Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bonus 20 lip 2012, 17:17
Ja sobie nie wyobrażam tego, by nie dawać komuś uczuć, przyjaźńi, miłośći i ja jestem do tego zdolny, a i tak nie mam nikogo, komu mógłbym to wszystko dać. Znam siebie na tyle, że wiem i jestem świadomy, iż od siebie jestem gotów dać bardzo wiele, ale to też nie znaczy, że ja te wartośći oddam pierwszej lepszej osobie, którą poznam, bo nie chciałbym być z dziewczyną, która do mnie nie pasuje i nic od siebie by nie dała. Miałem koleżanki i jakoś one nie były mi bliskie, a bardzo chciałem, żeby były mi bliskie. Ale jest wielu takich ludzi, którzy, którzy rzeczywiśćie nic od siebie nie dają i chyba też nie chcą być kochani, obdarzeni uczuciem. Tacy ludzie są egoistami, którzy lubią tylko siebie i dbają o swoje przyjemnośći. Ja niestety miałem do czynienia z takimi dziewczynami, które kompletnie nic nie dałyby od siebie, ale od innych wziełyby bardzo wiele. A dużo jest egoistycznych dziewczyn, a tylko pozornie wydaje się, że są dobre i miłe. Ludzi trzeba dobrze poznać, aby móc ich ocenić, bo inaczej się nie da.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez *Monika* 20 lip 2012, 18:25
DSBM napisał(a):Witam wszystkich!

Samotność...mój psychoterapeuta mi powiedział, że bycie "odludkiem" to niekoniecznie choroba, a charakter i temperament. Ja jednak spotkałbym się z kimś, ale dlaczego duża część ludzi do mnie nie pasuje?

Dlatego, że każdy z nas jest inny, nie z każdym musimy umieć rozmawiać, pertraktować, sympatyzować.

Dlaczego mam się spotykać z kimś, kogo nie lubię, drażni mnie a nawet nienawidzę?

Jeśli nie masz ochoty, to nie widzę w tym niczego złego.
Chyba, że pod pokrywką lęku ukrywasz swoje trudności - nieumiejętności społeczne.
To samo praca...jestem bezrobotny i boję się pracować z ludźmi, którzy mnie będą wyśmiewać, obrażać lub wykorzystywać. Już raz doświadczyłem czegoś takiego.

Nie możesz z góry zakładać, że w każdej pracy będą się z Ciebie wyśmiewać. Że w każdej pracy jest tak samo.
Środowisko w danym zakładzie pracy jest różne i nigdzie nie jest tak samo.
No, chyba, że niczego Ci na co dzień nie brakuje i dlatego nie musisz pracować.
Chciałbym pracować tam, gdzie nie ma kontaktu z ludźmi!

Myślę, że w związku ze swoimi trudnościami dotyczącymi kontaktów interpersonalnych tak się asekurujesz.
Ale poza problemem egzystencjalnym, mam jeszcze nerwicę. Myśl i świadomość, że będę musiał gdzieś wyjść, napełnia mnie lękiem!
Co to za życie, w wiecznym strachu? To odbiera jakąkolwiek motywację.

Dlatego powinieneś popracować nad swoimi lękami, żeby poprawić jakość swojego życia.
I jeszcze ta świadomość, że większość swojego życie będziesz musiał spędzić w robocie...No ale bez pieniędzy nie zrealizujesz swoich marzeń.

Każdy spędza w pracy większość swojego czasu, tak skonstruowany jest świat.
Wątpię, żebyś znalazł dziewczynę, która będzie Cię utrzymywała.
Może mi się nic nie chce? Może jestem tak nauczony? Jednak robienie czegokolwiek z przymusu, nie daje szczęścia. Błędne koło i droga w nieznane - w moim wypadku. Nienawidzę współczesnego świata!

Ile masz lat?
Jesteś na utrzymaniu rodziców?
Bo jeśli tak, to niestety...trzeba zakasać ręce do roboty, urwać tą pępowinkę i w końcu nauczyć się samodzielności. A w raz z nią dojrzejesz.
Polecam psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

Samotność

przez carlosbueno 20 lip 2012, 18:41
Każdy spędza w pracy większość swojego czasu, tak skonstruowany jest świat.

to ja za taki świat dziękuje, gdybym miał pieniądze to w życiu bym do żadnej pracy nie poszedł bo każda praca to quasiniewolnictwo i nie różni się wiele od więzienia.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez carlosbueno 20 lip 2012, 18:51
Może zakładać.W szkole wyśmiewali,gimnazjum wyśmiewali,liceum wyśmiewali,na studiach wcale nie było lepiej..
mnie też wyśmiewali jeszcze na studiach najmniej chyba bo dojrzalsi ludzie są tam zwykle( byli 10 lat temu teraz to już pewnie nie) Ja w większości prac byłem wyśmiewany że nie potrafię nic robić, że za wolno, że jestem upośledzony umysłowo itd słyszałem lub odczuwałem tak bo mi dawano pracę które trudno spieprzyć i kogoś do pomocy w razie czego a nie była to skomplikowana praca.

Samotność

przez *Monika* 20 lip 2012, 19:21
człowiek nerwica, Darku, ja wiem, że jest ciężko oderwać się od rodziców.
Nie napisałam, że jest łatwo.
Ale próbować trzeba dla siebie, dla swojej przyszłości.
Człowiek doświadczając różnych sytuacji nabiera wprawy. No i uczy się na błędach.
Zdaję sobie sprawę, że w niesprzyjających warunkach jest ciężej bo ludzie są różni.
Skądś się w końcu te zaburzenia biorą, więc dobrze by było, żeby próbować, starać się.
Nie można poprzestawać i czekać, aż fobia społeczna sama przejdzie. Bo tak się niestety nie stanie.
Obrazek
Główny Moderator

Samotność

przez Kiya 20 lip 2012, 19:27
*Monika*, chyba nie chodziło o oderwanie się od rodziców :bezradny: Albo przynajmniej nie jako "wątek główny"...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez *Monika* 20 lip 2012, 19:30
Kiya, te słowa mam na myśli:
urwać tą pępowinkę i w końcu nauczyć się samodzielności.
Obrazek
Główny Moderator

Samotność

przez carlosbueno 20 lip 2012, 19:37
*Monika* napisał(a):Kiya, te słowa mam na myśli:
urwać tą pępowinkę i w końcu nauczyć się samodzielności.

Mnie też by się takie odcięcie przydało

Samotność

przez Guzik 20 lip 2012, 19:39
A ja jestem skrajnie samodzielna :/ terapeutka uważa że to źle, mama też mi to wytyka.

Samotność

przez carlosbueno 20 lip 2012, 19:44
Guzik napisał(a):A ja jestem skrajnie samodzielna :/ terapeutka uważa że to źle, mama też mi to wytyka.

to powód do dumy a nie problem.
Ja nigdy nie byłem samodzielny chciałem żeby inni mną kierowali bo sam nie wiem czego chce.

Samotność

przez Guzik 20 lip 2012, 19:47
carlosbueno Bo ja wiem? Mogłabym umierać i pewnie starałabym pomóc sobie sama, nie prosiłabym o pomoc, głupi przykład, ale jeśli mogę coś zrobić sama, albo wydaje się mi że mogę coś zrobić sama to nigdy nigdy nie proszę o pomoc. Myślę że zapłaciłam zdrowiem za tą postawę. Nienawidzę kiedy ktoś mną kieruje, mówi co mam robić, i reaguję agresywnie.
Ostatnio edytowano 20 lip 2012, 19:48 przez Guzik, łącznie edytowano 1 raz

Samotność

przez stopek 20 lip 2012, 19:48
A ja chciałem dać mojej dziewczynie wszystko i wczoraj zerwaliśmy. Czasami im więcej dajemy tym mniej otrzymujemy.

Samotność

przez Guzik 20 lip 2012, 19:49
stopek ściskam

Samotność

przez stopek 20 lip 2012, 19:51
Guzik dzięki za dobre słowo:)

Sortuj wg