Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Transfuse 24 sie 2012, 14:19
Stark, gorąco Cię zachęcam. Też długo opierałem się aby odwiedzić psychologa. W końcu po niemal półrocznych namowach byłej dziewczyny zdecydowałem się. Terapeutka nie gryzie... a szkoda :twisted: pewnie byłoby wtedy miło i przyjemnie :P
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Samotność

przez Saraid 24 sie 2012, 14:22
Stark, co za maruda :evil: czemu terapia nie?na terapii trzeba pracowac nad soba to prawda ,ale warto się wysilać bo są jakieś efekty trwanie w martwym punkcie coś zmienia?pogłebia apatię.
Saraid

Samotność

przez Stark 24 sie 2012, 14:25
Transfuse, Jakoś...nie potrafię się przekonać...może to idiotyczne, ale wydaje mi się że wtedy jakoś...wykaże jeszcze bardziej swoją słabość idąc tam.
Svafa, nie...na to nie mogę pozwolić, stanie w miejscu jest najgorsze.
Stark

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Saraid 24 sie 2012, 14:30
Stark, własnie pójscie tam na terapie to akt odwagi .
Saraid

Samotność

przez Transfuse 24 sie 2012, 14:33
Stark, też mi się tak wydawało. Psycholog nie ocenia :) Ma przecież mnóstwo klientów, swoje życie rodzinne, to jego praca a nie flirt przy kawce, no i dostaje za to dobre pieniądze. Będziesz żałował w perspektywie czasu jeśli się nie przekonasz... a poza tym mówią, że lepiej żałować, że się spróbowało niż pluć sobie w twarz, że się czegoś nie zrobiło. :smile:
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Samotność

przez slow motion 24 sie 2012, 15:52
Transfuse napisał(a):Stark, pasja nigdy nie zastąpi Kobiety. Można sobie wmawiać ale tak już jesteśmy stworzeni, że potrzebujemy samic. Dzisiaj jestem zmęczony po wczorajszym wysiłku, ale na przytulenie się czy pocałunek i tak mam ochotę... Nie da się niczym zastąpić relacji emocjonalnej i fizycznej.

:great:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Samotność

przez Werty 24 sie 2012, 16:28
a ja w ramach walki z samotnością zamierzam wybrać się do knajpy, w której kiedyś sporadycznie bywałem. Idę sam.
Mam dość oglądania się na kogoś. Albo pójdę sam, albo będę czekał kolejne tygodnie, aż może uda się pójść z kimś.
Wiem doskonale, że łażenie do takich miejsc samemu nie jest zbyt przyjemne, ale co tam. Nawet nie przeraża mnie cena za piwo (heh za jedno tam miałbym kilka ze sklepu), bo co prawda moje skromne zaskórniaki z fuch zaczynają niebezpiecznie topnieć, ale ku*. całe życie tak wegetować?
Może spotkam kogoś znajomego i będzie z kimś to piwo wypić... a jak nie to skończę ten jeden browar i wyjdę.
To nic, że stali bywalcy łącznie z obsługą na bank będą się przyglądać. Przecież nikt mnie nie wygoni, a jak ktoś się czepi to wtedy hmmm :twisted: poradzę sobie :twisted:

w najgorszym wypadku będzie bardzo neutralnie. :D

pozdrawiam was

Samotność

przez Stark 24 sie 2012, 19:17
Svafa, Dla mnie to zaś pokazanie tego że nie radzę sobie w jakiejkolwiek sytuacji...jak totalne 0 :-| .
Transfuse, Czy ja wiem...mam wrażenie że ja będę pierdzielił te farmazony, dostanę parę rad z rodzaju "uwierz w siebie" i wyjdę ze stówką mniej, i ze zmarnowanym czasem...
Werty, Bardzo mądre podejście,gratuluje.
Stark

Samotność

przez Saraid 24 sie 2012, 20:34
Stark
Psychoterapia to nie gadanie ,,uwierz w siebie ,,itp to praca trudna nad ,ze swoimi emocjami
by sie lepiej zylo nam samym i innym z nami.
Saraid

Samotność

przez Stark 24 sie 2012, 21:02
Svafa, Czyli muszę zaznać szczęścia i akceptacji samego siebie, reszta mnie nie interesuje...ale być może znajdzie się ktoś kto będzie na tyle hmm? warty... kto wie.
Stark

Samotność

przez Transfuse 24 sie 2012, 21:09
Svafa, ma rację. Właśnie wróciłem z sesji i czuję się świetnie :) staram się pracować nad sobą i mam nadzieję, że niedługo pojawią się efekty.

Samotność

przez Saraid 24 sie 2012, 21:19
Stark, Twój wybór .Twoje zycie ale chyba lepiej zadbać o jak najlepszą jego jakość ,trzeba tylko chciec,starać sie pracować to trudna droga czasem długa ,ale chyba warto to dla siebie zrobić?
Saraid

Samotność

przez jaa145 24 sie 2012, 21:37
Jak wygląda taka terapia?
jaa145

Samotność

przez Transfuse 24 sie 2012, 21:43
jaa145, siadasz na wygodnym fotelu i opowiadasz o swoich uczuciach, problemach, przeżyciach albo o tym jak minął Tobie okres od ostatniej sesji. Jest ciepło i miło. W terapeucie mieszka mnóstwo empatii i zrozumienia. Psycholog analizuje i mówi jak widzi Twoje problemy, pozwala spojrzeć zupełnie inaczej na nasze zmartwienia. Ze swojej strony polecam taką formę "spowiedzi"; sam długo się zastanawiałem i byłem przeciwny. Dzisiaj widzę efekty, zmiany w toku myślenia, nazywaniu emocji czy stosunku do Kobiet.

Sortuj wg