Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bonus 13 cze 2012, 15:39
I taka chwilowa samotność też jest potrzebna, ale jeśli trwa ona za długo, to już nie jest dobrze.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez tahela 13 cze 2012, 16:06
samotnośc to stan , którym człowiek czuje sie wyobcowany ze świata i zadne kontakty miedzyludzkie na to nie mają wpływu za bardzo, u mnie to jest spowodowane pewną sytuacja i pewnie tak juz pozostanie ,ze zawsze będę obok wszystkiego ,nawet wśród ludzi
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez namiestnik 13 cze 2012, 16:48
Co innego izolować się z własnej woli, a co innego nie mieć do kogo paszczy otworzyć.

List do M... oj akurat go w tym tyg tyle słuchałem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Stark 13 cze 2012, 17:00
Mi zaś śmiać się chce,z 1 strony izoluje się,z 2 chce czasem kontaktu z ludźmi i trochę bardziej się otworzyć.
Za dużo sprzeczności :<.
Stark

Samotność

przez ajajaj89 13 cze 2012, 17:07
Ja bym tu powiedzial nawet co innego - dyzo osob nie ma bratniej duszy. Wiecej niz myslimy. Mieszkalem w akademiku i widzialem duzo osob, ktore sa zamkniete na relacje z innymi. 80 procent ludzi to albo sie uczylo albo siedziala za kompem. Mieszkalem z czterema roznymi wspollokatorami i generalnie kazdy z nich mial sytuację o wiele gorsza ode mnie. Prawie wszyscy w ogole nie mieli kolegów w akademiku. Wyobrazcie sobie nie miec ani jednego kolgi w akademiku! To sie trzeba uchowac. I w ogole uchodzilem za dziwolaga w akademiku, bo odwiedzialem ludzi i lubilem z nimi pogadac. Moi przyjaciele tez w wiekszosci jest zamknieta w sobie i kontaktuja sie z ludzmi tylko pdczas zajec. Wrecz wskazywaloby wszystko na to ze norma jest nie posiadanie przyjaciol i kolegow oraz nie posiadanie bliskich relacji z czlonkami rodziny. Juz nie mowie ile to ja nie widzialem sztywnych par, w ktorych chlopak z dziewczyna nie odczuwali siebie tylko tkwilo w zwiazku z rutyny. Samotnosc jest bardzo nagminnym zjawiskiem.
Tu nawet doszedlem do wniosku, iz to nie ja jestem bardziej chory od innych, gdyz mam malo kolegow, a ze naodwrot - musze przestac brac przyklad z innych i dążyć jednak do tego by moje relacje z innymi ludzmi byly glebsze - nie tak jak u wiekszosci ludzi.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Samotność

przez Sikorka77 13 cze 2012, 17:41
Stark napisał(a):Mi zaś śmiać się chce,z 1 strony izoluje się,z 2 chce czasem kontaktu z ludźmi i trochę bardziej się otworzyć.
Za dużo sprzeczności :<.

dokladnie mam tak samo... :/

Ale wole być samotna. O wiele lepiej mi jest wtedy.

Samotność

przez Bonus 13 cze 2012, 17:48
No tak, tylko że większość ludzi samotnych nie chce być samotnymi, a są samotni z konieczośći losu. Ale są też tacy ludzie, którzy wybierają samotność z wielu powodów.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Candy14 13 cze 2012, 17:51
Mysle, ze sama i samotna to tez dwie rozne sprawy. Bylam mezatka i czulam sie samotna ..bylam sama i nie bylam samotna. Nauczylam sie cenic wlasne towarzystwo i nie ma juz we mnie tej dzieciecej, naiwnej ufnosci jak kiedys. Przyjaznie potrafia sie skonczyc w jednej chwili.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez *Wiola* 13 cze 2012, 17:54
Bonus, Konieczność losu? Co to takiego? Wylądowałeś na bezludnej wyspie i nie masz jak się stamtąd wydostać? Dalej piszesz te swoje bzdety. Tutaj chociaż ludzie realnie oceniają sytuację i nie zrzucają winy na cały świat i okrutny los, :evil:
Moderator

Samotność

przez ajajaj89 13 cze 2012, 17:54
Candy14 napisał(a):Mysle, ze sama i samotna to tez dwie rozne sprawy. Bylam mezatka i czulam sie samotna ..bylam sama i nie bylam samotna. Nauczylam sie cenic wlasne towarzystwo i nie ma juz we mnie tej dzieciecej, naiwnej ufnosci jak kiedys. Przyjaznie potrafia sie skonczyc w jednej chwili.

Czyzby bylo w tobie cos z cynika, Candy ? :D
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Samotność

przez Candy14 13 cze 2012, 18:00
ajajaj89, od jakiegos czasu tak ... ale i tak sie ciesze, ze znowu optymizm mi wrocil i marzenia :D bo przez kilka lat zylam z dnia na dzien
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Samotność

przez Adam Smith 13 cze 2012, 18:07
Tutaj chociaż ludzie realnie oceniają sytuację i nie zrzucają winy na cały świat i okrutny los, :evil:

Jednak istnieje pech , bo mogę znależć się w takiej sytuacji , że załatwiam się na dworu a w kabinie obok siedzi terrorysta i schylając się po papier ,detonator spada mu na ziemie albo gdy ktoś przystawi mi nóż do gardła , a mnie akurat łapie czkawka ? ;)
Adam Smith

Samotność

przez Candy14 13 cze 2012, 18:08
Tomcio Nerwica, nie myl przypadku z pechem ;)

Samotność

przez jasaw 13 cze 2012, 18:09
Candy14, mamy podobne przeżycia i przemyślenia dot.mojej przeszłości. Teraz /od ponad 10 lat/ nie jestem ani sama, ani samotna. Dzięki najbliższym.
Jednak nie bardzo już wierzę w przyjaźnie...
Lojalność, empatia nie są powszechne, więc boję się, nie chcę już...by mnie raniono.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg