Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Transfuse 14 wrz 2012, 20:21
Ewa..., Nie ma gotowej recepty. Rozumiem Cię, bo odczuwam podobnie, tzw słomiany zapał. Dobrze Cię odebrałem ? Może psycholog byłby w stanie Tobie pomóc ? Ja mam 24 lata i też jestem sam, różnica polega na tym, że nie czuję, iż coś mi umyka...
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Samotność

przez Bonus 14 wrz 2012, 20:31
Ja myślę, że po prostu nie masz szczęścia do do odpowiednich ludzi i do dobrych relacji z nimi. Skoro angażujesz się w normalne relacje z ludzmi i zależy Ci na takich relacjach, dajesz od siebie wiele, to widocznie inni ludzie traktują Cię obojętnie. Ale może się mylę...
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Candy14 14 wrz 2012, 22:33
moim problemem jest to, ze szybko angazuje sie w jakas relacje, a potem nie moge dojsc do siebie po rozczarowaniu, a rzczarowuje sie równie szybko...wracam do normy gdy poznaje kogos nowego... ale kołko jak do tej pory sie zamykalo... nie potrafie utzrymac relacji.. nie wim e skad taki problem.

Jakie byly Twoje relacje z rodzicami?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Saraid 14 wrz 2012, 23:33
Bonus
Zlituj sie z tym szczesciem,nieszczesciem.....jakosc naszego życia zalezy w duzej mierze od nas ,od naszej pracy nad soba i to ustawicznej.
Na szczescie trzeba sobie zapracowac to taki stan umyslu ktory osiagamy na drodze samoswiadomosci.
Saraid

Samotność

przez Bonus 15 wrz 2012, 00:24
No więc właśnie ja to tłumaczę tutaj, że ja nie chcę dostać szczęścia za darmo, że ktoś mi je przyniesie pod nos. Chcę na szczęście zapracować i Ty tego nie musisz mi tłumaczyć, bo ja to wiem doskonale. Wiele pracy potrafię włożyć w coś, ale oczekuję też docenienia, zauważenia, dobrego słowa, a nie tylko krytyki niepotrzebnej. Gdyby chodziło o przyjaźń, o miłość to naprawdę zrobiłbym dużo, by to mieć. Nikt tutaj nie zna mnie realnie, więc nikt nie wie jaki jestem i na co mnie stać, a oceniać nieznajomego człowieka jest zawsze łatwo, tylko bezpodstawnie. Nie można tylko na podstawie pisania tutaj kogokolwiek oceniać tak czy tak, bo to żadna ocena. Niech tylko da mi ktoś szansę na szczęscie, na bliskość, a ja pokażę, że potrafię się zaangażować i to bardzo. Już nie raz to udowadniałem, a nic z tego nie miałem.

Samotność

przez moniqe33 15 wrz 2012, 00:28
Bonus napisał(a):Ja nie mam żadnego swojego świata i nie chce mieć.

czemu ???
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

Samotność

przez Bonus 15 wrz 2012, 00:44
Czemu?? No bo trafiałem na nieodpowiednich ludzi, a raczej na nieodpowiednie dziewczyny, które same nie robiły nic, a ja robiłem dużo. Tylko nie da się stworzyć związku, normalnych relacji, jeśli jedna osoba poświęca się w tym kierunku, a druga to olewa. W moim przypadku zawsze działało to w jedną stronę i to tylko ja potrafiłem od siebie dawać dużo, a te dziewczyny jakby było na to ślepe...

-- 14 wrz 2012, 23:50 --

Tylko ja tutaj piszę o relacjach damsko-męskich, ale chodzi też o relację ze wszystkimi ludzmi. Swojej rodzinie, u której czasem wykonuję prace zawsze udowadniam, że jestem pracowity, angażuję się solidnie w każdą pracę i oni to widzą. Nigdy nie było tak, że ja źle traktowałem ludzi, bo nawet tak bym nie potrafił (a wynika to z mojego charakteru), lubię mieć dobre relację z każdą osobą i jestem otwarty na ludzi.

Samotność

przez noname9292 15 wrz 2012, 11:22
Bonus napisał(a):Nie wiem czy ja mam już się pogodzić ze swoją samotnością, czy nie? Ciągle z nią walczę i nigdy nie zaakceptuje jej u siebie. Inni polubili swoją samotność i twierdzą, że dobrze się z nią czują, a ja wręcz przeciwnie...Dla mnie samotność jest moim wrogiem i to dużym.

Dam ci prostą radę - przestań o tym myśleć, zajmij się czymś.

Samotność

przez Bonus 15 wrz 2012, 11:49
Dziękuję za dobrą radę i ja już od bardzo dawna jestem czymś zajęty, także dzięki!

Samotność

przez Saraid 15 wrz 2012, 12:17
Bonus napisał(a):Czemu?? No bo trafiałem na nieodpowiednich ludzi, a raczej na nieodpowiednie dziewczyny, które same nie robiły nic, a ja robiłem dużo. Tylko nie da się stworzyć związku, normalnych relacji, jeśli jedna osoba poświęca się w tym kierunku, a druga to olewa. W moim przypadku zawsze działało to w jedną stronę i to tylko ja potrafiłem od siebie dawać dużo, a te dziewczyny jakby było na to ślepe...

-- 14 wrz 2012, 23:50 --

(a wynika to z mojego charakteru), lubię mieć dobre relację z każdą osobą i jestem otwarty na ludzi.

Czyli masz jednym słowem totalnego pecha :hide: :idea:
Saraid

Samotność

przez Bonus 15 wrz 2012, 12:22
No na pewno szczęścia nie mam. No jeśli człowiek stara się bardzo i nic to nie daje, to chyba jest jakimś pechowcem...? Co innego, jeśli człowiek nic by nie robił i miał wszystko gdzieś, wtedy pecha ma na własne życzenie.

-- 15 wrz 2012, 11:26 --

Chociażby moje starania się o bliskie kontakty z dziewczyną. Ja chyba na darmo się o to starałem, bo dziewczyny nie traktowały poważnie moich starań, ponieważ dla mnie było to coś poważnego, a dla dziewczyn tylko zabawą.

Samotność

przez Saraid 15 wrz 2012, 12:28
Bonus napisał(a):No na pewno szczęścia nie mam. No jeśli człowiek stara się bardzo i nic to nie daje, to chyba jest jakimś pechowcem...? Co innego, jeśli człowiek nic by nie robił i miał wszystko gdzieś, wtedy pecha ma na własne życzenie.

-- 15 wrz 2012, 11:26 --

Chociażby moje starania się o bliskie kontakty z dziewczyną. Ja chyba na darmo się o to starałem, bo dziewczyny nie traktowały poważnie moich starań, ponieważ dla mnie było to coś poważnego, a dla dziewczyn tylko zabawą.

Szczęście w dużej mierze zależy od nas samych,jakie sobie wypracujemy,pech jesli komuś cegła spadnie na głowe to sie pod nia podłozył,w życiu nie ma przypadków poza językiem polskim :P
Saraid

Samotność

przez Bonus 15 wrz 2012, 12:39
Oczywiśćie, że tak i ja się z tym zgadzam. Szczęścia nie dostaje się od razu, bo ktoś tak chce. Na szczęście się pracuje czasem latami, trzeba pokazaywać swoim zachowaniem, postępowaniem, czynami, że zasługuje się na to szczęście. Ale jeśli ja się w tym kierunku poświęcam, coś robię, okazuje to, to tego samego oczekuję od drugiej osoby. No ale jak ktoś jest ślepy na starania innych i tego nie widzi, to takie coś chyba nie ma sensu?

Samotność

przez Saraid 15 wrz 2012, 12:54
Bonus, Szczęscie to stan umysłu osiągniety na drodze samorealizacji.
Saraid

Sortuj wg