Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Kalebx3 25 cze 2012, 17:17
Znajomości raczej same się nie pojawią. Dobrze jest poszukać sobie jakieś grupy. Zloty, grupy wsparcia, zainteresowań, sportowe, choćby wielbicieli zbierania kapsli jeśli kogoś to interesuje. Być może okaże się że to uczucie, że ja to właściwie już nikogo nie potrzebuję nagle przejdzie jak mgła. Z drugiej strony samotne osoby często bywają samotne także w przyjaźniach/związkach, jednak mimo wszystko dobrze jest mieć jakieś kontakty dla takiej higieny psychicznej. Jakby ktoś chciał poczytać o wychodzeniu z samotności to polecam książkę "Wirus samotności". Generalnie najlepiej to przepracować na terapii.

Vifi , kapitalnie dobre i treściwe . I oto właśnie chodzi. Gratuluję.
Może uda mi się zdobyć tę książkę. Powiedz jeszcze kto napisał tę książkę?
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Samotność

przez what_a_feeling 25 cze 2012, 17:26
Dobrze jest poszukać sobie jakieś grupy.
Tylko co wtedy, gdy grupa nasz nie zaakceptuje lub nie będzie nam odpowiadać. Ja kiedyś poszedłem na taką grupę wsparcia i było beznadziejnie. Porobiły się grupki między osobami a ja siedziałem sam. I dałem sobie z tym spokój. Na kołach zainteresowań jeszcze ciężej będzie "wejść" gdyż już oni są ze sobą zżyci.
F20.0

Samotność

przez Kalebx3 25 cze 2012, 17:35
Cytuj:
Dobrze jest poszukać sobie jakieś grupy.
Tylko co wtedy, gdy grupa nasz nie zaakceptuje lub nie będzie nam odpowiadać. Ja kiedyś poszedłem na taką grupę wsparcia i było beznadziejnie. Porobiły się grupki między osobami a ja siedziałem sam. I dałem sobie z tym spokój. Na kołach zainteresowań jeszcze ciężej będzie "wejść" gdyż już oni są ze sobą zżyci.

What a feling każdy z nich ( tych zżytych) był na początku obcy i z nikim nie zżyty. Dopiero Czas i Otwartość przynosi ze sobą bliższe znajomości ,koleżeństwo ,a nawet przyjażń. A Ty poddajesz sie na początku , robiąc jeden, pierwszy krok ,drugiego już nie wykonujesz ,bo piętrzą się problemy z wyalienowaniem .
Druga sprawa , to to ,że może jesteś typem samotnika i żadne techniki nie zdołają w Tobie pokonać potrzeby innych ludzi ,wspólnoty.
No nic ,każdy preferuje co innego.
Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Marsal2 25 cze 2012, 18:50
Kalebx3, nie interesuje mnie te Twoje wypociny. Odpisałem L.E. dlaczego nie chcę jechać i nie jest to spowodowane ŻADNYMI lękami. Jak słyszałem jak wyglądało to na ostatnim zlocie, to tym bardziej nie chcę jechać. Nie mam ochoty przebywać w towarzystwie osób które obrabiają sobie wzajemnie i wszystkich innym dupę.
Marsal2

Samotność

przez Adam Smith 25 cze 2012, 19:00
przebywać w towarzystwie osób które obrabiają sobie wzajemnie i wszystkich innym dupę.

Pierwszy słyszę , że coś takiego się tam działo i nie wiem czy to prawda ... ale jeśli tak jest to też bym nie pojechał .
Adam Smith

Samotność

przez Kalebx3 25 cze 2012, 20:31
Nie mam ochoty przebywać w towarzystwie osób które obrabiają sobie wzajemnie i wszystkich innym dupę.

Marsal ,może i było obrabianie dupy.Ale NA PEWNO NIE wszystkim i raczej wzajemnie sobie to raczej nie.O kim to żle świadczy ?Ano tylko o tych ,którzy to robią. Tacy ludzie widzą drzazgę w oku innych ,a belki w swoim to już nie. Pozwól sobie nie przejmować sie tym wcale i zlewaj na to ciepłym moczem. Nie zmienisz tego ,że ktoś obrabia Ci dupę ,kiedy jesteś nieobecny. I po co dawać się prowokować i kipieć złością.
Nie masz ochoty jechać na zlot , to olej cała tę imprezę.
Nie życzę Ci żle Marsal ,a moje wypociny ;) są ,jakie są. To też kawałek mnie samego i na to też nie masz wpływu.
Jak Cię te moje wypociny nie interesują ,,,to też je olej...haha

Samotność

przez SadSlav 25 cze 2012, 20:38
Chyba zawsze jak jest większe skupisko ludzi to dochodzą plotki i przysłowiowe obrabianie dupy.
Forumowicze widocznie się pod tym względem nie różnią od innych. Jeśli rzeczywiście tak było i nikt tego nie przejaskrawił odpowiednio. Sam nie byłem na zlocie to w sumie nie wiem.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Samotność

przez Marsal2 25 cze 2012, 20:38
Kalebx3, napisałem wyraźnie, że na żadne zlot nie pojadę i napisałem dlaczego. To TY mnie zacząłeś "wyprowadzać z błędnego myślenia" i nakłaniać do wyjazdu.
Daruj sobie udawanie ułożonego pseudo inteligenta, bo na razie to irytujesz mnie Ty, a nie osoby co obrabiają innym dupę, bo to ich problem, a ja nie chcę mieć z nimi nic do czynienia.
Marsal2

Samotność

przez Kalebx3 25 cze 2012, 21:02
Daruj sobie udawanie ułożonego pseudo inteligenta,

:shock:
OK. Już NIC do Ciebie nie mówię/ nie piszę.

Samotność

przez Śmiercionauta 25 cze 2012, 21:03
Marsal2, co Cię tak rozdrażniło w wypowiedzi Kalebx3?
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Samotność

przez pinda 25 cze 2012, 21:06
Marsal2, spokojniej.
przed miesiaczka jestes?
burning down the house!

Samotność

przez *Wiola* 25 cze 2012, 21:08
Marsal2, A Ty jesteś zwyczajnie niegrzeczny, nie chcę powiedzieć chamski. Ktoś próbuje Ci pomóc i doradzić, pisze co myśli. Dlaczego reagujesz złością i agresją? Masz muchy w nosie? :evil:
Moderator

Samotność

przez SadSlav 25 cze 2012, 21:10
Marsal2, przeginasz ździebko... Kalebx3 na moje oko nie miał złych intencji i trzymał fason do końca.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Samotność

przez *Wiola* 25 cze 2012, 21:10
pinda napisał(a):Marsal2, spokojniej.
przed miesiaczka jestes?

Pindzia :great: :*
Moderator