Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Keji 14 sie 2012, 02:23
Czemu już musi być tak, że jak poznam człowieka, to jedna moja połowa krzyczy na cały głos "Nie! Nie możesz go/jej lubić! Coś jest nie tak!", a druga bardzo chce się zagłębić w relację? Zawsze jestem rozdarta na dwie połowy, jakbym bała się, że wśród ludzi będą trafiały mi się tylko dziwne typy. No i nie potrafię chyba jasno oddzielić czyichś wad od zalet, skupiam się na jednym.
Keji

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 03:20
Keji, Chciałabyś,a boisz się..
Saraid

Samotność

przez Keji 14 sie 2012, 03:43
i generalnie nigdy nie rezygnuję, przynajmniej na starcie, a jednak pozostaję pełna dziwnych myśli (włącza się wewnętrzna panikara) i nadwrażliwa, więc potem jak coś nie wyjdzie, to jest tylko jedno wielkie "A nie mówiłam?", no i jak raz ktoś złamie moje zaufanie i stracę te dzielnie pielęgnowane dobre uczucia, to nie ma drugiej szansy
Keji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 03:45
Keji, skąd ja to znam? :roll:
Saraid

Samotność

przez Keji 14 sie 2012, 03:51
za dużo myślimy, zdecydowanie, za intensywnie ;)
Keji

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 03:53
Keji napisał(a):za dużo myślimy, zdecydowanie, za intensywnie ;)

jak również czujemy za intensywnie. ;)
Saraid

Samotność

przez Stark 14 sie 2012, 10:24
Kolejny dowód na to że emocje bardziej szkodzą niż pomagają.
Stark

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 10:35
Stark, Szkoda,że nie urodziłam się robotem :105: :evil: wcale nie,bo nad emocjami można nawet trzeba pracować ,a nie poddawać się im biernie.
Saraid

Samotność

przez Stark 14 sie 2012, 11:02
Maszyny mają prostsze funkcjonowanie...emocje zaś trzeba wytłumić na tyle ile się da.
Stark

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 11:04
Stark, oczywiście :evil:
Saraid

Samotność

przez Sikorka77 14 sie 2012, 11:51
Keji, dokładnie

Samotność

przez Bonus 14 sie 2012, 14:45
Ludzie samotni czują się nie tylko nie mając nikogo bliskiego, żadnych przyjaciół, ale też mając wokół siebie znajomych, rodzinę, kogoś w związku. Samotność to: odrzucenie, zapomnienie, brak miłośći, przyjaźńi, akceptacji. Mało kto teraz ma te wszystkie wartośći i czuje się szczęśliwy. Każdemu zawsze czegoś w życiu brakuje, tylko jednym brakuje czegoś mniej, a innym więcej. Dla jednych ludzi ważniejsze są pieniądze, wygodne życie, posiadanie dobrego samochodu, a dla innych najważniejsze są uczucia, miłość i poczucie bezpieczeństwa. Każdy jest inny i każdy może oczekiwać od życia czegoś innego. Jeżeli chodzi o mnie, to ja zawsze dążyłem do normalnego, szczęśliwego życia, mając u boku bliską kobietę, przyjaciółkę, ale też wiele takich osób. Moje życie teraz nie wygląda normalnie, bo brakuje mi prawie wszystkiego w życiu, czego nigdy nie miałem.

-- 14 sie 2012, 14:00 --

Nigdy tak nie było w moim życiu, żeby ktoś mnie w czymś docenił, liczył się z moim zdaniem, szanował mnie za to, kim jestem i co robię, a jestem normalnym człowiekiem, szanującym ludzi, jestem dla każdego w porządku, nigdy nie mówię złego słowa na ludzi, którzy są dla mnie w porządku (chyba że jacyś ludzie nie są dla mnie w porządku i bezpodstawnie oczerniają) wtedy ja mam prawo ich krytykować. Myślę sobie, że moja bieda i brak perspektyw na przyszłość powoduje, że ja nie jestem szanowany przez wielu ludzi...Nie twierdzę, że nie jestem szanowany przez wszystkich ludzi, ale przez wielu na pewno. Bo to tak jest, że ludzie biedni raczej akceptacji, zrozumienia nie mają od nikogo, żadnych przyjaciół. Każdy na takich biednych ludzi już patrzy inaczej, bo od razu pojawiaja się negatywne opinie, że "biedni są z marginesu", "nie chce im się pracować". Moja rodzina też patrzy na mnie negatywnie, bo oni wszyscy mają pieniądze, wspaniałe życie, tylko jeden ja nie mam.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 15:33
Bonus, Masz błędny tok rozumowania,samotność nie bierze się z tego że ktoś ma więcej dóbr materialnych od Ciebie ,oczywiście może to mieć znaczenie ale nie generalizuj.
Samotność bierze się przede wszystkim z Twojego postrzegania samego siebie sygnałow jakie wysyłasz światu
odnośnie swojej osoby i nastawienia do calego świata.
Dostajesz to na co myslisz,że zasługujesz.
Saraid

Samotność

przez Stark 14 sie 2012, 15:37
Nie kolego,stan katerialny to nie wszystko,owszem pieniądze mają znaczenie,ale to nie tylko hajs jest wszystkim. Choć pieniądze wiele ułatwiają,to wszystkiego nie kupisz.

Czasem chciałbym poznać kogoś...na kim by mi naprawdę zależało...
Z 2 strony licząc i robiąc dla siebie jest łatwiej.
Da się oswoić samotność,ale nie zawsze daje szczęście.
Stark

Sortuj wg