji itp. jest takie mądre powiedzenie "nie papier robi człowieka" .To czy ktoś mógłby się Tobą zainteresować pozwól oceniać potencjalnym kandydatkom ;)i najważniejsze "z czym do ludzi " oj..chyba mam więcej podstaw ,ale ten zaj...dystans do siebie :P .
szczypiorek86

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Pieprz 04 gru 2012, 21:51
To czy ktoś mógłby się Tobą zainteresować pozwól oceniać potencjalnym kandydatkom

Ale jak to zrobić jak się jest mało interesującym? ;)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez szczypiorek86 04 gru 2012, 22:07
Mushroom napisał(a):
To czy ktoś mógłby się Tobą zainteresować pozwól oceniać potencjalnym kandydatkom

Ale jak to zrobić jak się jest mało interesującym? ;)

Wydaje mi się,że to polega na wmawianiu sobie albo niedopuszczaniu myśli ,że ktoś mógłby się mną zainteresować.To jest ten strach przed odrzuceniem o ,którym wspominał barikello ,który sama posiadam a tutaj się mądrze :P
szczypiorek86

Samotność

przez Pieprz 04 gru 2012, 22:09
To jest ten strach przed odrzuceniem o ,którym wspominał barikello

o to to, i strach przed byciem wyśmianym
Król Balu

Samotność

przez szczypiorek86 04 gru 2012, 22:21
Mushroom napisał(a):
To jest ten strach przed odrzuceniem o ,którym wspominał barikello

o to to, i strach przed byciem wyśmianym

szczególnie jak się ma właśnie (urojone :smile: ) kompleksy...
szczypiorek86

Samotność

przez Pieprz 04 gru 2012, 22:27
tylko cały myk w tym że zazwyczaj ciężko odróżnić urojone kompleksy od tych mających podłoże w rzeczywistości
Król Balu

Samotność

przez Arhol 04 gru 2012, 22:28
Takowe kompleksy, czy zwał jak zwał - są ciężkie do wyplenienia,upierdliwe,szczerze mówiąc nawet jak zdaje sobie człowiek sprawę że 90% z nich to absurd... :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez szczypiorek86 04 gru 2012, 22:28
Nie ma czegoś takiego jak rzeczywiste kompleksy :smile:

-- 04 gru 2012, 21:29 --

Saiga napisał(a):Takowe kompleksy, czy zwał jak zwał - są ciężkie do wyplenienia,upierdliwe,szczerze mówiąc nawet jak zdaje sobie człowiek sprawę że 90% z nich to absurd... :mrgreen:

No jesteś bliżej :P
szczypiorek86

Samotność

przez Pieprz 04 gru 2012, 22:30
jak przykładowo facet jest gruby i spróbuje kilka razy zarwać laskę i usłyszy że jest grubasem itp, to co w takim kompleksie nierzeczywistego?
Król Balu

Samotność

przez Candy14 04 gru 2012, 22:38
jak przykładowo facet jest gruby i spróbuje kilka razy zarwać laskę i usłyszy że jest grubasem itp

Jezeli jest interesujacym grubasem to nie uslyszy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez szczypiorek86 04 gru 2012, 22:40
No,że może coś takiego usłyszeć jest jak najbardziej rzeczywiste,ale przejmowanie się tym w dodatku do tego stopnia jak tu piszemy jest z mojego punktu widzenia nie rzeczywiste (uwierz wiem coś o tym ;) ).
szczypiorek86

Samotność

przez Arhol 04 gru 2012, 22:43
Candy14 napisał(a):
jak przykładowo facet jest gruby i spróbuje kilka razy zarwać laskę i usłyszy że jest grubasem itp

Jezeli jest interesujacym grubasem to nie uslyszy

Potwierdzam :mrgreen:
ewentualnie sam stwierdzam że jestem spasiony,wtedy ten "dopierdolik" jak nazywam takowe hasełka,już nie jest tak zabawny : D.
Ale z 2 strony żadnej nie podrywałem,tak przynajmniej rzadko kiedy ktoś na "żywo" wypominał mi spasienie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg